Yardım This Device is Locked Sorunu

gokhanrsy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta v9.6.0.0
Telefon Modeli
Mi Note 3
Bootloader Kilidi
Açık
Bootloader kilidini açtım ve her şey silindikten sonra telefon açıldı ve klasik olarak "this device is locked" yazıyor ekranda. Buraya kadar normal. Olayın cafcaflı kısmı şu: ben en başta hesabı açarken girdiğimi e-mail i hatırlamıyorum ayrıca kullandığım belirli şifreler var ve onları yazmama rağmen yanlış diyor ki zaten en başta sanırım kendisi bi şifre vermişti ben onu değiştirmedim. Şimdi şifre yenileme isteği gönderiyorum. Ama ne şanstır ki kayıtlı telefon numaram değişti. Şifre değiştirme isteğini o telefon numarasına yolluyorlar. Wifi şifresini girebiliyorum ama değişen bir şey olmuyor. Nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz? Elim kolum bağlı kaldım şuan bi bootlader kilidi yüzünden.

gokhanrsy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Çalıntımı hocam bu ne tesadüf mail numara vs :)

Saçmalama lütfen çalıntı falan değil. Mail hatırlamıyorum deme sebebim bootloader açarken girdiğim gmail hesabımdaki id ile telefonda girdiğim çıkan id aynı değildi o yüzden hatırlamıyorum dedim. Telefon numarasına gelirsek taahhüt bitti ve yeni numaraya kampanyalar vardı o yüzden değiştirdim ama dikkatsiz olduğum için ve araştırmadığım için böyle bir şey olacağından haberim yoktu. Gayette telefonun kutusu imei numarası ve faturası elimde. Dediğim gibi sadece dikkat etmediğim için böyle oldu.

Oyla:

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Cihaz kitlemiş kendini hırsızlığa karşı yapcak bişey yok gibi servise gidecek büyük ihtimalle.

Oyla:

gokhanrsy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi Note 3
Konular
1
Cihaz kitlemiş kendini hırsızlığa karşı yapcak bişey yok gibi servise gidecek büyük ihtimalle.

Bootloader kilidi açmaya çalışınca ne zamandan beri çalıntı oluyor ya. Anlamış değilim. Kimse mi bootlaoder kilidini açmaya çalışmadı.

Oyla:

MIHayranı69

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Bootloader kilidi açmaya çalışınca ne zamandan beri çalıntı oluyor ya. Anlamış değilim. Kimse mi bootlaoder kilidini açmaya çalışmadı.
Bootloader açık olduğu için şifre istiyor zaten.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Cihazda Mi hesabı varken, fabrika ayarlarına alındığı takdirde, cihaz ilk açıldığında internete bağlanmanızı ve cihazdaki Mi hesabının şifresini girmenizi ister. Bu şifreyi giremediğiniz takdirde doğal olarak cihazın başka bir ele geçtiği düşünülerek kilitlenir.
Bunun Bootloader ile alakası yok. Bootloader'ı açan herkes zaten şifresini girebildiği için sorun olmamıştır. Siz hatırlamadığınız için maalesef sorun olması da kaçınılmazdır.
Zenex ile bir iletişime geçin isterseniz.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt