Türk Telekom'dan TürkNet'e geçiş sürecim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkan60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
redmi note 8
Konular
6
Öncelikle merhaba arkadaşlar ben 10 yıldır Türk Telekom kullanıcısıydım ve son 6 7 ay öncesini saymazsak eğer Türkiye'de sadece Türk Telekom altyapısı var diye biliyordum bir arkadaşımın sayesinde TürkNet'i duydum şaşırdım altyapımı sorguladığım zaman 100 MBPS VDSL desteklediğini gördüm madem ki dedim 24 MBPS hıza 90 tl veriyorum neden 100 MBPS hıza 100 TL vermeyeyim ki dedim ve 27 temmuzda türknete geçişimi yaptırdım Allah'tan taahhüt bitiş tarihine denk getirmiştim ve Türknet'e geçişimi yaptım o kadar çok memnunum ki anlatılmayan bir duyguydu ilk test yaptığım zaman o hızı aldığımda çok şaşırmıştım. Bu zamana kadar TürkNet'e geçen çok arkadaşım, yakınım, dostum oldu hiçbirinden bir şikayet almadım 1 senedir kullanıyorum bir kez mi sorun olmaz. Gerçekten TürkNet'e çok teşekkür ediyorum.
Ardından tüm iss firmalarını araştırmaya başladım hepsi zaten Türk Telekom altyapısını kullandığı için(Kablonet,Türkcell,Vodafone - bu firmaların kendi altyapısı yokken kablonet hariç TT altyapısı ile hizmet verdiği oluyor. ) birbirinden pek farkı olduklarını düşünmüyorum. Sizlere TürkNet'in iyi ve kötü yönlerini anlatmak istiyorum.

1- TürkNetin sesli çağrı merkezleri bulunmuyor sadece ticket üzerinden destek kaydı açarak en ufak bir bilgide bile destek kaydı açarak yardım alabiliyorsunuz. Eğer ki TürkNet tarafından aranmak isterseniz destek kaydına Müşteri Hizmetleri tarafından aranmak istiyorum diye söylerseniz sizi aramalarını sağlayabilirsiniz.

2-Taahhüt yok en önemli konusuda bu zaten internetinizi memnun olduğunuz zaman kullanıyorsunuz herhangi bir cayma bedeli çıkmıyor.

3- Sıfırdan kurulumlarda Türk Telekom saha ekibi geliyor kuruluma belgeleri ister siz çıkarın ister onlar çıkartsın ve bu konuda bildiğim kadarıyla evinize kadar modeminize kadar kablo çekmiyorlar diye biliyorum sadece binaya kadar çektiklerini duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum ama arkadaşıma elektrikçi çağırın demişlerdi eğer ki saha ekibine çektirtmek istiyorsanız evinize kadar metresi 3.5 tl diye biliyorum sanırsam tüm firmalarda böyle olması gerekiyor bu konu.

4-Başka bir İSS de taahütünüz varsa eğer TürkNet 120 TL'yi ödemiyor yine siz ödüyorsunuz cayma bedelinizi ve TürkNete cayma bedelinizin olduğu faturayı gönderdiğiniz zaman aylık faturanızdan düşüyor aylık olarak düşüyor kaç tl düştüğünü tam bilmiyorum.

5-kampanyaları bulunuyor ve her ay uzuyor bu kampanya eğer ki bir TürkNetlinin davet kodu ile kayıt olursanız ilk ay faturanızı ödüyorsunuz her iki tarafta son gününü geçirmemek şartıyla ödediği zaman 2. ay internet bedava oluyor.(TürkNete kayıt olduktan sonra internetiniz 10 ekimde açıldı diyelim 17 ekimde ilk aylık faturanız geliyor yani 1 hafta sonra ekim kasım arası faturanız geliyor size 19 veya 20 gün son ödeme tarihi veriyor)

6-ve herkesin sözüne kulak asmayın eğer ki altyapınız iyiyse bütün firmalar size en iyi interneti verir ve sorun yaşamazsınız ama kablolarınız hasarlı olur santral uzaklığınız olur kesilme durumlarında firmalara laf atmamak gerekiyor ilk olarak modemden bile kaynaklanabiliyor bu sorun.

Aklıma gelen tüm bilgileri yazdım eğer ki olursa yine düzenleyip yazacağım. (Hız testlerimi de atacağım-csgo ping değerlerimi vb)
TürkNetin müşterilerine verdiği bir de davet kodu metni var sizinle paylaşmak istiyorum.
İyi günler dilerim.

