Çözüldü Telefonuma rom attım fastboot'ta kaldı

Ferhat02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
8SE
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V12.0.2.0
Telefon Modeli
Mi 8 SE
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba, sabahtan beri ne atarsam ya fastbootta kalıyor ya da miflash mıdır nedir oradan attım bir tane rom o açıldı ama 5 dil var türkçe yok bayağı sıkıntılı bir romdu.
xiaomi.eu'dan indirdim.
Mİ 8 SE daha sonrasında sıfırlanan twrpyi yükleyip wipe vs. işlemleri yapıp romu pcden yollayıp installadım.
reboot yaptığım gibi fastboot ekranında kaldı kafayı yiyeceğim. Her sıfırlamada, yükseltmede bu saçmalıkla uğraşıyorum lütfen yardım edin.
Her konuda bir şey yazıyor hangisini uygulayacağım lütfen bu durumu yaşayıp çözenler yardımcı olsunlar... :(

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Basit bir çözümü vardı ama bir kaç sorundan sonra her şey karıştı.
TWRP Kurdum, Miui 12 eu stabil ve modem dosyasını twrpden kurdum. ( Telefonun içi bomboş o yüzden wipe işlemleri vs. ellemedim.
Dümdüz bunları kurdum ve çalıştı, 1 gün uğraştım ve bu kadar basit bir şekilde çözüldü.
XiaoMiToolsV2,MiFlash vs her şeyi kullandım.
Size önerim sakin olun benim gibi 20 sekme açmayın panik yapmayın zaten böyle genel problemler yaşıyorsanız çözmeme şansınız yok.
Çalışmayan twrp, rom vs sadece engel olur o kadar. İyi forumlar...

Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Twrp den rom yüklemeden hem önce ve hem sonra sistemi hiç açmadan wipe yapıyorsunuz değil mi?

Oyla:

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4

Oyla:

Ferhat02

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
8SE
Konular
3
Twrp den rom yüklemeden hem önce ve hem sonra sistemi hiç açmadan wipe yapıyorsunuz değil mi?
Evet hocam, telefonun içinde işime yarar hiçbir şey yok şuan bomboş bana sizin yönteminizle söylerseniz tekrar deneyebilirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sürümler çok eski diye çekindim, deneyeyim bari.
- Hocam anlamadığım bende mi 8.1 yükleyeceğim sürümler çok eski yoksa atıyorum şuan miui12 china kurup sonra mı eu miui 12 roma geçiceğim ?

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Evet hocam, telefonun içinde işime yarar hiçbir şey yok şuan bomboş bana sizin yönteminizle söylerseniz tekrar deneyebilirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sürümler çok eski diye çekindim, deneyeyim bari.
- Hocam anlamadığım bende mi 8.1 yükleyeceğim sürümler çok eski yoksa atıyorum şuan miui12 china kurup sonra mı eu miui 12 roma geçiceğim ?

Sizin cihaza özel durumlar varsa bilemiyorum. Ben cihazıma rom dosyasını atıp, yükleyip wipe yapıp sistemi kullanmaya vaşlıyorum. Birde diğer arkadaşın verdiği konuyu ve aşağıdaki konuyu inceleyin.

Oyla:
Üst Alt