Rehber Temalar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Forumda sürekli temalar hakkında sorulan sorular ve cevapları aşağıdaki gibidir. Aklınıza takılan soruları sormanız halinde diğer üyelere rehber olması açısından konuya eklenecektir.

WhatsApp sürümünüz ile ilgili bir sorun var hatası

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cevap: Kullandığınız tema Whatsapp arayüzü değiştirilmiş temalarda format sonrası Whatsapp kurulum aşamasında kullandığınız tema ise (Sistem Varsayılan Teması Değilse) onay kodu hatası alırsınız. Bunun için format sonrası öncelikle varsayılan temaya alıp Whatsapp kurulumu tamamlayıp onay kodunu aldıktan sonra arayüzü değiştirilmiş Whatsapp temasını uygulayın.

Soru: Mtz uzantılı Tema yükleyemiyorum?

Cevap: Global romlar 3. Parti tema sorunlarından dolayı tema yükleyemez. Bunu için custom rom yüklemeniz gerekiyor.

Soru : Global romdayım, miui11 kullanıyorum, tema marketinden yüklediğim temalar da bildirim paneli standart kalıyor ne yapmalıyım

Cevap : Tema marketinde henüz miui11 uyumlu temalar çıkmaya başlamadığı için temalar tema üreticileri ( designer) tarafından miui11 uyumlu hale getirilemiyor. Bu sebeple beklemek zorundasınız

Soru : Global romdayım ve designer'im, hala 3.parti hatası almaya devam ediyorum ne yapabilirim?

Cevap : Artık bu hatayı almamak için designer olmak da yeterli değildir, custom roma geçiş yapmanız şarttır

Soru : 3. Parti yazılımlar ile 3.parti temalar hatası çözülebilir mi?

Cevap : Şuanda 3. Parti yazılımlar ile bu hatanın çözümü mevcut değildir, forumda yada Google' da yazan çözümlere itibar etmeyiniz

Soru : Temalar nasıl içe aktarılır?

Cevap : Global rom için uygun değildir (custom romlar için)
Ayarlar - Temalar - Daha fazla
Görüntüle - İçe Aktar
Yada Tema Uygulaması - Mi hesabı - Temalar - İçe Aktar

Soru : Cihazım için karanlık mod var mı?

Cevap : Karanlık mod miui ile alakalı olan bir özellik değil Android sürümü ile ilgili olan bir özellik. Android 7de bulunmamaktadır, Android 8 de geliştirici seçeneklerinden açılabilir ve bazı eksiklikleri bulunmaktadır, Android 9 ve 10 da tam olarak karanlık mod bulunmaktadır.

Soru : Kullandığım romda tema uygularken tema ekran görüntüsü gibi olmuyor. ( SMS, Rehber, Kişiler)

Cevap : global romda bazı model telefonlar varsayılan olarak Google rehber, Kişiler, sms olarak gelir bunun için custom rom kullanmanız gerekir

REHBER KONULAR

Soru: Temalar mağazasına tema nasıl yüklenir.

Cevap :

Soru : Custom rom kullanıyorum gece modunu açtığım zaman temalarım varsayılan temaya geri dönüyor bunu nasıl hallederim

Cevap :
konudaki talimatları uygulayarak temalarınızı gece moduna uygun hale getirebilirsiniz.

Soru : Designer Nasıl olunur.

Cevap :

Soru : 3.parti yazı tipi yükledim TL simgesi ve Türkçe harfler yok, bu harfleri ve simgeyi yazı tipine nasıl eklerim

Cevap: Aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz çözüm mevcuttur

Soru : Bootanimation yapmak istiyorum nasıl yapabilirim

Cevap : Biraz Adobe Photoshop bilgisi ve aşağıdaki iki konudaki talimatlar ile rahatlıkla Bootanimasyonu yapabilirsiniz.

Soru : Telefonumda mtz uzantılı temalarımı hangi uygulama ile en rahat şekilde düzenleyebilirim?

Cevap : En kapsamlı uygulama mt managerdir, kullanımını öğrenmek için linkteki konuyu inceleyebilirsiniz

Soru : Çin temalarını Türkçe olarak nasıl çevirebilirim.

Cevap : Linkteki konuyu inceleyerek Türkçe çeviri yapıp kullanabilirsiniz.

Soru : Tema nasıl yapılır.

Cevap : Linkteki konuyu inceleyerek gereki bilgileri uygulayarak.

Son düzenleme:

Billy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
2
Cihazım
Max 2
Konular
6
Sağlık olsun hocam gene de teşekkür ederim ☺️
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba Agit 77 hocam bi sorum olacak
Miui 10 da WhatsApp renkli oluyordu hatta sizin temanız güzeldi kırmızı ve mavi alındı çizgiler vardı miui 11 de WhatsApp klâsik oluyor bu böyle mi olacak acaba yoksa ileriki dönemlerde değişir mi

Son düzenleme:
Oyla:

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584

Merhaba Agit 77 hocam bi sorum olacak
Miui 10 da WhatsApp renkli oluyordu hatta sizin temanız güzeldi kırmızı ve mavi alındı çizgiler vardı miui 11 de WhatsApp klâsik oluyor bu böyle mi olacak acaba yoksa ileriki dönemlerde değişir mi

Merhaba hocam,
MIUI 11 tema yükleme aktif olmadığı için aktif olduğunda temayı tekrardan yükleyeceğim 10 daki bütün ayarlar aynı şekilde 11 de olacak şimdilik beklemede.

Oyla:

Ufukcan34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ufuk
Cihazım
Xiaomi mi9t Pro
Meslek
Laborant / Barista
Konular
7
Telefona klasik teması dışında farklı bir tema yukledigimizde bu pil tüketimine bı etkisi oluyor mu ? Yoksa normalde neyse gene aynı sekilde mi ?

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Telefona klasik teması dışında farklı bir tema yukledigimizde bu pil tüketimine bı etkisi oluyor mu ? Yoksa normalde neyse gene aynı sekilde mi ?
Hareketli ikonlar, hareketli duvar kağıdı varsa etkileyebilir yoksa çok etkisi olmaz

Oyla:
Üst Alt