Çözüldü Temassız özelliğini NFC ile yapma

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Telefonumda NFC özelliği var ve Enpara kartında da temassız özelliği var fakat ayarlarda sadece Vakıfbank gözüküyor Enpara hiçbir şekilde gelmiyor. Aynı şekilde Ziraat kartımda var onda da temassız özelliği var o da gözükmüyor. Vakıfbank'ta ise temassız özelliği olmadığı halde etkin gözüküyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-10-20-21-27-27-983_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-10-20-21-27-27-983_com.android.settings.jpg
    117,3 KB · Görüntüleme: 173
  • Screenshot_2020-10-20-21-27-56-437_finansbank.enpara.jpg
    Screenshot_2020-10-20-21-27-56-437_finansbank.enpara.jpg
    281,2 KB · Görüntüleme: 182
Son düzenleme:

hhd

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakkı
Cihazım
mi6
Konular
5
kartla alakası yok uygulamanın desteklemesi lazım ben vakıf kullanıyorum kartımda temassız yok ama nfc ile odeme yapabiliyorum. ziraat de bank kart uygulamasında destek var en para kullanmadıgım ıcın bilmiyorum

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kartla alakası yok uygulamanın desteklemesi lazım ben vakıf kullanıyorum kartımda temassız yok ama nfc ile odeme yapabiliyorum. ziraat de bank kart uygulamasında destek var en para kullanmadıgım ıcın bilmiyorum
Nasıl yani ben Vakıfbank bankomat kart kullanıyorum ve temassız ibaresi vs yok yinede kullanabilir miyim? Bu arada uygulama destekliyor (Enpara)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam şimdi dediğiniz gibi baktım. Bank kart uygulamasını indirdim, NFC ayarlarından gözüktü. Enpara desteklemiyor o zaman fakat kartı aldığımda bana destekliyor dediler ondan sormak istedim. Demek ki kendilerinin de haberleri yok daha

Son düzenleme:

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Nasıl yani ben Vakıfbank bankomat kart kullanıyorum ve temassız ibaresi vs yok yinede kullanabilir miyim? Bu arada uygulama destekliyor (Enpara)

Hocam şimdi dediğiniz gibi baktım. Bank kart uygulamasını indirdim, NFC ayarlarından gözüktü. Enpara desteklemiyor o zaman fakat kartı aldığımda bana destekliyor dediler ondan sormak istedim. Demek ki kendilerinin de haberleri yok daha
Uygulama da bende gözükmüyor temazsız ödeme. Sizinki kredi kartı mı acaba ? Banka kartlarında yok mudur acaba ?

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Uygulama da bende gözükmüyor temazsız ödeme. Sizinki kredi kartı mı acaba ? Banka kartlarında yok mudur acaba ?
Vakıfbank olan bankomat kartı, Enpara da aynı şekilde. Bankomat kartında desteklemiyor fakat ayarlarda etkin bende anlamadım

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Vakıfbank olan bankomat kartı, Enpara da aynı şekilde. Bankomat kartında desteklemiyor fakat ayarlarda etkin bende anlamadım
Bende ayarlarda görünmüyor o yüzden sordum. Ama aklıma takıldı müşteri hizmetlerini arayıp sorarım yarın.

Hamzaomi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hamza
Cihazım
Mi8
Konular
0
Debit yada kredi kartı ile temassız ödeme farklı şey nfc ile temassız ödeme farklı şey. Kartta temassız özelliğinin olup olmamasının nfc ile bir bağlantısı yok. Nfcde temassız görevini gören telefonun nfc antenidir. Kartınızda temassız işareti var diye telefonu pos cihazına tutup temassız ödeme yapmaya kalkıp akabinde aa bu niye olmadı ben bu bankanın kartını kullanıyordum onda oluyor ama bunda niye olmuyor demeyin. İkisi birbirinden bağımsız ödeme yöntemleri.

blackeagle1903

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Doğan Yılmaz
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
23
Debit yada kredi kartı ile temassız ödeme farklı şey nfc ile temassız ödeme farklı şey. Kartta temassız özelliğinin olup olmamasının nfc ile bir bağlantısı yok. Nfcde temassız görevini gören telefonun nfc antenidir. Kartınızda temassız işareti var diye telefonu pos cihazına tutup temassız ödeme yapmaya kalkıp akabinde aa bu niye olmadı ben bu bankanın kartını kullanıyordum onda oluyor ama bunda niye olmuyor demeyin. İkisi birbirinden bağımsız ödeme yöntemleri.
Anladım hocam teşekkürler

Bende ayarlarda görünmüyor o yüzden sordum. Ama aklıma takıldı müşteri hizmetlerini arayıp sorarım yarın.
Vakıfbank'ta kredi kartı bölümünde temassız ayarları var fakat bankomat için dediğiniz gibi gözükmüyor. Ama telefonun NFC ayarlarında mevcut

sakultakim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Aye
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bilgisayar
Konular
6
Bugüne kadar Huawei cihazımda VakıfBank, YapıKredi ve Ziraat uygulamalarından temassız ödeme yapabiliyordum fakat şuan Xiaomi Mi9SE kullanıyorum ve pos cihazına telefonu tuttuğumda pos cihazı, geçerli bir kredi kartı tutun diye uyarı yapıyor ve ödemeyi almıyor.

smaxs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Konular
0
bağlantı & paylaşım ayarlarından güvenli element konumu olarak HCE cüzdanı seçmeyi deneyin

Üst Alt