Soru Tianma paneli baska panelle degistirebilir miyim?

Muhammed Demir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
dunkel
Cihazım
Redmi note 7
Konular
14
Merhabalar.Haziran ayinda redmi note 7 aldim ve telefonumda 3 gun once ghost screen olustu.Sorun su an devam etmiyor ancak icim rahat etmiyor tianma paneli baska marka panelle degistirme sansim var mi eger varsa hangi marka panelle

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Merhabalar.Haziran ayinda redmi note 7 aldim ve telefonumda 3 gun once ghost screen olustu.Sorun su an devam etmiyor ancak icim rahat etmiyor tianma paneli baska marka panelle degistirme sansim var mi eger varsa hangi marka panelle
Satın aldığımız 5 cihazdan birinde çıkmıştı ama birebir cihaz değişimle çözdük ve panellerin hepsi tianma idi. ve yeni gelen de tianma ama hiçbir sorun yok

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam yardiminiz icin cok tesekkur ederim sorun cozuldu gibi umarim bir daha olmaz tekrar tesekkur ederim

Rica ederim hocam. Bu uygulama hep açık kalmalı. Ekrana gözle görülmeyen bir mavi ışık ekliyor bu sayede Ghost'un artmasına engel oluyor. LG G4-5 kullanan biri olarak ghostun ne denli gıcık bişey oldugunu bilirim. Bu uygulama hep yardımıma koşardı.

Oyla:

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Ghost screen garanti kapsamında olduğu için tavsiyem ya cihazı garantiye yaptırmanız ya da tüketici hakem heyetine başvurarak sıfır cihaz için beklemeniz.

Oyla:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Bende pek bir sorununu görmediğim ıps lcd ekranı super amoled ekranla değiştirmek istiyorum:). Peki böyle bir şey mümkün müdür? Super amoled ekran .

Oyla:

Muhammed Demir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
dunkel
Cihazım
Redmi note 7
Konular
14
Bende pek bir sorununu görmediğim ıps lcd ekranı super amoled ekranla değiştirmek istiyorum:). Peki böyle bir şey mümkün müdür? Super amoled ekran .
O mumkunse bende oyle yaptiririm

Oyla:

scanman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gürsel
Cihazım
Redmi note 7
Konular
2
Shenchao ve boe panellerde ghost screen gözükmediği söyleniyor. Bunun nedeni bu panellerin tianma panele göre çok az kullanıldığındandır. Tianma çok fazla cihazda kullanıldığı için oransal olarak adı daha çok geçiyor. Yoksa tianma, boe, shenchao vs. hepsi aynı şekilde üretiliyordur.

Oyla:

Shady666

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kim Yong Un
Cihazım
Note 9 pro
Konular
0
Shenchao ve boe panellerde ghost screen gözükmediği söyleniyor. Bunun nedeni bu panellerin tianma panele göre çok az kullanıldığındandır. Tianma çok fazla cihazda kullanıldığı için oransal olarak adı daha çok geçiyor. Yoksa tianma, boe, shenchao vs. hepsi aynı şekilde üretiliyordur.
Sanmıyorum. Tİanma üretim kaliteleri daha düşük. Zaten en düşük model telefonlar da full tianma panel kullanılıyor.
Xiaomi'nin bu kadar ısrara rağmen hala ısrar etmesi de ayrı bir mesele.

Oyla:

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Elimde hem Tianma hem Shenchao panelli Note 7 var. İkisi de aynı zamanda alındı. Ne Tianmada ne Shenchaoda ghost screene rastlamadım. Bu arada Tianma panel beyaz tonlarını shenchao panele göre daha doğru veriyor, shenchao panel hafif sarımtrak (sıcak ayarlı gibi)

Oyla:

Shady666

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kim Yong Un
Cihazım
Note 9 pro
Konular
0
Elimde hem Tianma hem Shenchao panelli Note 7 var. İkisi de aynı zamanda alındı. Ne Tianmada ne Shenchaoda ghost screene rastlamadım. Bu arada Tianma panel beyaz tonlarını shenchao panele göre daha doğru veriyor, shenchao panel hafif sarımtrak (sıcak ayarlı gibi)
Evet,daha sıcak ve güzel renkleri var (Lg paneller de öyle.) Ama işte ghost screen olunca istediği kadar güzel beyaz renk versin. Sonraki serilerde uyardık,fırça çektik diyor Xiaomi ama bilemiyorum.

Oyla:
Üst Alt