Yardım This Device is Locked Sorunu

gokhanrsy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta v9.6.0.0
Telefon Modeli
Mi Note 3
Bootloader Kilidi
Açık
Bootloader kilidini açtım ve her şey silindikten sonra telefon açıldı ve klasik olarak "this device is locked" yazıyor ekranda. Buraya kadar normal. Olayın cafcaflı kısmı şu: ben en başta hesabı açarken girdiğimi e-mail i hatırlamıyorum ayrıca kullandığım belirli şifreler var ve onları yazmama rağmen yanlış diyor ki zaten en başta sanırım kendisi bi şifre vermişti ben onu değiştirmedim. Şimdi şifre yenileme isteği gönderiyorum. Ama ne şanstır ki kayıtlı telefon numaram değişti. Şifre değiştirme isteğini o telefon numarasına yolluyorlar. Wifi şifresini girebiliyorum ama değişen bir şey olmuyor. Nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz? Elim kolum bağlı kaldım şuan bi bootlader kilidi yüzünden.

gokhanrsy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Canlı destek ile iletişime geçtim ve telefonun kilitli kalmasından çok siteye giriş yaptığımda çıkan id ile telefondan yazan id nin aynı olmadığını ama emailin aynı olduğunu söyledim. bunun için yine aynı şeyleri istiyorlar fatura imei vb. anlık elimde fotolar yok şuan tekim kamerası olan birini bulunca atacağım gerekli her şeyi fakat id mi eşleştirseler bir sorun kalmayacak. onun için niye o kadar bilgiye gereksinim duyuyorlar.

Oyla:

edo35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erdal
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
4
Canlı destek ile iletişime geçtim ve telefonun kilitli kalmasından çok siteye giriş yaptığımda çıkan id ile telefondan yazan id nin aynı olmadığını ama emailin aynı olduğunu söyledim. bunun için yine aynı şeyleri istiyorlar fatura imei vb. anlık elimde fotolar yok şuan tekim kamerası olan birini bulunca atacağım gerekli her şeyi fakat id mi eşleştirseler bir sorun kalmayacak. onun için niye o kadar bilgiye gereksinim duyuyorlar.
Hocam ürünün faturasının vs ispatı için olabilirmi :) umarım çözülür probleminiz

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Telefon çalacak bir kişinin gelip foruma nasıl yapacağını soracağını sanmıyorum. Varsa o kadar aptal bir hırsız, o aptal hırsıza telefon kaptırmakta ayrı bir olay.
Yanlış taraftan bakıyorsunuz.
Mesela ben yolda bir telefon buldum ya da çaldım. Cihazı Sim kartı takıp açacak kadar salak olmadığımı da farzedelim. Cihazı açtım ve benden telefonun şifresini, pinini ya da parmak izini istedi. Yapacağım şey ne olur? Cihazı sıfırlamak değil mi? Sıfırladım ve cihaz kurulum ekranıyla beni karşıladı. Telefonda daha önce girilmiş bir Mi hesabı olduğu için otomatik olarak benden bu hesabın şifresini ister. Cihazı sıfırladığım halde benden bunu istiyorsa başka ne yapabilirim? Rom yüklerim. Bunun için kaynak neresi? İnternet ve forumlar. İşte burada karşımıza forumumuz çıkıyor. Ya da bir şekilde rom yükledim ama tabiki Xiaomi'nin aldığı önlemler sayesinde yine benden eski Mi hesabının şifresi istedi. Bu sefer bunu aşmanın yollarını aramayacak mıyım? Tüm bu sorunlar için de en önemli kaynak burası değil mi?
Şimdi hala bunu, telefonu aptal bir hırsıza kaptırmak olarak düşünüyor musunuz?

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt