Soru Telefonun kendiliğinden yamulması ve arka kapağın çıkmak üzere olması

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Arkadaşlar cihazım yamuldu ve arka kapağı hafif çıkıyor.

Garantiye yollamıştım. Kamera modülü ve ekran değişmişti orada birşey olabileceğini düşünüyorum. Bu neden olabilir ?

Cihaz aşırı ısınıyor garantide bununla ilgili işlem yapmadılar. Şimdi cihaz ortadan bombeli gibi duruyor. Aşırı ısınmadan dolayı sürekli acaba genleşme vs. birşey olupta mı bu oldu. Cihazın şuanda kullanımında arka kapağın çıkmak üzere olmasını saymazsak engel yok gibi. Aşırı ısınmadan dolayı olmuş olabileceğini düşünüyorum.

Tüketici hakem heyeti bu konuda umarım sıkıntı çıkarmaz bilirkişi benden kaynaklandığını düşünebilir. Arka kapağı az tırnağımla kaldırsam komple çıkacak durumda. Yamulmadan dolayı büyük ihtimalle oldu.

Bu zamana kadar çok cihaz kullandım ilk defa bir cihazın durduk yere düşme darbe vs. olmadan yamulduğunu görüyorum.

Cihaz ilerde kullanılamaz hale gelir mi bu yamulma devam eder mi? Arka kapağın da kendiliğinden atma ihtimali var mı? Tüketici hakem heyeti sonuçlanana kadar çalışsa yeter açıkçası. Bilirkişi de bunu görür sıkıntı çıkarır diye korkmuyor değilim. Thh ye ısınma sorunu ghost sceen ve birkaç sorunu tamir etmeden geri yolladıkları için vermiştim.

Bu cihazda böyle sorun yaşayanlar var mı? Cihaz bilirkişi incelemesine giderse sorun çıkabilir mi? Yamulma devam edebilir mi?

Fotoğrafları ekledim. Fotoğraflardan çok anlaşılmıyor gibi ama sanki cihaz ortadan yamulmuş gibi duruyor

Ekli dosyalar

• IMG_20200816_221958_5.jpg
    IMG_20200816_221958_5.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20200816_222054_4.jpg
    IMG_20200816_222054_4.jpg
    885,4 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20200816_222009_5.jpg
    IMG_20200816_222009_5.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20200816_222007_1.jpg
    IMG_20200816_222007_1.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20200816_221956_0.jpg
    IMG_20200816_221956_0.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 54
Son düzenleme:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Arka kapak açılmış ise sebebi büyük ihtimal batarya şişmesi diye düşünüyorum ısınma ile o derece bir yamulma bombe olmaz gibi geliyor. Fotoğraf eklerseniz daha iyi gözlem yapabiliriz.

Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Arka kapak açılmış ise sebebi büyük ihtimal batarya şişmesi diye düşünüyorum ısınma ile o derece bir yamulma bombe olmaz gibi geliyor. Fotoğraf eklerseniz daha iyi gözlem yapabiliriz.
Hocam fotoğrafları yükledim şimdi. Arka kapağı elimle geri itiyorum geri gelmesin diye. Bir zaman sonra geri çıkıyor yavaş yavaş. Bu arada parmak izi okuyucu da çalışmıyor garantiden geldikten sonra oldu. Bu durumla da bir alakası olabilir mi?

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Hocam fotoğrafları yükledim şimdi. Arka kapağı elimle geri itiyorum geri gelmesin diye. Bir zaman sonra geri çıkıyor yavaş yavaş. Bu arada parmak izi okuyucu da çalışmıyor garantiden geldikten sonra oldu. Bu durumla da bir alakası olabilir mi?

Cihaz bariz yanılmuş evet ama üzerine oturmadığınız sürece sırf sıcaklıktan dolayı böyle büküleceğini sanmıyorum dediğim gibi bataryadan şüpheleniyorum. Bence siz garanti servisine yollayın batarya şiş ise çok tehlikeli. Uyurken cihazı kapatın. Parmak izi arkada sanırım o yüzden soketi çıkmış olabilir kapağa entegre çünkü. Batarya şişmesi ise eğer ekranı dahi zamanla çatlatabilir geç olmadan servise gönderin.

Oyla:

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
Arkadaşlar cihazım yamuldu ve arka kapağı hafif çıkıyor.

Garantiye yollamıştım. Kamera modülü ve ekran değişmişti orada birşey olabileceğini düşünüyorum. Bu neden olabilir ?

