Gcam [Türkçe] Google Kamera - Burial v9.2

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Tolyan009: Gcam_7.3.020_v1.2_TlnNeun.apk

Bu sürüm icin demi dedikleriniz

bu sürümü beğendim gibi ama dedikleriniz tam olarak bulamadım dehaze vs ayarlarsan ss atarmisiniz rica etsem
Hayır, Parrot başka. Parrot'u indirmek için şu linke bakınız:

DenemeYanılma

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuhun
Cihazım
Uh
Meslek
Serbest
Konular
150
Hayır, Parrot başka. Parrot'u indirmek için şu linke bakınız:
2 surumude kullancam :) birazcık deneyimledikten sonra seçimimi yapicam dediğiniz sürümde güzel dediginiz ayarlardan sonra daha iyi oldu

DenemeYanılma

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuhun
Cihazım
Uh
Meslek
Serbest
Konular
150
Burial da güzel ama Parrot'a bir bakmanızı öneririm. Parrot'ta config dosyası yok, zaten gerek de yok. Yükle-kullan tipi bir sürüm. Sadece kütüphane ayarlarında "Dehaze" değerini sıfır yapmanızı, Sabre özelliğini açmanızı ve otomatik beyaz dengesini kapalı tutmanızı öneririm. Diğerlerini kendi zevklerinize göre değiştirebilirsiniz.

Mi A3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hdr+ var 2 adet ortadakimi seçili kalsın yoksa en sağdaki mi dediğiniz ayardan hariç başka bir ayar yok değimi dehaze yi açmak için kütüphane seçeneğini aktif ettim tekrar kapatmam lazımı?

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13

Hdr+ var 2 adet ortadakimi seçili kalsın yoksa en sağdaki mi dediğiniz ayardan hariç başka bir ayar yok değimi dehaze yi açmak için kütüphane seçeneğini aktif ettim tekrar kapatmam lazımı?
İki HDR'nin de bazı avatantajları var. Duruma göre kullanın. Kütüphane de açık kalsın.

Yalnız Mi9T Pro forumunda Mi A3, Burial başlığında Parrot konuşuyoruz. İlgili başlıklara yazarsak daha uygun olur. :)

DenemeYanılma

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yuhun
Cihazım
Uh
Meslek
Serbest
Konular
150

Xml düzenlemesi tamamen bana aittir. Kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.
Uygulama, benzer kamera sensörüne sahip cihazlarda da çalışacaktır.

GENİŞ AÇI

NORMAL KAMERA

TELEFOTO LENS

YÜKLEME TALİMATI
•İndirdiğiniz. apk uzantılı dosyaya tıklayın.
•Bilinmeyen kaynaklar uyarısına izin verin.
•Yükle butonuna tıklayarak yükleme işlemini tamamlayın.

KURULUM SONRASI ÖNERİLEN AYARLAR

>>
Yeni configi All in One olarak ayarladım.
Üst menüde bulunan AWB seçeneğini gece çekimleri için aktifleştirin, gündüz çekimleri için kapatın. Daha iyi renk sonuçları alacaksınız.

>> Sağ alt tarafta bulunan Son Çekilen Fotoğrafı Önizleme bölümüne basılı tutarak Shutter Speed kontrol menüsünü açabilirsiniz.

Config İndirme Linki

•.xml uzantılı config dosyasını yukarıdan indirin.
Dosya yöneticisini açarak ana dizine Gcam klasörü oluşturun.
Bu Gcam klasörünün içine Configs7 klasörü oluşturun.
İndirdiğiniz .xml uzantılı dosyaları Configs7 klasörünün içine atın.
•Google Kamera uygulamasını açın.
Alttaki resimde işaretli olan siyah alana çift tıklayın.

Açılan pencerede xml dosyasını seçerek restore butonuna tıklayın.
İşlem tamamlanmıştır. Yeni ayarlarınızı güle güle kullanın.

ÖNERİ!
Google Camera için mutlaka ı yükleyin. Özellikle Google Camera 7, google fotoğraflar uygulaması ile entegre çalışıyor.
• Portre modunda çektiğiniz fotoğrafların arka bulanıklığının derecesini ayarlayabilirsiniz.
• Çektiğiniz ağır çekim videonun istediğiniz yerini ağır çekim istediğiniz yerini ise normal çekimde bırakabilirsiniz.
• Lens bulanıklığı modunda çektiğiniz resmin odak noktasını değiştirebilirsiniz.
• Fotoğraf düzenleme modundaki "Otomatik" ayar ile güzel renk tonları elde edebilirsiniz.
Not: Bu özellikler için Google Kamera> Ayarlar> Enable Google Photos seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir.

Üst menüde bulunan AWB seçeneğini gece çekimleri için aktifleştirin, gündüz çekimleri için kapatın. Daha iyi renk sonuçları alacaksınız.

Mi A3 için kullanıyordum bir önceki sürümü üsteki seçenek vardı suanki güncel sürümde yok bi önceki sürümü vs configi atabilirmisiniz o sürümde all one çalışıyor bu sürümde çalışmıyor sizin paylaşıminizdaki gcamlar gerçekten harika normalde bir seçenek vardı bir önceki sürümde soldaydi galiba all one bu sürümde yok gcam çalışıyor ama o seçenek olmayınca gece çekimleri çok kötü oluyor

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162

Mi A3 için kullanıyordum bir önceki sürümü üsteki seçenek vardı suanki güncel sürümde yok bi önceki sürümü vs configi atabilirmisiniz o sürümde all one çalışıyor bu sürümde çalışmıyor sizin paylaşıminizdaki gcamlar gerçekten harika normalde bir seçenek vardı bir önceki sürümde soldaydi galiba all one bu sürümde yok gcam çalışıyor ama o seçenek olmayınca gece çekimleri çok kötü oluyor
Hocam o seçenek üstteki menünün içerisinde artık. Üstteki üçgen işaretine tıkladıktan sonra açılan menüde awb yi görebilirsiniz.

Espa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
S20 FE
Konular
0
Hocam o seçenek üstteki menünün içerisinde artık. Üstteki üçgen işaretine tıkladıktan sonra açılan menüde awb yi görebilirsiniz.

Beta v6 çıkmış önceki configler çalışmıyor yükleyince kamera açılmıyor, rica etsem v6 için de uyarlayabilir misiniz?

keskin10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
1
Burial beta 8 gelmiş. Konu güncellenir mi?

Üst Alt