Merhaba,
TurkNet arkadaşını getirene ve getirdiği arkadaşına bir ay bedava internet veriyor. Ben evde TurkNet’in Özgür İletişim hizmetini kullanıyorum. Sınırsız, maksimum hızlı internet var hizmetin içinde. Ayda 99,90 TL. Başka da bir para yok, hepsi bu. Taahhüt olmadığı için de kafam rahat, dilediğim zaman bir kuruş ödemeden hizmetimi kapatma ya da başka sağlayıcıya geçme özgürlüğüm var.
Ben TurkNet’ten memnunum. Sen de dene istedim. Eğer kabul edersen, bir ay bedavası var sana. Ben de seni davet ettiğim için sayende bir ay ücretsiz internet kullanacağım.
Başka sağlayıcıya taahhüdün varsa, yani internet hizmetini değiştirmen durumunda sana ceza çıkacaksa, TurkNet 120 TL’ye kadar bu cezayı karşılıyor. Daha çok ceza çıkacaksa aşağıdaki link'e tıklayarak taahhüt bitiş tarihini giriyorsun, TurkNet tarih yaklaşınca sana haber veriyor. O zaman geçiş yaparsan yine sen de ben de bu kampanyadan yararlanabiliyoruz.

Ekli dosyalar

• cs ping.jpg
    cs ping.jpg
    174,5 KB · Görüntüleme: 36
  • hız 2.png
    hız 2.png
    179,8 KB · Görüntüleme: 33
  • kullanım gb.png
    kullanım gb.png
    194,8 KB · Görüntüleme: 33
  • sea of hız.png
    sea of hız.png
    447,4 KB · Görüntüleme: 32
  • son test.png
    son test.png
    193,3 KB · Görüntüleme: 33
Moderatör tarafında düzenlendi:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Türknet kullanmak kumardır ucuz etin yahnisi olmuyor akşam saatlerinde hız düşüşü gün içinde yaşanan git gel İnternet ve abone olurken kimi zaman 2-3 hafta bekletiyolar İnternetsiz kalıyosun aboneliği kapatırkende çok israrcilar durun gitmeyin diye yapışıyolar.
Ve altyapıda kabloda teknik bi sorun olduğunda ortada kalıyorsunuz çünkü Türk telekom ekibi bakıyor ve türknet abonesi olduğun için süründürme politikası uyguluyolar malesef turkiyede işler böyle yürüyor turktelekom türkneti ve rakiplerini fena şekilde eziyor sindiriyor insanları soğutuyor.
Sevsemde sevmesemde Türk telekom kullanıyorum ben bu stresi çekemem 20 30 lira fazla veririm hiç problem çekmem.

serkan60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
redmi note 8
Konular
6
Türknet kullanmak kumardır ucuz etin yahnisi olmuyor akşam saatlerinde hız düşüşü gün içinde yaşanan git gel İnternet ve abone olurken kimi zaman 2-3 hafta bekletiyolar İnternetsiz kalıyosun aboneliği kapatırkende çok israrcilar durun gitmeyin diye yapışıyolar.
Ve altyapıda kabloda teknik bi sorun olduğunda ortada kalıyorsunuz çünkü Türk telekom ekibi bakıyor ve türknet abonesi olduğun için süründürme politikası uyguluyolar malesef turkiyede işler böyle yürüyor turktelekom türkneti ve rakiplerini fena şekilde eziyor sindiriyor insanları soğutuyor.
Sevsemde sevmesemde Türk telekom kullanıyorum ben bu stresi çekemem 20 30 lira fazla veririm hiç problem çekmem.
türk telekomda bütün tarifeler taahhütlü ve 100 mbps olan paket 160 tl veremem o kadar parayı 1 senedir kullanıyorum TürkNeti bütün arkadaşlarım olsun izmirde abime manisada arkadaşıma herkese bağlattırdım tek bir sorun yaşayan yok zaten tt altyapısı kullandığı için taahhütsüz firma en mantıklısıdır beğenmezsen zaten e devlet üzerinden iptal edebiliyorsun. vdslden fibere nakil olmadığı için arkadaşımın internetini e devlet üzerinden iptal edip tekrardan başvuru yapmışlığım bile oldu eğer ki sıkıntı yaşıyorsan altyapın bayağı kötüdür ve adsl kullanıyorsundur.

karanfil77

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi Note8 pro
Konular
12
Hangi ilde oturuyorsunuz ?

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
15 gün kadar önce istedikleri evrakları hazırladım, dilekçe yazdım ve istenilen e-posta adresine fax çektim.
2 gün içerisinde internetim kapatıldı, hiç bir zorluk yaşamadım.
Sadece "Siz bizden ayrılsanız da sizi küstürmek istemiyoruz" dediler.

Ardından da 1 hafta sonra bana bir mesaj geldi, "Size ödemek istediğimiz bir fazlalık ücret var, iban numarasını verin gönderelim" diye...
Hepsi bu kadar

serkan60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
redmi note 8
Konular
6
Hangi ilde oturuyorsunuz ?
tokat merkez
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

15 gün kadar önce istedikleri evrakları hazırladım, dilekçe yazdım ve istenilen e-posta adresine fax çektim.
2 gün içerisinde internetim kapatıldı, hiç bir zorluk yaşamadım.
Sadece "Siz bizden ayrılsanız da sizi küstürmek istemiyoruz" dediler.

Ardından da 1 hafta sonra bana bir mesaj geldi, "Size ödemek istediğimiz bir fazlalık ücret var, iban numarasını verin gönderelim" diye...
Hepsi bu kadar
bence firma kaliteli

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
türk telekomda bütün tarifeler taahhütlü ve 100 mbps olan paket 160 tl veremem o kadar parayı 1 senedir kullanıyorum TürkNeti bütün arkadaşlarım olsun izmirde abime manisada arkadaşıma herkese bağlattırdım tek bir sorun yaşayan yok zaten tt altyapısı kullandığı için taahhütsüz firma en mantıklısıdır beğenmezsen zaten e devlet üzerinden iptal edebiliyorsun. vdslden fibere nakil olmadığı için arkadaşımın internetini e devlet üzerinden iptal edip tekrardan başvuru yapmışlığım bile oldu eğer ki sıkıntı yaşıyorsan altyapın bayağı kötüdür ve adsl kullanıyorsundur.
Olsun taahhüt ne olacak hız düşmesi ping sorunu İnternet kesintisi yada altyapi sorunu olduğunda gelmeyen teknik ekip yok en azından. altyapı sorunu yaşadığınızda türkneti bu kadar seveceğinizi sanmıyorum ucuz olabilir saadet zinciri gibi kodlarla 1 ay bedava İnternet dağıtabilir ama türknet gereksiz abartılıyor cici İnternet saglayacisi gibi görünüp size modemde speedtestte çakma hizlar verip istediği saatte istediği sunucuya bandwith kısıtlaması yapıyor. Türknet kullanıcılarının geforce now isyanlarını bi araştırın.
VDSL2 kullanıyorum türknetin çakma 100 mbit kullanacağıma Türk telekomun 50 mbit paketini kullanıyorum.
Bu türknet tam 3 hafta beni İnternetsiz bıraktı evdekilerin İnterneti bozdun mahvettin sitemlerine maruz bıraktı kısaca türknet kullanıcıları yarısı memnun yarısıda sürünüyor.
Mobil operatörde turkcell neyse sabit internette turktelekom odur.
Xiaomide ucuz f/p diye satılıyor kağıt üzerinde kullanıcı kandırıyor ama yazılıma bak foruma bak custom romsuz kimse katlanamıyor xiaomiye.

serkan60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
redmi note 8
Konular
6
Olsun taahhüt ne olacak hız düşmesi ping sorunu İnternet kesintisi yada altyapi sorunu olduğunda gelmeyen teknik ekip yok en azından. altyapı sorunu yaşadığınızda türkneti bu kadar seveceğinizi sanmıyorum ucuz olabilir saadet zinciri gibi kodlarla 1 ay bedava İnternet dağıtabilir ama türknet gereksiz abartılıyor cici İnternet saglayacisi gibi görünüp size modemde speedtestte çakma hizlar verip istediği saatte istediği sunucuya bandwith kısıtlaması yapıyor. Türknet kullanıcılarının geforce now isyanlarını bi araştırın.
VDSL2 kullanıyorum türknetin çakma 100 mbit kullanacağıma Türk telekomun 50 mbit paketini kullanıyorum.
Bu türknet tam 3 hafta beni İnternetsiz bıraktı evdekilerin İnterneti bozdun mahvettin sitemlerine maruz bıraktı kısaca türknet kullanıcıları yarısı memnun yarısıda sürünüyor.
Xiaomide ucuz f/p diye satılıyor kağıt üzerinde kullanıcı kandırıyor ama yazılıma bak foruma bak custom romsuz kimse katlanamıyor xiaomiye.
en ufak sorunumda bile turknet beni aradı nakil sürecim vardı 1 hafta sürmesi gereken nakil süresi 1 gün sürdü Türknet sayesinde ve Türk Telekom yeni hatta bağlamamak için zorlarken(port yok vb) Türknetin sayesinde o sorun da çözüldü. herkes zaten bir firmadan memnun kalsaydı direkt ona gecesi

geçerdi*

olsun taahhüt diyorsun da arkadaşım türk Telekom 8 mbps 85 TL ödüyor turknete geçtiği zaman 50 mbps alacak ve testler gerçek değil demişsin nereden vardin bu tanıya steamda 100 mbps= 12 MB yani buradan bile 100 mbps hız aldığımı görebiliyorsun.

dokidoki

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
bb q10
Konular
10
. Bu sayfadaki haritadan bulunduğunuz ildeki santralden oyun / websitesi ping durunlmarina bakabilirsiniz. (Buradaki rakamlara evinizden bağlı bulunduğunuz santral arası ping süresi eklenmeli)
Not: eski bir turknet kullanicisi

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Konunuz bilgilendirme ve deneyim paylaşma konusu olarak değerlendirildiği için yorumlara açıktı fakat hem forumumuzdaki hem de diğer forumlardaki konularınıza göz attığımda amacınızın bilgilendirme değil reklam olduğu anlaşılıyor. Maalesef forumumuzda bu tarz reklamlara izin verilmiyor.

Konu içerisindeki reklam bağlantısı ve reklamlı link kaldırılarak konu yeni yorumlara kapatılmış ve çöp kutusuna alınmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt