MIUI 11 Telefonumun şarjı çok hızlı tükeniyor??

Kara Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
Mi note 3 kullanıcısıyım. Telefonum birkaç gün önce miui 11 e güncelleme yaptı. O günden itibaren tesadüf mü bilemiyorum ama telefonumun şarjı adeta su gibi azalıyor. Telefon 1 yıl 4 aylık. Oyun oynarım gün içinde ancak bu şekilde bi şarj azalması önceden olmazdı. Ekranda telefonunuzun şarjı son 30 dakikada %30 azaldı demeye başladı. Hatta son 60 dakikada %60 dedi. Gerçekten de öyle. Oyun oynamasam nette gezinirken nerdeyse her 1 dk için şarj %1 azalıyor. Telefonun tüm internet bağlantılarını kapatıp ekran kapalı vaziyette bekleme modunda 3 saatte şarjının tam dolumdan %80 e indiğini görüyorum. Güncellemeden bu yana böyle. Pil menüsünden baktığımda hücresel veri şarjı yemiş görünüyor. Telefon sinyal sorunu yaşamıyorum. Elimdeyken şarjının adeta su gibi akmasına aklım almıyor. Ya pilin ömrü gerçekten bitti ya da bu güncelleme yaptı bunu. Nasıl anlarım bunu arkadaşlar? Telefonun garantisi devam ediyor. Garantiye gönderip pil değişimi talebinde mi bulunayım? Bana yol gösterin lütfen..

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Mi note 3 kullanıcısıyım. Telefonum birkaç gün önce miui 11 e güncelleme yaptı. O günden itibaren tesadüf mü bilemiyorum ama telefonumun şarjı adeta su gibi azalıyor. Telefon 1 yıl 4 aylık. Oyun oynarım gün içinde ancak bu şekilde bi şarj azalması önceden olmazdı. Ekranda telefonunuzun şarjı son 30 dakikada %30 azaldı demeye başladı. Hatta son 60 dakikada %60 dedi. Gerçekten de öyle. Oyun oynamasam nette gezinirken nerdeyse her 1 dk için şarj %1 azalıyor. Telefonun tüm internet bağlantılarını kapatıp ekran kapalı vaziyette bekleme modunda 3 saatte şarjının tam dolumdan %80 e indiğini görüyorum. Güncellemeden bu yana böyle. Pil menüsünden baktığımda hücresel veri şarjı yemiş görünüyor. Telefon sinyal sorunu yaşamıyorum. Elimdeyken şarjının adeta su gibi akmasına aklım almıyor. Ya pilin ömrü gerçekten bitti ya da bu güncelleme yaptı bunu. Nasıl anlarım bunu arkadaşlar? Telefonun garantisi devam ediyor. Garantiye gönderip pil değişimi talebinde mi bulunayım? Bana yol gösterin lütfen..

Telefonu fabrika ayarlarına döndürüp, tekrar durumu gözlemleyin, sorun devam ederse servise gönderip bir önceki miui 10 sürümün yüklenmesini talep edebilirsiniz...

Kara Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Servis bı önceki sürüme geri dönme işini garantiden yapıyor mu?

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
WhatspApp'nin son güncellemisinin çok şarj yediğine dair haberler duyuyoruz.
O olmasın.

Kara Murat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi note 3
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Whatsapp yapıyorsa bunu arka planda çalışarak yapıyordur. Sürekli whatsapp kullanan biri değilim. Uçak modunda şarj yemiyor, ondan emin oldum bugün.
Fabrika ayarlarına dönünce google ve whatsapp hariç neler sıfırlanıyordu?

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Whatsapp yapıyorsa bunu arka planda çalışarak yapıyordur. Sürekli whatsapp kullanan biri değilim. Uçak modunda şarj yemiyor, ondan emin oldum bugün.
Fabrika ayarlarına dönünce google ve whatsapp hariç neler sıfırlanıyordu?
Ayarlar/Bağlantı ve Paylaşım/Akıllı Ağ seçeneği varsa ordan ağ ayarları yapın şebeke de çok şarj tüketiyor.

jacksprw

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
furkan
Cihazım
mi mix 3
Konular
1
ben de aynı sorundan müzdaribim mi mix 3 benim telefonum da batarya su gibi gidiyor

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Dönebilirsen eski sürüme dön, gördüğün üzere miui 11 sana mükemmel bir şey sunmadı ama batarya performansı hiç oldu.

furkanavshar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Wk Dk
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Mühendis
Konular
3
Hocam önce bi pil kullanımı kısmından istatistiklere bakın. Bakalım şarjı ne kullanıyor bu kadar çok.

Üst Alt