Yardım Telefonum yeni ama ağır çalışıyor

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
telefonum daha 2 aylık ama sanki biraz ağır çalışıyor miui 13 yüklü 90hz desteği var ama 60ta kullanıyorum ekran yenileme hızı dışında bir nedeni olabilir mi miui 13le ilgili falan?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Bahsi geçen cihaz Redmi Note 11 sanırım.

Kullandığınız cihaz giriş seviyesi bir ürün.
İyi bir ekranı var ancak kalan her şey çok geride. MIUI arayüzü düşük donanıma pek uyumlu değil maalesef. O nedenle yavaşlık hissi kaçınılmaz oluyor. Üstüne 90 hzden 60a indirirseniz telefon sürekli donuyor hissi verecektir. Örneğin benim cihazım 144 hz ve 90 hz bile sürekli takılıyor gibi bir his veriyor. 60ı bırak 90a tahammül edemiyorum. Yüksek yenileme hızına alışınca aşağısına tekrar alışmak çok zor oluyor maalesef. Bu donanım ile cihazdan aşırı bir beklentiye de girmemek gerekir. Bence ekranı 90 hz kullanmalısınız.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Bahsi geçen cihaz Redmi Note 11 sanırım.

Kullandığınız cihaz giriş seviyesi bir ürün.
İyi bir ekranı var ancak kalan her şey çok geride. MIUI arayüzü düşük donanıma pek uyumlu değil maalesef. O nedenle yavaşlık hissi kaçınılmaz oluyor. Üstüne 90 hzden 60a indirirseniz telefon sürekli donuyor hissi verecektir. Örneğin benim cihazım 144 hz ve 90 hz bile sürekli takılıyor gibi bir his veriyor. 60ı bırak 90a tahammül edemiyorum. Yüksek yenileme hızına alışınca aşağısına tekrar alışmak çok zor oluyor maalesef. Bu donanım ile cihazdan aşırı bir beklentiye de girmemek gerekir. Bence ekranı 90 hz kullanmalısınız.
miui 14te performans arttı diyorlar peki güncelleme henüz gelmedi ama yapsam biraz o buglar yavaş çalışmalar düzelir mi ve türkiye sürümü var bence tr sürümü diğer sürümlere kıyasla daha yavaş

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
miui 14te performans arttı diyorlar peki güncelleme henüz gelmedi ama yapsam biraz o buglar yavaş çalışmalar düzelir mi ve türkiye sürümü var bence tr sürümü diğer sürümlere kıyasla daha yavaş
Evet çok geç güncelleme alıyor ve biraz geride kalıyor. Varsa Endonezya sürüm romlar çok daha iyi oluyor.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Evet çok geç güncelleme alıyor ve biraz geride kalıyor. Varsa Endonezya sürüm romlar çok daha iyi oluyor.
telefon daha 2 aylık garantisi gitmesin yani miui 14 gelince direk güncellememi mi tavsiye edersiniz. global hindistan ve eu romlar 3 hafta önce aldı tr hala almıyor keşke veriler gitmeden global roma geçirmeinin bi yolu olsa ama araştırdığım kadarıyla veriler gitmeden imkansız

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
Telefonunuzu redmi 10 olabilirmi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam aslında global rom daha iyi oluyor.Endonezya global'e çok yakın derecede stabil.Benim redmi 10'da Türkiye MIUI13 çok vasat ve ölüm gibi.Global MIUI13 kullanıyorum yağ gibi ve pili aynı zamanda oyun performansı çok iyi

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Telefonunuzu redmi 10 olabilirmi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam aslında global rom daha iyi oluyor.Endonezya global'e çok yakın derecede stabil.Benim redmi 10'da Türkiye MIUI13 çok vasat ve ölüm gibi.Global MIUI13 kullanıyorum yağ gibi ve pili aynı zamanda oyun performansı ço
telefon redmi note 11 türkiye sürümü çok yavaş ama globale de giremiyom daha 2 aylık garantisi gitmesin

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
45
telefon redmi note 11 türkiye sürümü çok yavaş ama globale de giremiyom daha 2 aylık garantisi gitmesin
Garantiyi bırakın bence,türkiyeye verilen güncellemeler telefonu çöp ediyor.Ben redmi 10 aldım,7 ay sonra MIUI13'ün yavaşlığını çekemedim.Garantiyi bozup açdım bootloader Kilidini sonra global MIUI13'e geçdim.Çok hızlı ve stabil.Pili de çok iyi aynı zamanda oyunlarda çok fazla FPS artışı gözlemledim.PUBG HD ve Yüksek kare hızında gram kasma ve donma ve takılma yok.Ama Türkiye MIUI13'de akıcı ayarlarda ve düşük kare hızında bile takılmalar var.Global e verilen güncellemeler Türkiye ye verilenlerden kat be kat hızlı. İstemeseniz custom romlarada bakabilirsiniz.Garantiyi bozmaya değer.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Garantiyi bırakın bence,türkiyeye verilen güncellemeler telefonu çöp ediyor.Ben redmi 10 aldım,7 ay sonra MIUI13'ün yavaşlığını çekemedim.Garantiyi bozup açdım bootloader Kilidini sonra global MIUI13'e geçdim.Çok hızlı ve stabil.Pili de çok iyi aynı zamanda oyunlarda çok fazla FPS artışı gözlemledim.PUBG HD ve Yüksek kare hızında gram kasma ve donma ve takılma yok.Ama Türkiye MIUI13'de akıcı ayarlarda ve düşük kare hızında bile takılmalar var.Global e verilen güncellemeler Türkiye ye verilenlerden kat be kat hızlı. İstemeseniz custom romlarada bakabilirsiniz.Garantiyi bozmaya değer.
redmi 10 hd destekliyor mu pubgde 30 akıcı 15 dengeli yokmuydu

Üst Alt