Soru Telefonum hangi versiyon?

Sehzade

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
4
merhaba Tr mi shop'tan Redmi Note 10 Pro aldım. MIUI 13 beta çıkınca beta programına katılmadığım için manuel olarak twrpden global MIUI 13 yükledim. Sonra yarım yamalak bir güncelleme olduğu için tekrar miflash ile eski sürüme döndüm yine global rom yüklemişim. şimdi play Store'da Netflix için bu uygulama artık cihazınızla uyumlu değil hatası çıkıyor. Sanırım orijinalinde tr rom alıp globale döndüğüm için böyle olmuş diye okudum bir yerde. Şimdi telefonun aslında orijinalinde hangi versiyonu aldığımı nasıl öğrenebilirim? Baya saçma oldu soru farkındayım. 😄

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
merhaba Tr mi shop'tan Redmi Note 10 Pro aldım. MIUI 13 beta çıkınca beta programına katılmadığım için manuel olarak twrpden global MIUI 13 yükledim. Sonra yarım yamalak bir güncelleme olduğu için tekrar miflash ile eski sürüme döndüm yine global rom yüklemişim. şimdi play Store'da Netflix için bu uygulama artık cihazınızla uyumlu değil hatası çıkıyor. Sanırım orijinalinde tr rom alıp globale döndüğüm için böyle olmuş diye okudum bir yerde. Şimdi telefonun aslında orijinalinde hangi versiyonu aldığımı nasıl öğrenebilirim? Baya saçma oldu soru farkındayım. 😄
Mi flash tool ile kurulum yapın sorununuz çözülür.
Root varsa bu hatayı vermesi normal ayrıca

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Bootloader kilidi açık olduğu için Sertifikanız L3 e düşüyor. Root yaparak bootloader kilidinin açıldığını gizleyebilir, yada yeniden kilidi kapatabilirsiniz..

Sehzade

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
4
Bootloader kilidi açık olduğu için Sertifikanız L3 e düşüyor. Root yaparak bootloader kilidinin açıldığını gizleyebilir, yada yeniden kilidi kapatabilirsiniz..
Bahsettiğiniz şeyi bilmiyordum ama ufak bir araştırma yaptım, DRM Info da gördüğünüz gibi L1 gösteriyor. Belki uygulama modelin varsayılan özelliklerini listeliyor da olabilir tabi. Haricen benim merak ettiğim ve sorduğum şey aslında; acaba hiç rom yüklemeden önce, telefonu ilk aldığımda telefonda global rom mu yüklüydü yoksa tr rom mu yüklüydü 🤔 Hani velev ki garanti (evofone) işi oldu; telefonu stock roma döndürüp bootloader kilidini kapatıp gönderirim de tr yerine global olarak gönderip patlamak istemem :D

Bir de sistem güncelleyiciden rom atlamaya çalışıyorum, recovery rom, resmi romları indirdiğim halde resmi olmayan rom yüklemenemez hatası veriyor. Onu da tr romdan globale geçmiş olmama (öyle mi oldu bilmiyorum da) bağladım alakası var mıdır yok mudur bilmiyorum. O yüzden "telefonu aldığımda orijinal olarak hangi (tr, global vs.) rom yüklü geldiğini nasıl öğrenebilirim" diye sordum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi flash tool ile kurulum yapın sorununuz çözülür.
Root varsa bu hatayı vermesi normal ayrıca
Cevabınız için teşekkürler; Mi flash tool ile kurduğum romdayım zaten şuan, root da yok telefonumda.

Üst Alt