Soru Türk telekom ve türknet

ReckyRey05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Haydar
Cihazım
Mİ 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Merhaba arkadaşlar ben dubleks bir dairede enistemler ile oturuyorum ve onlar ile ortak olarak türk telekom kullaniyoruz ama ben yavaşlıktan biktim ve türknet e geçme kararı aldım ama dubleks olduğu için iki ayrı internet bağlanıyormu bunu merak ediyorum sabah turknetide arayacağım ama sizede sormak istedim daha erken bilgi alırım diye arada bu şekilde kullanan varmi yada bu şekilde oluyormu alt yapimiz vdsl

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Olur fakat ikinci hat için ayrıca bir ücret daha alıyorlar diye biliyorum fakat son senelerde kanun nasıl değişti bilmiyorum.

Eskiden (telefonun gerekli olduğu zamanlarda) mantık şöyleydi. Eve ikinci bir internet hattı için ikinci bir telefon aboneliği yapmak gerekiyordu ve dolayısı ile ikinci bir telefon aboneliği ödemek gerekiyordu.

Şimdi telefon zorunluluğu kalkınca bu hat abonelik parasınıda internet paketlerine dahil ettiler, yani çok bir şey değişmedi mantık olarak.

Sonuç olarak ikinci aboneliğin de hat ücreti zaten faturaya yansıyacağı için mantıken alt yapının elverdiği kadar hat bağlattırabilirsiniz.

Misal bazı şirketlerde aynı ofis adresine 4-5 hat bağlatılıyor, evlerde de sistem aynıdır diye düşünüyom fakat Türkiye'de çoğu zaman işler düşünüldüğü gibi gitmiyor. En temizi telekomu arayıp özellikle ikinci hat olarak belirtip sormak. Siz şimdi direk Türknet'e başvuru yaparsanız bu çok bilgili çalışanlar sizin ana hattı kendilerine aktarmaya kalkar ve olan Türktelekom aboneliğine olabilir.

metinby07

Ayfon abi yaaa
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi5s Premium
Konular
33
Ne gereği var ikinci hatta. Modemden kablo çek sonuçta Türknet hızlı net veriyor diye biliyorum. Kendi alt yapısı var ise 100 mb download, 20 kusur mb se upload alırsınız

Dragoner16

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8lite
Konular
12
Ne gereği var ikinci hatta. Modemden kablo çek sonuçta Türknet hızlı net veriyor diye biliyorum. Kendi alt yapısı var ise 100 mb download, 20 kusur mb se upload alırsınız
Eğer bölgede alt yapı varsa maximum alacağı hızdir bu turknetin kendi sitesinden adresininizi girerek maximum alabileceğiniz internet hızını yaklaşık olarak görebilirsiniz. Eğer bölgenizde fiber altyapısı yoksa zaten geçmenizin bir pek bir anlamı yok ama siz bakın hızınıza

ReckyRey05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Haydar
Cihazım
Mİ 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Olur fakat ikinci hat için ayrıca bir ücret daha alıyorlar diye biliyorum fakat son senelerde kanun nasıl değişti bilmiyorum.

Eskiden (telefonun gerekli olduğu zamanlarda) mantık şöyleydi. Eve ikinci bir internet hattı için ikinci bir telefon aboneliği yapmak gerekiyordu ve dolayısı ile ikinci bir telefon aboneliği ödemek gerekiyordu.

Şimdi telefon zorunluluğu kalkınca bu hat abonelik parasınıda internet paketlerine dahil ettiler, yani çok bir şey değişmedi mantık olarak.

Sonuç olarak ikinci aboneliğin de hat ücreti zaten faturaya yansıyacağı için mantıken alt yapının elverdiği kadar hat bağlattırabilirsiniz.

Misal bazı şirketlerde aynı ofis adresine 4-5 hat bağlatılıyor, evlerde de sistem aynıdır diye düşünüyom fakat Türkiye'de çoğu zaman işler düşünüldüğü gibi gitmiyor. En temizi telekomu arayıp özellikle ikinci hat olarak belirtip sormak. Siz şimdi direk Türknet'e başvuru yaparsanız bu çok bilgili çalışanlar sizin ana hattı kendilerine aktarmaya kalkar ve olan Türktelekom aboneliğine olabilir.
Olmuyormuş bugün türknet ile konustum :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eğer bölgede alt yapı varsa maximum alacağı hızdir bu turknetin kendi sitesinden adresininizi girerek maximum alabileceğiniz internet hızını yaklaşık olarak görebilirsiniz. Eğer bölgenizde fiber altyapısı yoksa zaten geçmenizin bir pek bir anlamı yok ama siz bakın hızınıza
50mbps veriyor ama olmuyormuş

Dragoner16

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8lite
Konular
12
Olmuyormuş bugün türknet ile konustum :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

50mbps veriyor ama olmuyormuş
50 mbps gayet güzel bir değer bir modem, bir de access point yapın keyfini çıkarın fiberin hocam :)

ReckyRey05

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Haydar
Cihazım
Mİ 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
18
50 mbps gayet güzel bir değer bir modem, bir de access point yapın keyfini çıkarın fiberin hocam :)
Hocam turk telekom bizi kendi kendine kotaliya geçirmiş bizde degistiricez turknete geciricem

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Dublex ev olması şart değil ki? Bir evde birden fazla abonelik kullanabilirsiniz.

Üst Alt