Tema Tema önerisi

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
arkadaşlar aklımda değişik tema fikirleri var daha sade, kullanışlı, fakat bilgim olmadığı için bunları hayata geçiremiyorum.Mesela andorid demi yoksa miui da mı böyle bilmiyorum iphone da whatsapptan veya başka bir şeyden bildirim gelince ekranda tam olarak gözüküyor.Ekrandan hazır cevap verebiliyor ve en önemlisi üstüne basılı tutunca 1sn(3d touch) yanıtlıyorsun.Bu benim cihazımda yok.Miui mesajlaşma ugulaması gerçekten çok kötü ne yazdığım saat gözüküyor ne karşıdan gelen mesajın saati. Bunun gibi ufak ama önemli ayrıntıların olduğu bir tema var mı? Yoksa da bireysel olarak yapmam ne kadar sürer? Nasıl yapabilirim? Çok soru sordum biliyorum fakat aklımı kurcalayan bir şey bu. Bilgisayar okuyan bir üniversite öğrencisiyim ama hem android bilgim pek yok hemde tema geliştirecek kadar bilgim yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Bu saydığınız şeyler tema ile ilgili değil yazılımla ilgili şeyler. İos farklı bir işletim sistemi android üzerine geliştirilmiş MIUI arayüzü farklı. İkisinin aynı olması beklenemez . Uygulama güncellemeleri ile belki ilerde aradığınız özelliklere kavusabilirsiniz

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Bu saydığınız şeyler tema ile ilgili değil yazılımla ilgili şeyler. İos farklı bir işletim sistemi android üzerine geliştirilmiş MIUI arayüzü farklı. İkisinin aynı olması beklenemez . Uygulama güncellemeleri ile belki ilerde aradığınız özelliklere kavusabilirsiniz
pek sanmıyorum güncelleme ile olacağını. kendimiz bir şekilde yapamayız mıyız bu dediğim şeyleri ? eğer oluyorsa bayağı bir araştırma yapacağım

tengrikutlubilge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
3d touch özelliğine yakın basit bir deneyim için nova launcher kullanabilirsin

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
pek sanmıyorum güncelleme ile olacağını. kendimiz bir şekilde yapamayız mıyız bu dediğim şeyleri ? eğer oluyorsa bayağı bir araştırma yapacağım
Istediklerinizin donanımsal değil de yazılımsal olduğunu düşününce neden olmasın, tabi ki kendimiz de yapabiliriz..

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Son düzenleme:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Teşekkürler deneyeceğim
Nova launcher bildirimlere müdahale etmez , arkadaşın dediği 3d touch özelliği zaten miuide artık mevcut uygulama simgelerine basislarda çalışıyor. Sizin istediğinizi yapmaz. Metin hocama da çok saygı duyarım yardımsever ve bilgili birisidir fakat bu mümkün değil sistemi değiştirerek olabilir bununla da kimse uğraşmaz. Temalar PNG resimlerine müdahale eder , kodlarıyla renklerini görünüşleri değiştirebilirsiniz , en büyük değişiklikler ana ekran saati ve kilit ekranında olur kod ekleyip bildirimi sağa sola çekince kapanmasını sağlayabilirsiniz, müzik çalar kontrolü vb değişiklik yapabilirsiniz ama bildirimin tam sayfa açılmasını uzun basarak cevap vermeyi yapamazsınız.

alperbostan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Pocophone F1
Konular
16
Nova launcher bildirimlere müdahale etmez , arkadaşın dediği 3d touch özelliği zaten miuide artık mevcut uygulama simgelerine basislarda çalışıyor. Sizin istediğinizi yapmaz. Metin hocama da çok saygı duyarım yardımsever ve bilgili birisidir fakat bu mümkün değil sistemi değiştirerek olabilir bununla da kimse uğraşmaz. Temalar PNG resimlerine müdahale eder , kodlarıyla renklerini görünüşleri değiştirebilirsiniz , en büyük değişiklikler ana ekran saati ve kilit ekranında olur kod ekleyip bildirimi sağa sola çekince kapanmasını sağlayabilirsiniz, müzik çalar kontrolü vb değişiklik yapabilirsiniz ama bildirimin tam sayfa açılmasını uzun basarak cevap vermeyi yapamazsınız.

nova launcher ı indirdim fakat programa girince direk kendi temasını uyguluyor.mevcut temada istediğimiz özelliği yapamıyoruz anladığım kadarıyla çok kurcalamadım. anladım hocam o zaman whatsapp ve andorid e güncelleme gelmediği sürece bu mümkün değil.

Üst Alt