Soru Trojan virüsü

Xiaomici1996

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
Resmi note 7
Konular
41
Sildiyseniz hiç bişey olmaz Android virüsleri basit çelimsiz kaldırıyorsun gidiyo root izini olmadan bişey indirip kuramaz kendini gizleyemez
Başarıyla silinmiştir yazdı hocam.silinmistir o zaman değil mi? Birde son olarak şunu sorayım; diyelim ki trojan virüsü cihazimda var şuan.cihaza ses tuşlarından hard reset atsam silinir mi acaba?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Başarıyla silinmiştir yazdı hocam.silinmistir o zaman değil mi? Birde son olarak şunu sorayım; diyelim ki trojan virüsü cihazimda var şuan.cihaza ses tuşlarından hard reset atsam silinir mi acaba?
Belki virüsün küçük parcaciklari kalmıştır oda anakarti kemirir dikkat et. Hard reset diyosun dene bakalım belki silinir.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
İroni miydi hocam:)
E yani 2 kez silindiğini hiç bişey olmayacağını söyledim 3.ye gerek yok :) antivirüs firmaları ve siber güvenlikciler insanlara korku dağıtır para kazanır anca. Magiskten root izni verilmemiş zararlı yazılım telefondan silindiginde silinir. dediğiniz durum bilgisayarlar için geçerli bulupta silmesi çok zordur.
Sizin dediğiniz durum gerçek olsaydı ben bugün milyonluk olurdum çünkü benim işim mesleğim bu ve ne telefonumda ne bilgisayarımda asla antivirüs kullanmam antivirüs biziz aslında insanlar hackerlara herşeyi her imkanı kendi eliyle veriyor kandırılıyor.

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
Arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var.guvenilir olmayan bir siteden apk dosyası indirdim.fakat bu dosyanın yaninda haberim olmadan 1 mblik başka bir dosya da inmiş.Downloader.exe adında bir dosya.bende merak edip kurmaya çalıştım.dosya yöneticisinden dosyanın üzerine tıkladım ve yüklemek istiyor musunuz dedi bende evet dedim.ve dosya yüklendi.sonra ise güvenlik taraması ekranı geldi.ondan sonra güvenlik taraması bu dosya trojandir cihazınıza zarar verir, kaldırmanız önerilir dedi.bende hemen kaldıra bastım.sonra başarıyla kaldırıldı dedi.fakat içimde hala bir şüphe var arkadaşlar.acaba dosya indirilmiş midir cihazıma?
Downloader.exe virüs degildir indirme programıdır APK olarak indirdiğiniz için virüslü görür

xSerkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Redmi note 9
Konular
6
Arkadaşlar çok acil yardımınıza ihtiyacım var.guvenilir olmayan bir siteden apk dosyası indirdim.fakat bu dosyanın yaninda haberim olmadan 1 mblik başka bir dosya da inmiş.Downloader.exe adında bir dosya.bende merak edip kurmaya çalıştım.dosya yöneticisinden dosyanın üzerine tıkladım ve yüklemek istiyor musunuz dedi bende evet dedim.ve dosya yüklendi.sonra ise güvenlik taraması ekranı geldi.ondan sonra güvenlik taraması bu dosya trojandir cihazınıza zarar verir, kaldırmanız önerilir dedi.bende hemen kaldıra bastım.sonra başarıyla kaldırıldı dedi.fakat içimde hala bir şüphe var arkadaşlar.acaba dosya indirilmiş midir cihazıma?
için rahat değilse telefonunu sıfırlayabilirsin yada format atabilirsin

Üst Alt