Yardım Telefonum sanki çok şarj tüketiyor

azizzaifoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aziz
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
2
Merhaba X3 Pro cihazım var haziranda aldım Ağustos ayında gelen güncelleme alana kadar herşey normaldi o güncelleme sonucu cihaz pil tüketimi anormal oldu. Bütün yaşadığım sorunu Genpa'ya yazıp cihazı garantiye gönderdim adamlar cihazda belirtilen hata yok diye işlemi tamamlayıp geri yıllarıdır bugün kargo geldi teslim aldım
1. Telefonu Açtım%93 olan şarj o an 92 ye düştü
2. Kurulumu yapmaya başladım %91 oldu
3. Kurulum bitti 30 uygulama güncellendi %88 oldu
telefonu saat.11.28 de açtım saat. 12.05 te%88 ile kenara bıraktım
4. Saat 16.07 de elime aldım (bu süreye kadar hiç kullanmadım kenarda durdu) şarjı %87 idi 5 6 uygulama indirdim menü düzenini yaptım şarj %80 'e düştü
5. Saat 17.52 te buraya foruma girdim biraz sorunları okudum şuan yazıyorum buraya şarj %78 'e düştü

Bu şarj tüketimi kime göre normal neye göre normal benmi teknoloji özürlüsüyüm yoksa Genpa denilen şirket mi anlam veremedim benim gibi şarj sorunu yaşayan varmı varsa çözüm veya başka bir yol izleyen varmı yıldım artık ya valla

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
azizzaifoglu, Bu ayarları yapabilirsiniz....

Güncelleme sonrası android veya MIUI sürümü değişti ise mutlaka hard reset atıp sıfırdan kurulum yapın...

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Öncelikle, Forum Kuralları'nı okuyup konu açalım hocam. Başlığı tamamen büyük harflerle yazmak yasak. Sizin için düzenledim. Bir sonrakine dikkat edelim.

Pil performansı kullanıcıdan kullanıcıya, kullanımdan kullanıma, yazılımdan yazılıma değişir. Xiaomi, MIUI 12 ile cihazları baya kötü şekile koydu. Bu nedenle yazılım yüzünden şarj performansı düşmüş olabilir.

Ayrıca %9 şarjla cihazı 1 saat 45 dakika kullanmışsınız. Böyle bakarsak pil performansı çok iyi. Ancak asıl doğru değerlendirme için cihazınızı tam şarj yapıp arada hiç şarj etmeden %10'a kadar kullanmanız ve o zaman ekran süresine bakmanız lazım.

Oyla:

azizzaifoglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Aziz
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
2
Şuan sadece hiç bir işlem yapmadan bildirim geldi açıp baktım cevabı okudum %1 gitti bu normal mi sence dostum?

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Şuan sadece hiç bir işlem yapmadan bildirim geldi açıp baktım cevabı okudum %1 gitti bu normal mi sence dostum?
Hocam, tekrardan, öncelikle Forum Kuralları'nı okumanızı tavsiye ediyorum. Forum Kuralları gereği üyeler arası iletişimde "siz" kişi ekini kullanıyoruz. Ayrıca kurallar içinde yazmasa da hitap sözcüğü olarak "hocam" sözcüğünü kullanıyoruz.

Sorunuza cevap vermek gerekirse: şarj performansı ufak bir zaman aralığında kontrol edilemez. Dediğim gibi %100-10 arası kullanımda yorum yapılabilir. Ben de telefonu elime aldığımda %1 düşüyor bazen ama bu cihazımın kötü şarj performansı verdiği anlamına gelmez. Uzun süre cihaz kullanılmasa da arka plan servisleri çalışmaya ve güç harcamaya devam ediyor.

Oyla:

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23
Hocam bootloader kilidi açıp twrp ile veya fastboot ile eski sürüme dönebilirsiniz

Oyla:

Samet061905

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
20
Bende de aynı sıkıntı var hocam denemedigim yazılım felan kalmadi eskiden Note 9s kullandigimda cok rahat 10 11 saatleri goruyordum ama bu cihazda ortalama 7 8 saati goruyorum ve hem işlemci hemde batarya daha güçlü,ama ben 18 w sarj aleti kullanıyorum o kadar sey yaptım ki artik şarj aletini degistircem

Oyla:
Üst Alt