Soru Türkiye`de Vodafone ile 4.5g kullanabiliyor muyuz acaba?

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
forumda bu konuda daha önce konuşmalar görmüştüm ama şu an bulamıyorum. hattımı taşıdım Vodafone a ve şu an 4g aktif olmasına rağmen, sms ile vs de geçiş yapmama rağmen kullanım sağlayamıyorum. kırsalda da değilim, istanbulda böyle bir sorun pek olası durmuyor. fikri olan var mı? turkcellde iken lte bağlantımda problem yoktu. cihaz bazında sorun olduğunu sanmıyorum. Vodafone ile ilgili herhalde.

Mi Max cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Emin değilim ama sanırım xiaomi telefonlarda Vodafone da bu konuda sıkıntı oluyor 800 band olayından dolayı.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
forumda bu konuda daha önce konuşmalar görmüştüm ama şu an bulamıyorum. hattımı taşıdım Vodafone a ve şu an 4g aktif olmasına rağmen, sms ile vs de geçiş yapmama rağmen kullanım sağlayamıyorum. kırsalda da değilim, istanbulda böyle bir sorun pek olası durmuyor. fikri olan var mı? turkcellde iken lte bağlantımda problem yoktu. cihaz bazında sorun olduğunu sanmıyorum. Vodafone ile ilgili herhalde.

up! hâlâ yok mu fikri olan?

Oyla:

ceylas

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haluk
Cihazım
Mi A3
Konular
22

Sikinti olmuyor hocam, ben 4g njn cektigi heryerde rahatlikla kullaniyorum Vodafone hattim ile

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Band 800 olayını İstanbulda yaşayacağınızı bende sanmıyorum ayrıca hiçbir custom romda çekim kalitesi stock rom kadar iyi değildir.
Eğer cihazı alıp custom rom kuracaksanız sıkıntı çekersiniz benden söylemesi stock romda problem teşkil etmez...

Oyla:

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Band 800 olayını İstanbulda yaşayacağınızı bende sanmıyorum ayrıca hiçbir custom romda çekim kalitesi stock rom kadar iyi değildir.
Eğer cihazı alıp custom rom kuracaksanız sıkıntı çekersiniz benden söylemesi stock romda problem teşkil etmez...
bu tip bir fikri ilk defa duyuyorum, yani custom rom kullanan biriyim ben zaten ama, şöyle bi durum var, custom romda eğer bug yoksa, sorun yoksa, stable bir sürüm olarak sunulmuşsa öyle bir sorunun da olmayacağını sanıyorum, hatta ayarlar kısmından daha fazla özelleştirme ile seçeceğim bağlantı türünü bile belirliyorum, neden stok romdan daha az çekim gücü gibi bişey sunsun ki

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
bu tip bir fikri ilk defa duyuyorum, yani custom rom kullanan biriyim ben zaten ama, şöyle bi durum var, custom romda eğer bug yoksa, sorun yoksa, stable bir sürüm olarak sunulmuşsa öyle bir sorunun da olmayacağını sanıyorum, hatta ayarlar kısmından daha fazla özelleştirme ile seçeceğim bağlantı türünü bile belirliyorum, neden stok romdan daha az çekim gücü gibi bişey sunsun ki

band 800 olayı olmadığı için modem dosyaları stock romlarda daha iyi çekim kalitesi sağlar ve daha günceldir eğer band 800 cihazınızında bulunmuyorsa 4G full çeken yerde 2 diş bazen 3G'ye düşme bile yaşayabilirsiniz bu bütün cihazlar için aynıdır stock rom kadar hiçbiri iyi çekmez.

Oyla:

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Mi 5 4g destekliyor evet. Hemde en kalitelisi CAT12 600 HIZ. Ama sorun şurda 4g ye şebeke bandı çok koymamış. Bundan dolayıda telefonunuz 4g olmasına rağmen her yerde 4g çekmiyor. Örnek verim vodafone Türkiye de 4g yi genelde merkezi olmayan yerlerde 800 banddan yayın yapıyor. Bende İstanbulda oturuyorum. Benim evimde samsung telefonda vodafone hatta 4g çekerken mi 5 prime da vodafone hatta çekmiyor. Ama caddeye çıkıyorum çekiyor. Bazı arkadaşlar demiş ya Band 800 olayını İstanbulda yaşıyacağnızı sanmıyorum diye. Alakası yok operatörle alakalı vodafone istanbulun bazı yerlerine 800 banddan yayın yapıyor. Merkezi yerlere farklı seçeneklerde sunuyor.

Oyla:

istebuazizi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Azizak
Cihazım
mi max 64gb
Konular
25
Mi 5 4g destekliyor evet. Hemde en kalitelisi CAT12 600 HIZ. Ama sorun şurda 4g ye şebeke bandı çok koymamış. Bundan dolayıda telefonunuz 4g olmasına rağmen her yerde 4g çekmiyor. Örnek verim vodafone Türkiye de 4g yi genelde merkezi olmayan yerlerde 800 banddan yayın yapıyor. Bende İstanbulda oturuyorum. Benim evimde samsung telefonda vodafone hatta 4g çekerken mi 5 prime da vodafone hatta çekmiyor. Ama caddeye çıkıyorum çekiyor. Bazı arkadaşlar demiş ya Band 800 olayını İstanbulda yaşıyacağnızı sanmıyorum diye. Alakası yok operatörle alakalı vodafone istanbulun bazı yerlerine 800 banddan yayın yapıyor. Merkezi yerlere farklı seçeneklerde sunuyor.
cihaz mi 5 mi dediniz. biz mi max için konuşuyorduk da

Oyla:

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21
volte dahil herseyi kullaniyorum siz bu sorunu yasiyorsaniz orjinal bir xqcn ile yeniden imei yazin duzelme ihtimali var

Oyla:
Üst Alt