Rehber Telefonunuzu Hoparlör Olarak Kullanın!

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Merhabalar,

Bilgisayarımızdan, telefonumuza kablosuz bir şekilde nasıl ses aktarımı sağlarız onu anlatacağım.

(Bilgisayar ve telefon aynı modem üzerinden haberleşeceği için, cihazınızın wifi ağına ve bilgisayarınızın da wifi ağına bağladığınız modem'e bağlı olması gerekmektedir.)
1-) İlk olarak uygulamasını telefonumuza indiriyoruz.
Daha sonra uygulamayı açıp, diğer adıma geçiyoruz.
2-) Bilgisayarımıza adlı uygulamayı indiriyoruz. (Google Drive'a tarafımca yüklenmiştir.)
3-)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

İşaretlenen bölgede yazan IP adresimiz local bir IP adresidir. Bu IP adresini alıp 4. adıma geçelim hemen.
4-) Bilgisayar için indirdiğimiz Wifi Audio uygulamasını açıyoruz. Karşımıza gelen ekranda yazmış olduğum IP adresi bulunmakta. Sizin telefonunuzda yazan IP adresini, bilgisayarınıza yazmanız gerekiyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

- Start Audio on Startup (Bilgisayarınız her yeniden başladığında açılsın mı?)
- High Quality Audio (Yüksek kalitede ses aktarımı.)
Bu ikisinden istediğinizi seçin/seçmeyin size kalmış.

İster kulaklık bağlayın telefonunuza, ister hoparlör'den dinleyin.
Ben Type - C kulaklık kullandığım için, bu uygulama ben ve benim durumumda olanlar için altın denilebilir :D

Eveet, IP adresini yazdık her şey hazır son olarak Start butonuna basarak Bilgisayarımızda ki sesi telefonumuza yönlendiriyoruz. angel~~
Teşekkürler..

Son düzenleme:

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
2 ay önce filan ihtiyaçtan kullanmıştım seste 1 saniyeden daha az bir geçikme oluşuyor o kısmı biraz rahatsız edici ama hiç yoktan iyidir işe yarıyabilir, elinize sağlık.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
2 ay önce filan ihtiyaçtan kullanmıştım seste 1 saniyeden daha az bir geçikme oluşuyor o kısmı biraz rahatsız edici ama hiç yoktan iyidir işe yarıyabilir, elinize sağlık.
Teşekkür ederim hocam, dediğiniz doğru 1 saniye kadar gecikmeler yaşanabiliyor modeme yakın olduğum halde ben de çözemedim henüz. angel~~

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Teşekkür ederim hocam, dediğiniz doğru 1 saniye kadar gecikmeler yaşanabiliyor modeme yakın olduğum halde ben de çözemedim henüz. angel~~
Buna benzer aynı amaca hizmet eden farklı programlar denemiştim bazıları bit kalitesini düşürerek geçikmeyi azalttığını iddia ediyordu ama maalesef işe yaramamıştı :( Aslında en iyi sonuçu kablo ile alabiliriz gibime geliyor fakat onunla ilgili pek bir şey bulamamıştım.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Buna benzer aynı amaca hizmet eden farklı programlar denemiştim bazıları bit kalitesini düşürerek geçikmeyi azalttığını iddia ediyordu ama maalesef işe yaramamıştı :( Aslında en iyi sonuçu kablo ile alabiliriz gibime geliyor fakat onunla ilgili pek bir şey bulamamıştım.
Evet hocam dediğiniz gibi kablo ile sesi daha kaliteli ve gecikmesiz alabiliriz diye düşünüyorum. Type - C to 3.5 mm Jack dönüştürücüsünden bulamadığım için böyle bir uygulama keşfettim, benim ve benimle aynı durumda olanlar için altın bir uygulama sanırım angel~~

vezzeyf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Mi
Konular
15
Evet hocam dediğiniz gibi kablo ile sesi daha kaliteli ve gecikmesiz alabiliriz diye düşünüyorum. Type - C to 3.5 mm Jack dönüştürücüsünden bulamadığım için böyle bir uygulama keşfettim, benim ve benimle aynı durumda olanlar için altın bir uygulama sanırım angel~~
Buna benzer bir uygulama daha önce keşfetmiştim. Ve tek bir ayarla ses gecikmesini önleyebiliyorduk ses kalitesi de iyiydi. müsait bi zamanda paylaşırım hocam.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Buna benzer bir uygulama daha önce keşfetmiştim. Ve tek bir ayarla ses gecikmesini önleyebiliyorduk ses kalitesi de iyiydi. müsait bi zamanda paylaşırım hocam.
Teşekkür ederim hocam, çok iyi olur angel~~

vezzeyf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
Mi
Konular
15
Teşekkür ederim hocam, çok iyi olur angel~~

1- ''Soundwire server'' programını pc'ye indirip kuruyorsunuz, aynı şekilde google playden ''Soundwire'' uygulamasını telefonunuza indiriyorsunuz.
Aynı wifi ağına bağlı olmak gerekiyor.
2- IP adresini telefondaki uygulamaya girip eşleştiriyorsunuz.
3- Pc'de çalışan programda ''status'' karşısında kırmızı olarak ''disconnected'' yazıyor. Telefondaki uygulamayı açıp ekrannın ortasındaki uygulamanın simgesine bir defa basınca pc'deki kırmızı yazı yeşil olarak ''connected'' olacak ve bağlanacak.
4- Ses kaymasını önlemek için, pc'deki programda ''İnput Select'' yazısının altında ''Default multimedia device''yi tıklayıp çıkan seçeneklerden ''Hoperlör(Realtek high definition'' seçiyorsunuz.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    60,4 KB · Görüntüleme: 14
  • Opera Anlık Görüntü_2019-04-12_220656_play.google.com.png
    Opera Anlık Görüntü_2019-04-12_220656_play.google.com.png
    89,8 KB · Görüntüleme: 14

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
1- ''Soundwire server'' programını pc'ye indirip kuruyorsunuz, aynı şekilde google playden ''Soundwire'' uygulamasını telefonunuza indiriyorsunuz.
Aynı wifi ağına bağlı olmak gerekiyor.
2- IP adresini telefondaki uygulamaya girip eşleştiriyorsunuz.
3- Pc'de çalışan programda ''status'' karşısında kırmızı olarak ''disconnected'' yazıyor. Telefondaki uygulamayı açıp ekrannın ortasındaki uygulamanın simgesine bir defa basınca pc'deki kırmızı yazı yeşil olarak ''connected'' olacak ve bağlanacak.
4- Ses kaymasını önlemek için, pc'deki programda ''İnput Select'' yazısının altında ''Default multimedia device''yi tıklayıp çıkan seçeneklerden ''Hoperlör(Realtek high definition'' seçiyorsunuz.
Teşekkür ederim hocam, kısa zaman içerisinde deneyeceğim. angel~~

Üst Alt