Cihaz aşırı ısınıyor garantide bununla ilgili işlem yapmadılar. Şimdi cihaz ortadan bombeli gibi duruyor. Aşırı ısınmadan dolayı sürekli acaba genleşme vs. birşey olupta mı bu oldu. Cihazın şuanda kullanımında arka kapağın çıkmak üzere olmasını saymazsak engel yok gibi. Aşırı ısınmadan dolayı olmuş olabileceğini düşünüyorum.

Tüketici hakem heyeti bu konuda umarım sıkıntı çıkarmaz bilirkişi benden kaynaklandığını düşünebilir. Arka kapağı az tırnağımla kaldırsam komple çıkacak durumda. Yamulmadan dolayı büyük ihtimalle oldu.

Bu zamana kadar çok cihaz kullandım ilk defa bir cihazın durduk yere düşme darbe vs. olmadan yamulduğunu görüyorum.

Cihaz ilerde kullanılamaz hale gelir mi bu yamulma devam eder mi? Arka kapağın da kendiliğinden atma ihtimali var mı? Tüketici hakem heyeti sonuçlanana kadar çalışsa yeter açıkçası. Bilirkişi de bunu görür sıkıntı çıkarır diye korkmuyor değilim. Thh ye ısınma sorunu ghost sceen ve birkaç sorunu tamir etmeden geri yolladıkları için vermiştim.

Bu cihazda böyle sorun yaşayanlar var mı? Cihaz bilirkişi incelemesine giderse sorun çıkabilir mi? Yamulma devam edebilir mi?

Fotoğrafları ekledim. Fotoğraflardan çok anlaşılmıyor gibi ama sanki cihaz ortadan yamulmuş gibi duruyor
Isı üfleyen hava makineleri bile 120 santigrand derece eritebiliyor cihazın arka kapağındaki özel yapıştırıldığı sıvıyı ısıdan dolayı çıkmaz o metaryelinde erimesi için bir ısı lazım cihaz ele alınmayacak kadar ısınır ise zaten uyarı veriri veya kendini yeniden başlatır sizin sorununuz düzesin batarya kullanımından ve orjinal sarj aleti kablo kullanmayıp cihazın batarya şişmesi gibi duruyor bir kere daha servise verin gerekirse elden teslimat yapıpı yüz yüze sorunlarınız anlatın batarya ve arka kapa değişimi ile sornunuz %90 ihtimal ile çözülür çözülmez ise tüketici hakem heyetine servis forum fişleri ve faturaınız ile başvuru yapınız 3-6 ay arasında çözüme kavuşur sizin kulalnıcı hatanız var ise hiç bir hak talep edemezsiniz.

Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Cihaz bariz yanılmuş evet ama üzerine oturmadığınız sürece sırf sıcaklıktan dolayı böyle büküleceğini sanmıyorum dediğim gibi bataryadan şüpheleniyorum. Bence siz garanti servisine yollayın batarya şiş ise çok tehlikeli. Uyurken cihazı kapatın. Parmak izi arkada sanırım o yüzden soketi çıkmış olabilir kapağa entegre çünkü. Batarya şişmesi ise eğer ekranı dahi zamanla çatlatabilir geç olmadan servise gönderin.
Tüketici hakem heyetine işlem devam ettiği için maalesef yollayamacağım. Yollarsam süreçle ilgili de sorun olabilir. Nasıl böyle oldu anlamadım. Cihazı ön cebimde taşıyorum üzerine oturma vs. durumu olmadı. Bataryadan olup olmadığını da anlamak için sökmek lazım. Batarya da çok ısınıyor dediğiniz gibi bataryadan olma ihtimali yüksek gibi duruyor şarj performansı da çok kötü zaten. Maximum 3 ay içinde sonuçlanır büyük ihtimalle 3 ay süre geçti çünkü en fazla 6 ay oluyor. Ondan biraz daha idare etmeye çalışacağım. Baktım daha da kötü mecbur yollarım. Yardımınız için teşekkürler hocam.

Oyla:

Muhammedemin06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mami0666
Cihazım
Mİ 8 LİTE
Meslek
Elektronik
Konular
3
Benim daha önce başıma gelmişti dar kot pantolon giyiyorsanız sağ cebe koyduğunuzda eğilip kalkarken telefon cepte yamulma yapabiliyor bataryada şişme yoksa sorun bundan olmuş olabilir

Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Isı üfleyen hava makineleri bile 120 santigrand derece eritebiliyor cihazın arka kapağındaki özel yapıştırıldığı sıvıyı ısıdan dolayı çıkmaz o metaryelinde erimesi için bir ısı lazım cihaz ele alınmayacak kadar ısınır ise zaten uyarı veriri veya kendini yeniden başlatır sizin sorununuz düzesin batarya kullanımından ve orjinal sarj aleti kablo kullanmayıp cihazın batarya şişmesi gibi duruyor bir kere daha servise verin gerekirse elden teslimat yapıpı yüz yüze sorunlarınız anlatın batarya ve arka kapa değişimi ile sornunuz %90 ihtimal ile çözülür çözülmez ise tüketici hakem heyetine servis forum fişleri ve faturaınız ile başvuru yapınız 3-6 ay arasında çözüme kavuşur sizin kulalnıcı hatanız var ise hiç bir hak talep edemezsiniz.
Cihaz aşırı ısınma sorunundan dolayı garantiye yolladım sürekli uyarı veriyordu hala da arada veriyor. Cihaz çok ısınıyor GPS mobil veri vs. Kısıtlanacak diye. 50 derece ve üstünü görmüştüm ampere programı ile baktığımda. Ghost sceen pil sorunu ısınma ve şarj yani proximity sensor sorunlarının hiçbirini sorun yok diye bana geri yolladılar. Bende o sebeple thh ye verdim. Daha önce zaten ekran değişmişti. Bu zamana kadar çok cihaz kullandım hiçbiri yamulmadı ilk defa bu cihazda başıma geliyor. Şarj cihazı ve kablosunu orjinal olanları kullanıyorum. 3 ay içinde thh sonuçlanacak umarım o zamana kadar sorun çıkarmaz.

Oyla:

AtaberkTr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
GALAXY A54 5G
Konular
13
Cihaz aşırı ısınma sorunundan dolayı garantiye yolladım sürekli uyarı veriyordu hala da arada veriyor. Cihaz çok ısınıyor GPS mobil veri vs. Kısıtlanacak diye. 50 derece ve üstünü görmüştüm ampere programı ile baktığımda. Ghost sceen pil sorunu ısınma ve şarj yani proximity sensor sorunlarının hiçbirini sorun yok diye bana geri yolladılar. Bende o sebeple thh ye verdim. Daha önce zaten ekran değişmişti. Bu zamana kadar çok cihaz kullandım hiçbiri yamulmadı ilk defa bu cihazda başıma geliyor. Şarj cihazı ve kablosunu orjinal olanları kullanıyorum. 3 ay içinde thh sonuçlanacak umarım o zamana kadar sorun çıkarmaz.
Arka plan uygulamarını kısıtladınız mı peki arka planda uygulamar çalışır ise oda telefonu yoruyor.

Oyla:

Kingrider

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kingrider
Cihazım
Redmi Note 7 64
Meslek
Tekniker Adayı
Konular
16
Benim daha önce başıma gelmişti dar kot pantolon giyiyorsanız sağ cebe koyduğunuzda eğilip kalkarken telefon cepte yamulma yapabiliyor bataryada şişme yoksa sorun bundan olmuş olabilir
Belki olabilir hocam genellikle dar kıyafetler giymem ama dediğiniz gibi ondan da olmuş olabilir. Cihaz büyük ve ince olduğu için sanırım böyle olabiliyor. Teknik servisten önce böyle bir sorun hatırlamıyorum. Kapak çıkma vs. sorunu yoktu teknik servisten sonra baş gösterdi yavaş yavaş. Umarım thh sonuçlanana kadar idare eder.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arka plan uygulamarını kısıtladınız mı peki arka planda uygulamar çalışır ise oda telefonu yoruyor.
Hocam evet birkaç çok kullandığım program hariç hepsi kısıtlı neredeyse. Whatsapp kişiler vs. kısıtlı değil. Onun dışında da clash of clans dışında oyun da oynamıyorum öyle ağır bir oyunda değil. Birde ilk 2-3 ay böyle değildi. Sonra zamanla kötüleşti. Şimdi ise çok az bir yükte bile cihaz anında ısınıyor. Sürekli uyarı veriyor cihaz çok sıcak vs. diye. Teknik serviste sorun yok deyip yolladığı için mecbur böyle idare ediyorum thh sonuçlanmasını bekliyorum. Adamlar hala savunma vermedi 3 ay oldu neredeyse. Savunma istendi kısmında kalmış kontrol ettiğimde. Yedek cihazda yok akıllı telefon.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Isınma ile ilgili bunlar oluyor. 50 derece sıcaklık sürekli uyarı vs. Az bir kullanımda oluyor. Cihaz kapanma reset atma vs. yapmıyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-08-17-00-43-42-514_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-08-17-00-43-42-514_com.google.android.apps.photos.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2020-08-17-00-44-32-055_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2020-08-17-00-44-32-055_com.google.android.apps.photos.jpg
    405,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt