Soru Telefonumu Hangi %30 Ken şarjda takarsam ne olur

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
Arkadaşlar ve Değerli hocalarım. telefonumun şarjı 30 Ken sarja taksam birşey olurmu,telefon zarar görür mü.Ne gibi zararlar görür söykeyebilirmisiniz.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
kardeşim telefonunu 20 nin altına düşmeden istediğin rakamda şarja takabilirsin... defalarca tak çıkar sorun olmaz. ancak bilmen gereken şudur telefonu gece şarja takıp sabaha kadar şarjda bırakma bu bir. ikincisi de şarjda iken kullanma özellikle oyun oynama... 20den aşağı düşürmeyip istersen 85-90 olduğunda şarjdan çıkarabilirsin bu daha sağlıklı bir davranış olur. bu bilgiler direk telefon şirketlerinin verdiği bilgilerdir...

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
eski bir tamirci olarak şunu söyleyebilirim %20 nin altına düşürmemek lazım %80 üstünde sürekli durması da iyi degildir yani eger imkanınız varsa %20 %80 arası kullanmanız en saglıklısı olacaktır. %20 nin altında batarya uzun vade de ömrü ciddi oranda düşebilir %80 üstünde uzun vade kullanımda bataryanın ömrünün kısalmasına neden olabilir özellikle orjinal sarj aleti veya başka marka telefonların orjinal kutudan çıkan sarj aletlerini kullanabilirsiniz piyasadan alınan sarj aletleri zamanla batarya ya ve telefona büyük zararlar verebilir birde telefonu sarjdayken kullanmamak gerekiyor özellikle hızlı sarj olurken telefonlar bir miktar ısınabiliyor sarj entegreleri güç entegreside denilebilir ısınır bu arada telefon da kullanılırsa aynı entegre hem telefonu çalıstırmaya hemde bataryayı sarj etmeye çalısacagı için batarya da hem güç depolayıp bir yandan da gücü bitecegi için ısınacaktır entegre ye zarar verebilir veya sıcaklık bataryalarda sorunlara neden olur ömrü kısalır soguk da iyi degildir oda sıcaklıgı en ideal durumdur diyebiliriz

anlatım biraz uzun oldu

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
eski bir tamirci olarak şunu söyleyebilirim %20 nin altına düşürmemek lazım %80 üstünde sürekli durması da iyi degildir yani eger imkanınız varsa %20 %80 arası kullanmanız en saglıklısı olacaktır. %20 nin altında batarya uzun vade de ömrü ciddi oranda düşebilir %80 üstünde uzun vade kullanımda bataryanın ömrünün kısalmasına neden olabilir özellikle orjinal sarj aleti veya başka marka telefonların orjinal kutudan çıkan sarj aletlerini kullanabilirsiniz piyasadan alınan sarj aletleri zamanla batarya ya ve telefona büyük zararlar verebilir birde telefonu sarjdayken kullanmamak gerekiyor özellikle hızlı sarj olurken telefonlar bir miktar ısınabiliyor sarj entegreleri güç entegreside denilebilir ısınır bu arada telefon da kullanılırsa aynı entegre hem telefonu çalıstırmaya hemde bataryayı sarj etmeye çalısacagı için batarya da hem güç depolayıp bir yandan da gücü bitecegi için ısınacaktır entegre ye zarar verebilir veya sıcaklık bataryalarda sorunlara neden olur ömrü kısalır soguk da iyi degildir oda sıcaklıgı en ideal durumdur diyebiliriz

anlatım biraz uzun oldu
Teşekkür ederim.Anlatım uzun olsa da uzun ve öz oldu.Ben zaten çok detaycı ve ayrıntı isteyen biriyim.Tam da üstüne bastınız.Yine teşekkür ederim

Üst Alt