Yardım Titreşim ve açılmama sorunu !

Sezer3457

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sezer
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
1
Arkadaşlar Merhaba...

2020 Ocak ayında Note 9 Pro aldım... çokta memnundum ta ki geçen haftaya kadar....
O kadar saçma bir hata ile karşı karşıyayım ki çıldırmak üzereyim.

Geçen hafta telefonun klavyesi inanılmaz donmaya başladı bir anda. ben cümlemi tamamladıktan 3-4 saniye sonra yazıyordu. anlık bir hata olmuştur diyerekten yeniden başlattım telefonu başlatmaz olaydım. MIUI ekranında dondu kaldı. Malesef ki format bile attım ama sorun çözülmedi. Daha sonra fastboot menüsüne girip hiç bir işlem yapmadan 10 sn ye kadar açma kapama tuşuna basılı tuttum ve telefon titredi ve hesap bilgilerimi istedi. neyse girdim sıfırdan herşeyi yükledim telefon açıldı. Ama 1 haftadır menü tuşları titreşimi kayboluyor ve klavye donmaya devam ediyor. Klavye donma yaparken yeniden başlatırsam tekrar açılmama sorunu yaşıyorum. (1 haftada 3-4 kez format atmak durumunda kaldım )
şu an güncel sorunlar : Gelen aramada titreşim yok , Tuş kilidi için şekil çizmeye çalıştığımda donarak çizmesi ( 2-3 sn sonra ) menü tuşları titreşimi yok. parmak izi açılış kapanış titreşimi yok. klavyede yazarken donarak yazması. ama aynı klavyede ki emojilerde herhangi bir sorun yok anlık tepki ile çatır çatır yazıyor... silmek istediğimde siliyor. sadece yazı yazmakta sorun var.
Yapılan işlemer ;
Format attım sıfırladım
Yazılım en güncel sürüme alındı
Gboard çerezleri. verileri silindi
farklı klavyeler denendi
sorunun klavyeden kaynaklı olduğunu düşünmüyorum ama işin içinde de çıkamıyorum .

Sezer3457

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sezer
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
1
2021 ocak ayında aldım. 9 aylık telefon yani.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Cihazım garantili ve bootloader açık değil. Garanti dışı kalsın istemiyorum :/

Bu durumda garantiye göndermek dışında deneyebileceğimiz pek fazla yöntem kalmıyor hocam.

Cihazınızda güncelleme bölümüne gelin ve sağ üst köşede yer alan üç noktadan (eğer varsa) güncelleme paketini indirip yeniden kurmayı bir deneyin. Format da attığınızı da belirtmişsiniz, eğer bu da çözüm olmazsa en sağlıklısı garantiye göndermek olacaktır.

Sezer3457

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sezer
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
1
Bu durumda garantiye göndermek dışında deneyebileceğimiz pek fazla yöntem kalmıyor hocam.

Cihazınızda güncelleme bölümüne gelin ve sağ üst köşede yer alan üç noktadan (eğer varsa) güncelleme paketini indirip yeniden kurmayı bir deneyin. Format da attığınızı da belirtmişsiniz, eğer bu da çözüm olmazsa en sağlıklısı garantiye göndermek olacaktır.
Teşekkür ederim

Üst Alt