Yardım telefonun fastboot menüsünden nasıl sıfırlanır

Levent1234

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
3
telefonum mi 5 telefonum sifresini unuttum ve telefonun şarji bitmiş ve androidi başlamak için şifreyi girin diyor fastboot menüsünden sıfırlamaya çalışıyorum ama yapamadım acil yardım

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
peki hocam telefon kaybolursa ya da çaldırırsak şifreyi kırmak kolay mı? son derece iyi düşünülmüş bir özellik, apple id gibi.

cantara hocamın dediği gibi kilit kapalıysa zor, lakin kilit açıksa MIUI tabanlı olmayan saf android bir rom flashlanarak kolayca kilit aşılabilir, bu yüzden dikkat edilmeli.

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
cantara hocamın dediği gibi kilit kapalıysa zor, lakin kilit açıksa MIUI tabanlı olmayan saf android bir rom flashlanarak kolayca kilit aşılabilir, bu yüzden dikkat edilmeli.
Hocam maalesef kilit açık ama bir yandan google cam ve adaway uygulamalarını kullanabildiğim için memnun olduğumu söyleyebilirim.

Oyla:

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Hocam maalesef kilit açık ama bir yandan google cam ve adaway uygulamalarını kullanabildiğim için memnun olduğumu söyleyebilirim.

Hocam kilidi kapatmak isterseniz "fastboot oem lock" komutu ile kapatabilirsiniz, eğer sık rom değiştiren biriyseniz kilidinizin açık durması daha iyi, lakin stabil romda kalıyorsanız ve cihazın kaybolması/çalınması gibi bir endişeniz varsa sizin için en iyi olan bl kilidini kapatıp MI Cloud üzerinden cihazı bul özelliğinin (açık değilse) açık olmasıdır.

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Hocam kilidi kapatmak isterseniz "fastboot oem lock" komutu ile kapatabilirsiniz, eğer sık rom değiştiren biriyseniz kilidinizin açık durması daha iyi, lakin stabil romda kalıyorsanız ve cihazın kaybolması/çalınması gibi bir endişeniz varsa sizin için en iyi olan bl kilidini kapatıp MI Cloud üzerinden cihazı bul özelliğinin (açık değilse) açık olmasıdır.
Hocam bir ara kapatmaya niyetlendim, IMEI no uçma riski yok mu?

Oyla:

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Hocam bir ara kapatmaya niyetlendim, IMEI no uçma riski yok mu?

Yok hocam, Snapdragon işlemcili cihazların imei'si kolay kolay silinmez, cihaza o kadar sıfırlama yaptım, o kadar hem custom hem stock rom yükledim, bazıları TWRP bazıları fastboot şekilde, arada BL kilidini kapatıp açtığımda oldu, hiç bir işlemde imei silinmedi, ama siz yinede TWRP'den full backup, yada sadece EFS yedeğini alabilirsiniz, imei silinme gibi bir durumdan EFS yedeğinden kullandığınız imei'ye tekrar dönüş yapabilirsiniz.

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Geçenlerde EFS dahil full yedek aldım. Peki twrp ve root özellikleri devam edecek BL kilitli olunca?

Oyla:

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Geçenlerde EFS dahil full yedek aldım. Peki twrp ve root özellikleri devam edecek BL kilitli olunca?

Maalesef TWRP ve root kalkacak cihazdan, BL kilidinin açık olması bu ve bu tür şeyler için avantajdır, ama cihazın kaybolması veya çalınması durumunda büyük bir risktir.

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Maalesef TWRP ve root kalkacak cihazdan, BL kilidinin açık olması bu ve bu tür şeyler için avantajdır, ama cihazın kaybolması veya çalınması durumunda büyük bir risktir.
Hocam aynı kareyi düşük ışıkta hem google cam ile hem de stock kamera ile çektim, az önce. Bariz kalite farkı var. BL kilitli olunca cihaz daha güvenli olacak ama. Bilemedim :)

Şu anda 9.6.2 sürümündeyim. Bir yerden 9.1.4 buldum, yüklemiştim. Ama üzerinde oynamışlar. Stock rom diye indirmiştim.

Oyla:

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Hocam aynı kareyi düşük ışıkta hem google cam ile hem de stock kamera ile çektim, az önce. Bariz kalite farkı var. BL kilitli olunca cihaz daha güvenli olacak ama. Bilemedim :)

Şu anda 9.6.2 sürümündeyim. Bir yerden 9.1.4 buldum, yüklemiştim. Ama üzerinde oynamışlar. Stock rom diye indirmiştim.

Hocam cihaza iyi sahip çıkarsanız endişelenecek pekte bir şey kalmaz, bırakın kilit açık olsun, evet Google cam bariz şekilde stock kameradan kat ve kat iyi görüntü veriyor, Xiaomi stock kameranın özelliklerini yavaş yavaş arttırıyor, baştan verseydi tüm özellikleri portre modu vs. güncelleme getirmesinin hele ki MIUI 10'un hiç bir anlamı kalmayacaktı, ama neyseki beklemek istemeyenlerin ve iyi görüntü kalitesi almak isteyenlerin yardımına Google cam koşuyor. :)

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Hocam cihaza iyi sahip çıkarsanız endişelenecek pekte bir şey kalmaz, bırakın kilit açık olsun, evet Google cam bariz şekilde stock kameradan kat ve kat iyi görüntü veriyor, Xiaomi stock kameranın özelliklerini yavaş yavaş arttırıyor, baştan verseydi tüm özellikleri portre modu vs. güncelleme getirmesinin hele ki MIUI 10'un hiç bir anlamı kalmayacaktı, ama neyseki beklemek istemeyenlerin ve iyi görüntü kalitesi almak isteyenlerin yardımına Google cam koşuyor. :)
Hocam bir diğer mevzu Mi Note 3'te sürüm yükseldi ancak fotoğraf görüntü kalitesi düştü :(

Oyla:
Üst Alt