Diğer Turkcell Xiaomi cihazlara destek vermiyor

ozzami

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
19
Turkcell hattıma mesaj gelmiyor gerekçesi ile Turkcell müşteri hizmetleri ile görüştüm. Mesajların bana ulaşmadığını, mobil veride kopmalar olduğunu bazen de telefonun açık olmasına rağmen ulaşılamadığımı söyledim. Bana Xiaomi cihazların IMEI değişikliği yapıldığı için destek vermediklerini söylediler. Turkcell Telekom ya da Vodafone a mı geçmemi tavsiye ediyorsunuz dedim ıhhhh dedi. Turkcell bildiğin Xiaomi cihazlara çalıntı muamelesi yapıyor. Günlerdir maymuna döndüm. Yok beta yükle, yok sim kart slotunu değiştir, yok apn i düzenle. Her deneme sonrası sonuç yok. Sim kartı iPhone a taktım 6 mesaj geldi. Xiaomi fiyatlarını artırmayı düşüneceğine, en azından temel telefon özelliklerini çalıştırabilen yazılım yapmayı düşünse iyi olacak. Yoksa kısa zamanda pazarını kaybedecek. Konuyu Turkcell'de uzatmayı ve Xiaomi ye iletmeyi düşünüyorum. Mevzu uzar da uzar.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oaydinlioglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orhan
Cihazım
Mi8 SE
Meslek
Pazarlama
Konular
0
Turkcell temlikli Xiaomi Redmi S2 satıyor. Bu nasıl bir bahane olabilir.

Chef45

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferzan
Cihazım
Mi Mix 2S
Konular
8
Bende de cihaz ismi sistemlerinde yok diye bazı kampanyalarda sıkıntı yaptı şikayet var a felan yazım ama geçiştirdiler pek ilgilenmediler. Btk ya şikayet etme şansınız varsa bir deneyin bence.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
"Bana Xiaomi cihazların IMEI değişikliği yapıldığı için destek vermediklerini söylediler."

* * *

Kanunsuz bir işlem üzerinden hak aramaya çalışmak nafile çabadır...

ozzami

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
19
"Bana Xiaomi cihazların IMEI değişikliği yapıldığı için destek vermediklerini söylediler."

* * *

Kanunsuz bir işlem üzerinden hak aramaya çalışmak nafile çabadır...
Vergileri ödenerek alınmış. Devletin onayından satılan bir cihazı almak. Bana kanunsuz gibi gelmedi. Aksine Turkcell iPhone Samsung gibi markaların satışını baltaladığı için Xiaomi ve benzeri cihazlara destek vermemesi haksız rekabet ve bundan bir sağlayıcı olarak haksız kazanç sağlaması demektir. Benzer nedenlerden dolayı Google dünyanın bir çok yerinde çok yüksek tazminatlar ödemeye mahkum edildi. Bu arada imeisi değiştirilebilen ilk cihaz Xiaomi değil. 98 yılından beri Turkcell kullanıyorum. Cihaz imesinin değiştirilebildiğini o zamanlardan hatırlıyorum. 21 yıl önce Samsung cihazlara atılabiliyordu.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Vergileri ödenerek alınmış. Devletin onayından satılan bir cihazı almak. Bana kanunsuz gibi gelmedi. Aksine Turkcell iPhone Samsung gibi markaların satışını baltaladığı için Xiaomi ve benzeri cihazlara destek vermemesi haksız rekabet ve bundan bir sağlayıcı olarak haksız kazanç sağlaması demektir. Benzer nedenlerden dolayı Google dünyanın bir çok yerinde çok yüksek tazminatlar ödemeye mahkum edildi. Bu arada imeisi değiştirilebilen ilk cihaz Xiaomi değil. 98 yılından beri Turkcell kullanıyorum. Cihaz imesinin değiştirilebildiğini o zamanlardan hatırlıyorum. 21 yıl önce Samsung cihazlara atılabiliyordu.

Sana bu haklı mücadelende başarılar diliyorum... 5 ayrı Xiaomi telefonumda turkcell hattımı sorunsuz olarak kullandım, hali hazırda da kullanmaya devam ediyorum... ;)

Dirgen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi 5s
Konular
6
Bende de şuan turkcell var mi 5s telefonum da sıkıntı yaşamıyorum hatta telefon uçuyor

ozzami

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Onur
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
19
Sana bu haklı mücadelende başarılar diliyorum... 5 ayrı Xiaomi telefonumda turkcell hattımı sorunsuz olarak kullandım, hali hazırda da kullanmaya devam ediyorum... ;)
Teşekkür ederim. Daha önce mi a2 lite kullandım. Hiç böyle bir problem yaşamadım. Yaşasaydım mi 8 lite almazdım. Yine de düzeleceğini umut ediyorum.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Teşekkür ederim. Daha önce mi a2 lite kullandım. Hiç böyle bir problem yaşamadım. Yaşasaydım mi 8 lite almazdım. Yine de düzeleceğini umut ediyorum.

Hattımı, legal bir telefona takarak 4G aboneliğimi aktif ettim tekrar Xiaomi telefona takarak bu sorunu aştım... Belki senin de sorununu bu yöntem çözebilir.

İDRİS USLU

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İdris
Cihazım
Redmi Note 5 Pr
Konular
15
Hocam benim cihazda hicbir sikinti yok masallah

Üst Alt