Gcam [Türkçe] Google Kamera - Burial v9.2

Glorious

Teknoloji Delisi, Supporter
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco X4 Pro 5G
Konular
28

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
@ mevcetin @ Glorious

Az önce sizin için denedim. İki fotoğraf da HDR modunda çekildi. "HDR+ Gelişmiş" değil.

Aydınlık fotoğraf Parrot v6 - Dehaze 0
Karanlık fotoğraf Burial v4 - Mevcetin.xml

Fotoğraf 900x900 olarak kırpıldı.

Cihaz: Mi A3

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Normal hdr+ konusunda birşey söyleyemem maalesef hocam. Ben hdr+ gelişmiş kullandığım için config ayarlarını ona göre yapıyorum.
Burialde dehaze seçeneği olmadığı için de hdr+ için bu durumu ayarlayamam. TN2505 kütüphanesinde bu durum farklıdır belki.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Normal hdr+ konusunda birşey söyleyemem maalesef hocam. Ben hdr+ gelişmiş kullandığım için config ayarlarını ona göre yapıyorum.
Burialde dehaze seçeneği olmadığı için de hdr+ için bu durumu ayarlayamam. TN2505 kütüphanesinde bu durum farklıdır belki.
@ mevcetin : "HDR+ Gelişmiş" modu, ışığı dengelemek için parlak alanın ışığını kısarken gölge alanın koyuluğunu artırabiliyor. Bu yüzden test fotoğraflarında özellikle "HDR+" modunu kullandım ve belirtmek istedim renk sorununun Dehaze'den kaynaklandığını vurgulamak için. Fotoğrafı kırptığım için siz görmüyorsunuz ama muhabbet kuşunun sağ tarafında bir pencere var ve parlıyordu.

@ Glorious : Ultra v4.1 sürümünü yükleyip aynı testi uyguladım. Varsayılan ayarlarda fotoğraf karanlık çıktı ancak Dehaze'yi sıfır yapınca düzeldi. Ayrıca Ultra'da dünya kadar seçenek var. Cihaza özel optimizasyonla çok iyi işler çıkarabilir.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
@ mevcetin

Lib ayarlarına "Radius Temporal" adında yeni bir gürültü azaltıcı eklenmiş ve bu değerin 32 ve 2048 olması durumlarında nasıl sonuçlar ortaya çıkacağı şurada örneklendirilmiş:

İki fotoğraf arasındaki farkı görmekte zorlandım. Harf kenarlarında oluşan lekeler 2048'te daha az ancak biraz bulanık.

Radius Temporal'ın pratikte fark edilebilir bir faydası var mı? Siz hangi değeri önerirsiniz?

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
@ mevcetin

Lib ayarlarına "Radius Temporal" adında yeni bir gürültü azaltıcı eklenmiş ve bu değerin 32 ve 2048 olması durumlarında nasıl sonuçlar ortaya çıkacağı şurada örneklendirilmiş:

İki fotoğraf arasındaki farkı görmekte zorlandım. Harf kenarlarında oluşan lekeler 2048'te daha az ancak biraz bulanık.

Radius Temporal'ın pratikte fark edilebilir bir faydası var mı? Siz hangi değeri önerirsiniz?
Evet hocam fark edilen bir değeri var. 8 değeri noise ve detayları artırıyor. 2048 değeri detayları azaltıyor ve daha iyi denoise yapıyor. Google ın varsayılanı 256. Biraz noise olsun ve detaylı olsun derseniz 128 güzel. Fakat bu değerde ön kamera kötüleşir. 512 yaparsanız ön kamera daha iyi olur. Arka kameradaki noise miktarıda azalır. Ben noise bulunan resimleri daha çok sevdiğim için 128 kullanıyorum.
Ön kamerada test ederseniz farkı daha net görürsünüz.

LegalWeed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi9T
Meslek
Öğrenci
Konular
61
gcamin apk sını da verir misin birde 9T de çalışır değil mi ?

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
@ mevcetin

TN2505 kütüphanesiyle ilgili geri bildirimler dikkate alınarak ışık artırılıp TN2805 kütüphanesi oluşturulmuş. Açıklamada şöyle yazıyor:

Lib TN 2805. Many people wrote that it was dark in past libs, generally compromised for themselves, this lib will be much lighter (only slightly darker than google libs), in general, such a compromise option, who wants a near-stock, but still with a more natural color reproduction. Kaynak:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
@ mevcetin

TN2505 kütüphanesiyle ilgili geri bildirimler dikkate alınarak ışık artırılıp TN2805 kütüphanesi oluşturulmuş. Açıklamada şöyle yazıyor:

Lib TN 2805. Many people wrote that it was dark in past libs, generally compromised for themselves, this lib will be much lighter (only slightly darker than google libs), in general, such a compromise option, who wants a near-stock, but still with a more natural color reproduction. Kaynak:
Evet hocam onu görmüştüm. Malesef bu uygulamada gece modu çalışmadı bende. O yüzden kullanmıyorum.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Evet hocam onu görmüştüm. Malesef bu uygulamada gece modu çalışmadı bende. O yüzden kullanmıyorum.
Az önce yükleyip beyaz ışık altında selfie çektim ve çektiğim fotoğrafı bilgisayara atıp inceledim. Gerçeğe yakın renkler var. Gündüz de aynı performansı verirse süper olacak. Hatırlarsanız TN2505 aşırı koyuydu.

Google Lib'de fark ettiğim bir sürü hatalı renk var. Bu sebeple alternatif Lib arıyorum. :)

Üst Alt