Çözüldü Telefonum GPU kullanmıyor

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global v12.0.2
Telefon Modeli
Redmi s2
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Telefonum Redmi s2, oyunlarda hiç bir türlü GPU çalışmıyor ve hep CPU kullanıyor YouTube için video çekmek için ekran kaydediciyi açtığımda ekran bir anlık donmalar ve droplar çok oluyor. Bir çok şey denedim(geliştirici seçeneklerini açıp, GPU zorla,HW bindirmelerini devre dışı bırak gibi) Yakınımda Xiaomi kullanan kişiler oyunda gpu az da olsa kullanıyor bende hiç kullanmıyor. Babamın telefonu poco F1 onda oyun oynadığımda gpu kullanıyor. Telefonumun GPU modeli adreno 506, benim gibi sorunu olan bir konu bulamadım ondan buraya yazdım. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Bu forumda yeniyim bir hatam olduysa kusura bakmayın.

Çözüm
Twrp dediğiniz şey tam olarak nedir bilmiyorum ve denemedim hiç. Ve bu sıkıntısı olurmu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Costum rom hiç denemedim. Tam olarak ne ve nasıl yapılıyor
Xiaominin kendi kurtarma yeri güç+ ses açma cihaz kapalıyken basılı tutunca giriliyor. Cihazı içeriden sıfırlamak yerine bu yolla sıfırlamak daha iyi temizliyor. Sorun olmaz

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Aklıma bir şey geldim ve baktım.GPU çözümlemeyi zorla ve HW bindirmelerini devre dışı bırak aktif ettim sonra ise.GPU çözümlemeyi etkinleştir dedim ekran kırmızı yanıp söndü yani ekranı GPU oluşturuyormuş. O zaman game turbo %0 gösteriyor büyük ihtimalle yazılımsal hata var ve GPU imleci çalışmıyor.
Böyle Bir şey olabilir mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yoksa ekranı GPU oluşturuyormuş meğerse
Oyuna girip aynı şekilde denedim ekran kırmızı yanmıyor, durum çubuğunu açtığımda kırmızı yanıyor ama. GPU çalışıyor lakin oyunda kullanmadığını anladım uygulama falan varmı? GPU ile aç gibi bir uygulama. Bilgisayarlarda var da

Oyla:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Oyuna girip aynı şekilde denedim ekran kırmızı yanmıyor, durum çubuğunu açtığımda kırmızı yanıyor ama. GPU çalışıyor lakin oyunda kullanmadığını anladım uygulama falan varmı? GPU ile aç gibi bir uygulama. Bilgisayarlarda var da
Bence güvenlik uygulaması sorunlu onun tüm verisini silip varsa güncellemesini yapıp oyunda tekrar kontrol edin

Oyla:

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Bence güvenlik uygulaması sorunlu onun tüm verisini silip varsa güncellemesini yapıp oyunda tekrar kontrol edin
Güvenlik uygulaması son sürüm ama internetten APK indirip başka ülkelerdeki yüksek bir sürüme çekeceğim

Oyla:

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Sonuç yine aynı sıfırladım güncellemelerini kaldırdım ve güncelledim, Resimde her ne kadar %34 desede ekran kaydediciyi açtığımda%60-80 arası geziyor bu da droplarimi ciddi oranda çoğaltıyor ve ekranda kasılmalar donmalar yaratıyor bazen

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-07-26-19-38-14-616_com.criticalforceentertainment.criticalops.jpg
    Screenshot_2021-07-26-19-38-14-616_com.criticalforceentertainment.criticalops.jpg
    472,1 KB · Görüntüleme: 11
Oyla:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Sonuç yine aynı sıfırladım güncellemelerini kaldırdım ve güncelledim, Resimde her ne kadar %34 desede ekran kaydediciyi açtığımda%60-80 arası geziyor bu da droplarimi ciddi oranda çoğaltıyor ve ekranda kasılmalar donmalar yaratıyor bazen
oyun içinde ekran kaydedici kullanıyorsanız drop vs. normal cihazınız güçlü bir donanım değil hele ki yüksek ayarda kayıtsa

Oyla:

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
oyun içinde ekran kaydedici kullanıyorsanız drop vs. normal cihazınız güçlü bir donanım değil hele ki yüksek ayarda kayıtsa
Grafikler en düşükten çok az yüksekte. Bazen aşırı droplar artıyor bazende çok nadir drop giriyor. Şarj seviyesi ve o an ki arka plan işlemlerine mi bağlıdır acaba droplar?

Oyla:

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
Grafikler en düşükten çok az yüksekte. Bazen aşırı droplar artıyor bazende çok nadir drop giriyor. Şarj seviyesi ve o an ki arka plan işlemlerine mi bağlıdır acaba droplar?
GPU kullanırsam
Droplar çok bir şey demiyorum ama dediğiniz gibi çok da güçlü değil ama GPU kullanırsa droplarin neredeyse baya azaltirim diye düşünerek bu konuyu açtım nasıl kullanırım GPU'yu diyeydi

Oyla:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
GPU kullanırsam

Droplar çok bir şey demiyorum ama dediğiniz gibi çok da güçlü değil ama GPU kullanırsa droplarin neredeyse baya azaltirim diye düşünerek bu konuyu açtım nasıl kullanırım GPU'yu diyeydi
normalde çalışması gerek donanım sorunu varsa yazılım değişsede bir şey değişmez dediğim gibiyse eğer servis dışında çözüm olmayacaktır

Oyla:

İhsan Taha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İhsan Taha
Cihazım
Redmi s2
Konular
18
normalde çalışması gerek donanım sorunu varsa yazılım değişsede bir şey değişmez dediğim gibiyse eğer servis dışında çözüm olmayacaktır
Tamam her şey için teşekkürler

Oyla:
Üst Alt