Yardım telefoto kamera hakkında ?

Boskord

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Anıl
Cihazım
Mi8
Konular
1
Mi 8 kullanan arkadaşlara bir sorum olacak bende daha yeni fark ettim ama miui kamera arayüzünde pro modu haricinde 2.kamera olan telefotoya geçiş yapamıyoruz galiba bir bilgisi olan var mı ?

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Mi 8 de Telefoto kamera bulunmamaktadır. 2 adet kamera bulunuyor. Biri ana kamera diğeri ise derinlik sensörü ;
Derinlik sensörü, fotoğrafı çekilmek istenen nesnenin arka plandan ayrılmasını sağlar. Yazılım da arka planı bulanıklaştırır, böylece ‘sanal’ bir derinlik efekti verilmiş olur.

Oyla:

Boskord

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Anıl
Cihazım
Mi8
Konular
1
Hocam galiba siz mi 8 lite ile karıştırdınız
Bilgilendirici açıklamanız için çok teşekkür ederim ama ben 2018 çıkışlı Xiaomi amirali mi 8 den bahsediyorum

Son düzenleme:
Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Mi 9 da aşağıdaki butonlar ile geçiş yapılıyor, sizde bu butonlar yok mu?**** Edit:Yanlış bilgi

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

Boskord

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Anıl
Cihazım
Mi8
Konular
1
Ha işte kardeşim telefoto yazdığın 1x butonuna basınca 2x oluyor ama bunu dijital zoom olarak yapıyor çektiğim fotoğrafın ayrıntılarına girdiğim de diyafram 1.8 olarak gözüküyor hâlbuki 2.4 olması gerekiyor aynı şekilde pro moduna girip mercek butonundan tele'ye alıp çektiğim de diyafram 2.4 olarak gözüküyor
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Şuan dediğini bende inceledim, pek kullanmadığımdan olacak heralde stok uygulamayı yeni farkettim bu x2 butonu telefoto sensörü kullanmıyor, ana sensörü dediğin gibi dijital x2 yapıyor.

Denemelerim sonucunda sadece pro modda ve portre modunda telefoto sensörü kullandığını tespit ettim. Fakat telefoto sensörün mercek açıklığı ve diğer özellikleri düşük olduğu için yetersiz ışıkta çekilen resim çok karanlık ve berbat oluyor.

Sonuç ya benim gibi gcam kullanıp, stok uygulamayı unutacaksın yada telefoto sensörle çekim yapmak için portre modunu kullanacaksın.

Buradan CraweL hocanın lafına geliyoruz, bu sensör sadece portre ve derinlik efekti için konulmuş, onun haricinde çekilen fotoğraftan bir hayır gelmez pek.

Bunun bir sorun olduğunu düşünmüyorum, istemli yapılmış bir şey.

Oyla:

Boskord

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Anıl
Cihazım
Mi8
Konular
1
Bende gcam kullanıyorum ama özellikle gündüz çekimlerinde ışığın iyi olduğu yerlerde optik yakınlaştırma çok işe yarıyor gcam de telefoto kullanabiliyorum ama bazen kendi kamera uygulaması da iyi işler çıkartabiliyor MIUI kamera arayüzünün gece modu özellikle ışık yayan nesneleri patlatmadan başarılı bir şekilde çekerken gcam resmin genelini aydınlatmasına rağmen ışık yayan nesneleri çok patlatıyor ama böyle basit bir kameralar arası geçişin bir kısayol ile otomatik moda eklenmemesi çok ilginç

Oyla:
Üst Alt