TürkNet'e geçiş sürecim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkan60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
redmi note 8
Konular
6
Arkadaşlar öncelikle merhaba 2011 yılından 2020 Temmuz ayına kadar Türk Telekom kullandım. Kullandığım zamandan beri o zamanlar tabii bilgimiz falan yoktu ben sadece Türk Telekom, Vodafone, Turkcell Superonline gibi firmalar internet veriyor sanıyordum. 2020'nin başlarında TürkNet, Netspeed, Millenicom gibi bir çok taahhütsüz firmalar olduğunu gördüm. 2020 Temmuz ayında taahhütümün bitmesine 2 hafta kala TürkNete geçiş yaptım. Geçiş yapmadan önce 24 MBPS Download, 3 MBPS Upload, 90+ gibi bir fiyat ödüyordum. TürkNet'ten altyapımı sorguladığım zaman 100 MBPS'a kadar hız alabileceğimi gördüm. Gördükten sonra taahhüt cayma bedelimi öğrenmek için Türk Telekom M.H. 'ni Mart ayında aradım ve 742 TL gibi bir fiyat söylediler. Ben de 2020 Temmuz ayına kadar bekledim ve taahhütümün bitmesine 2 hafta kala TürkNet'e geçtim. İyi ki geçmişim diyorum yeni taşındığım eve nakil yapmadan önce 100 MBPS'a kadar Download ile 5 Upload alıyordum. Nisan ayında zorunlu bir nakil sürecim vardı yeni evimin altyapısı max 76 MBPS kadar hız gösteriyordu. TürkNet'e nakil talebinde bulundum ve 1 gün olmadan nakil işlemleri kolayca tamamlandı. Tamamlanmadan önce Türk Telekom port yok vb. tarzı şeyler söylemiş TürkNet'e ve ben defalarca altyapı sorgusu yaptığım halde boş port var ve altyapı var olarak gözüküyordu. TürkNet destek ekibi sayesinde tekrardan nakil işlemlerimi başlatıp 1 gün olmadan gerçekten nakil işlemimim tamamlandı. Taşındığım evde ilk olarak 66 MBPS hız almaya başladım arıza kaydı oluşturmuştum ve Türk Telekom gelip düzeltti. Altyapı sorgum 76 mbps gösterdiği halde ( iç tesisatımı falan yeniledim.) 88 MBPS hız almaya başladım. Normalde daha yüksek hız alırdım fakat nms hız profilim vardı. Benim sadece 2 isteğim vardı hattım interleaved moddaydı ve nms hız profilinin kaldırılıp hattımın fast moda geçişini istemiştim. Aradan aylar geçti fakat maalesef Türk Telekomun elinde olduğu için geçişi ve nms hız profili kalkmadı taa ki son 1 ay öncesine kadardı bunlar. Bundan 2 hafta önce geceleyin bir altyapı çalışması olmuş ve hattımın nms hız profili kalkmıştı ve hattım interleaved moddan fast moda geçişi olmuştu. Altyapı sorgusu sitelerinde sorgulama yaptığım zaman hâlâ 76 MBPS hız alabileceğim yazarken ben 102 MBPS hız alıyorum. Ve hattım Fast modda. TürkNet'ten istediğim her şey olmuştu. Gerçekten iyi ki varsınız. İyi ki TürkNet var. :)

Arkadaşlar birde TürkNet'in arkadaşını getir kampanyası mevcut eğer ki benim davet kodum ile başvuru yaparsanız hem siz hem ben 1 ay ücretsiz internet hakkına sahip oluyoruz. Eğer ki düşünürseniz aşağıya bırakıyorum. Şimdiden teşekkür ederim. :)

Hat Değerlerim:

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps

near-end fast channel bit rate: 102012 kbps

far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps

far-end fast channel bit rate: 8188 kbps

near-end FEC error fast: 0

near-end FEC error interleaved: 0

near-end CRC error fast: 8

near-end CRC error interleaved: 0

near-end HEC error fast: 0

near-end HEC error interleaved: 0

far-end FEC error fast: 0

far-end FEC error interleaved: 0

far-end CRC error fast: 0

far-end CRC error interleaved: 0

far-end HEC error fast: 0

far-end HEC error interleaved: 0

DSL uptime : 2:22, 17 secs

DSL activetime :0 min, 22 secs

Downstream:

relative capacity occupation: 100%

noise margin downstream: 8.7 dB

output power upstream: 5.2 dbm

attenuation downstream: 7.4 dB

Upstream:

relative capacity occupation: 100%

noise margin upstream: 25.8 dB

output power downstream: 13.2 dbm

attenuation upstream: 0.0 dB

Ekli dosyalar

• Adsız.pngalt.png
    Adsız.pngalt.png
    23,6 KB · Görüntüleme: 11
  • at.png
    at.png
    72,4 KB · Görüntüleme: 11
  • hız 2.png
    hız 2.png
    51,9 KB · Görüntüleme: 12
  • cs pingn.png
    cs pingn.png
    985,6 KB · Görüntüleme: 13
Moderatör tarafında düzenlendi:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mevcut konunuz vardı zaten... Diğer konunuz bilgilendirme ve deneyim paylaşma konusu olarak değerlendirildiği için yorumlara açıktı fakat hem forumumuzdaki hem de diğer forumlardaki konularınıza göz attığımda amacınızın bilgilendirme değil reklam olduğu anlaşılıyor. Maalesef forumumuzda bu tarz reklamlara izin verilmiyor.

Konu içerisindeki reklam bağlantısı ve reklamlı link kaldırılarak konu yeni yorumlara kapatılmış ve çöp kutusuna alınmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt