Yardım TRWP instal güncelleme rom zip dosyasini göremiyorum

rucler26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Refik
Cihazım
Xioami mi6
Konular
7
Arkadaşım sen twrp yi yükledikten sonra şimdi yazıcaklarımı yaptınmı ?
Telefonu PC ye bağlicaksın

Kesinlikle ROM dosyasını hemen atmayın. 2.adımda atacaksınız rom zip dosyasını.

1- Wipe -> format data -> yes yazıyoruz. Format işlemi bittikten sonra, twrp ana ekrana gelip

Reboot ->recovery diyoruz twrp yeniden başlıyor.

Twrp ana ekrana geldikten sonra yükleyeceğimiz rom ve magisk 19.3 zip dosyasını telefon hafızasına atıyoruz. Tekrar twrp ana ekrana gelip,

2- Wipe -> advanced wipe -> 4 wipe yapıyoruz (dalvik,cache,system,data) dedikten sonra twrp ana ekrana gelip install kısmından önce rom dosyasını daha sonrada magisk 19.3 dosyasını yüklüyoruz...

İlk açılış 10 dk sürebilir, heyecan ve panik yapmıyoruz...
Gördüğün dosyalar bu şekilde değil mi ?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
benimde aynı zip dosya gözükmüyor.

rucler26

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Refik
Cihazım
Xioami mi6
Konular
7
Bende şimdi denedim ve oldu hiç birşey silinmedi

Sandocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
46
Hocam durum çözüldüyse işlemleri yazabilirmisin aynı durumu yaşayan arkadaşlara çözüm olsun.
Hocam twrp yi telefondan açarken kurtarma modunda açmayın. O şekilde açıldığında dosyaları görmüyor. Ses açma ve güç tuşuna basılı tutun. Mi yazısı çıkınca elinizi çekin

alim88

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi9 se
Meslek
Özel sek.
Konular
4
Sorunu bilgisayar kullanmadan otg ile çözebildim.Bütün veriler silinmeden twrp dosya şifreleme sorununu çözemedim.(wipe advanced tek tek denedim olmadı.)İlk önce otgye twrp android q uyumlu sürümün imagesini yükleyip, otg üzerinden twrp güncelledim.Twrp güncellemek şifreleme sorununu çözmedi.Son sürüm 9.10.24 eu beta romunu otgye atıp romu otg üzerinden güncelledim ama dosya şifreleme sorunu bu romda da düzelmedi.Daha sonra wipe advance den otg hariç hepsini seçip biçimlendirdim ve otg üzerinden romu tekrar yükledim.Bütün bilgilerim silindi ama sorun düzeldi.Bu konuda pek tecrübeli değilim umarım benim gibi bilgisayar kullanmadan yapacaklara yardımı dokunur.

Not:
Telefonum rootlu değil root atmamak için ve bilgisayar kullanmadığım için bu yolu denedim.

Son düzenleme:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Sorunu bilgisayar kullanmadan otg ile çözebildim.Bütün veriler silinmeden twrp dosya şifreleme sorununu çözemedim.(wipe advanced tek tek denedim olmadı.)İlk önce otgye twrp android q uyumlu sürümün imagesini yükleyip, otg üzerinden twrp güncelledim.Twrp güncellemek şifreleme sorununu çözmedi.Son sürüm 9.10.24 eu beta romunu otgye atıp romu otg üzerinden güncelledim ama dosya şifreleme sorunu bu romda da düzelmedi.Daha sonra wipe advance den otg hariç hepsini seçip biçimlendirdim ve otg üzerinden romu tekrar yükledim.Bütün bilgilerim silindi ama sorun düzeldi.Bu konuda pek tecrübeli değilim umarım benim gibi bilgisayar kullanmadan yapacaklara yardımı dokunur.

Not:
Telefonum rootlu değil root atmamak için ve bilgisayar kullanmadığım için bu yolu denedim.
Sanıyorum dikkat çeken dokunuş otg hariç hepsini seçip biçimlendirdim ve otg üzerinden romu tekrar yükledim bu olmuş.

alim88

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi9 se
Meslek
Özel sek.
Konular
4
Sanıyorum dikkat çeken dokunuş otg hariç hepsini seçip biçimlendirdim ve otg üzerinden romu tekrar yükledim bu olmuş.
Evet, ben dosyalar silinmeden olur mu diye uğraştım ama olmadı.

Üst Alt