Rehber Tema Editör ( MIUI 12 Destekl) Türkçe Arayüz 20.6.11

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584

Editörün son versiyonunu Türkçe'ye çevirebilir misiniz. Aradan 5 ay geçmiş ne baktığımızda 8 güncelleme gelmiş

maalesef hocam 1 haftalık bir çalışma şu anda o kadar zamanın yok.

eazzy34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note 9s
Konular
1
neden bu kadar karışık ? neden basit bir yönetmi yok ?
hangi temayı indirirsem indireyim simgeler tam anlamıyla değişmiyor özellikle mavi telefon simgesi

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
neden bu kadar karışık ? neden basit bir yönetmi yok ?
hangi temayı indirirsem indireyim simgeler tam anlamıyla değişmiyor özellikle mavi telefon simgesi
ne demek istediğinizi daha açıklayıcı bir şekilde belirtirseniz yardımcı olayım. Yani ne demek istediğinizi tam olarak anlayamadım.

Porte

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
İşletmeci
Konular
0
Programı öğrenmeye çalışıyorum. Genel olarak mantığını da çözdüm. Telefonla bağlantısını yaptım ve direk müdahale yapabiliyor şu an telefona. Sorunum ise simgeler kısmında. Telefonda kullandığım uygulamaların simgesini göremiyorum. Simgeleri eşitle gibi bir komutu var ama yapıyor gibi gözükse de işe yaramıyor. Sonuç olarak sadece programda olan simgeler üzerinde değişiklik yapabiliyorum. Bilen arkadaşlar fikri nedir? Şimdiden teşekkürler.

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Programı öğrenmeye çalışıyorum. Genel olarak mantığını da çözdüm. Telefonla bağlantısını yaptım ve direk müdahale yapabiliyor şu an telefona. Sorunum ise simgeler kısmında. Telefonda kullandığım uygulamaların simgesini göremiyorum. Simgeleri eşitle gibi bir komutu var ama yapıyor gibi gözükse de işe yaramıyor. Sonuç olarak sadece programda olan simgeler üzerinde değişiklik yapabiliyorum. Bilen arkadaşlar fikri nedir? Şimdiden teşekkürler.

Tema Editör programında sistem varsayılan ikonları ve kısmi çin uygulamaları vardır, gogole play stor da olam tüm uygulamaların simgesini göstermez varsayılan simgler de resourceCatalog_V12\defaulticons ve resourceCatalog_V12\icons klasöründe dir. Bunun harici simgleri kendiniz yapmanız gerekiyor. Bu simgleri değiştirmek için de Adobe Photoshop ya da vectörel program olarak Adobe Illustrator , CorelDRAW programlarını kullanıp ikon yapmanız gerekiyor. Bu ikonları da telefona uyguluya bilmek için de google play stordan her uygulanın com ile başlayan uygulama bilgini öğrenip örnek olarak aşağıdaki gibi kırmızı ile belirttiğim com ile başlayan kısmını kopyalayıp ikon adını bu şekilde vermeniz gerekiyor. com.miuiturkiyemarket.mobil gibi.
Uygulama isimleri için uygulamaya basılı tutup uygulama bilgisi sağ üts köşeden yuvarlak sembole tıklayıp ta görebilirsiniz.

Porte

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
İşletmeci
Konular
0
agit77 detaylı ve öğretici bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu program "adb" ile telefona erişim sağlayabildiği için, var olan uygulamaları da görebilir mi diye düşünmüştüm. Kurulu uygulamaları direk okusa ve önümüze getirse, biz de elimizdeki hazır icon temalarıyla değiştirirdik ve çok kolay olurdu. Tabi ki her istediğimiz olmuyor :)
Aslında bahsettiğim şeyi android için olan "Theme Editor For MIUI" uygulaması yapıyor. Ama o da bazı iconları ne yapsam da değiştirmiyor. Bazı iconlar değişmeyince de hiç tadı kalmıyor temanın.

Efesezer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe Sezer
Cihazım
RedmiNote9PrMx
Konular
12
Elinize sağlık hocam

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
agit77 detaylı ve öğretici bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu program "adb" ile telefona erişim sağlayabildiği için, var olan uygulamaları da görebilir mi diye düşünmüştüm. Kurulu uygulamaları direk okusa ve önümüze getirse, biz de elimizdeki hazır icon temalarıyla değiştirirdik ve çok kolay olurdu. Tabi ki her istediğimiz olmuyor :)
Aslında bahsettiğim şeyi android için olan "Theme Editor For MIUI" uygulaması yapıyor. Ama o da bazı iconları ne yapsam da değiştirmiyor. Bazı iconlar değişmeyince de hiç tadı kalmıyor temanın.
android uygulaması maalesef tema editör gibi daha detaylı değil siz istediğiniz uygulamanın ikonunu değiştirmek için Tema editör üzerinden yapmak istiyorsanız yazmış olduğum programlar ile ikon tasarımı yapmamanız gerekiyor ya da hali hazırda var olan ikon için de uygulama adını bilip ikon adını ona göre verip açmış olduğumuz tema dosyasında icons klasörüne atıp uyguladığınızda değiştiğini görürsünüz..

AhmetEnis23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Enis
Cihazım
Redmi Note 9S
Konular
1
Elinize sağlık sayenizde kolaylıkla temalar yapabileceğim

Üst Alt