MIUI 11 Telefonumun şarjı çok hızlı tükeniyor??

Kara Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
ben de aynı sorundan müzdaribim mi mix 3 benim telefonum da batarya su gibi gidiyor
Sizde de yazılım güncellemesi sonrası mı oldu bu sorun?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dönebilirsen eski sürüme dön, gördüğün üzere miui 11 sana mükemmel bir şey sunmadı ama batarya performansı hiç oldu.
Bunu forumdaki dosyalardan yapabiliyor muyuz? Yoksa miui 10 a dönmek için profesyonel yardım almak mı gerekir?

plaintiger

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
emir
Cihazım
mi9 t pro
Konular
50
Telefon bataryasinin voltaji degerine bakin

furkanavshar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Wk Dk
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Mühendis
Konular
3
Sizde de yazılım güncellemesi sonrası mı oldu bu sorun?
Hocam güncellemeden önce veya sonra fark etmez. Önemli olan pil istatistiklerinden hangi uygulama veya donanımın bu kadar çok enerji tükettiğini görmek.
Muhtemelen bir uygulama, play store güncellemesi veya bir işlem takılı kalmıştır. Pil kullanımı istatistiklerine bakmadan anlayamazsınız.

Kara Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
Hocam önce bi pil kullanımı kısmından istatistiklere bakın. Bakalım şarjı ne kullanıyor bu kadar çok.
Mesela oyun oynayınca oyunu gösteriyor şarjı çok yiyor diye ki gerçekten de öyle. Ancak oyun oynamasam da bu kez hücresel veri şarjı yemiş görünüyor.

jacksprw

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
furkan
Cihazım
mi mix 3
Konular
1
çözümü buldum arkadaşlar bu genel bir sorun çözümü de şöyle. miui 11de tüm uygulamalar otomatik olarak başlatabiliyor kendini. bunu çözmek için ayarlar sekmesine girip ordan uygulamalar ordan izinler ordan da otomatik başaltma kısmından işinize yaramayan hepsini kapatın bir youtube vidyosunda yorumlarda buldum bende şuan işe yaramış gözüküyor siz de bir deneyin

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
çözümü buldum arkadaşlar bu genel bir sorun çözümü de şöyle. miui 11de tüm uygulamalar otomatik olarak başlatabiliyor kendini. bunu çözmek için ayarlar sekmesine girip ordan uygulamalar ordan izinler ordan da otomatik başaltma kısmından işinize yaramayan hepsini kapatın bir youtube vidyosunda yorumlarda buldum bende şuan işe yaramış gözüküyor siz de bir deneyin
Telefonu kapatıp açınca yine o uygulamalar kafasına göre takılıyor mu? Her seferinde onlarca uygulamayı kapatmakla bu iş tat vermez...

Bunu forumdaki dosyalardan yapabiliyor muyuz? Yoksa miui 10 a dönmek için profesyonel yardım almak mı gerekir?
cesaretin varsa yapabilirsin, ben henüz o cesareti bulamadım...

jacksprw

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
furkan
Cihazım
mi mix 3
Konular
1
kapalı kalıyor. şuan denedim ben siz de deneyin eğer bu sorun varsa
Telefonu kapatıp açınca yine o uygulamalar kafasına göre takılıyor mu? Her seferinde onlarca uygulamayı kapatmakla bu iş tat vermez...

cesaretin varsa yapabilirsin, ben henüz o cesareti bulamadım...

Kara Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
52 uygulamanın tümünü kapattım. Bu işlemleri yaparken ve burdaki yazıları okurken şarj %10 daha azaldı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefon bataryasinin voltaji degerine bakin
Bu değer pilde kalan şarja göre değişiyor. Normalde 3.5v diyor ama şarj azaldıkça o da az gösteriyor.

Üst Alt