Yardım Telefonum Global değilmiş yeni öğrendim.

Suvat38

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Suat
Cihazım
Mi mix
Konular
2
Mrh. Bende mi mix var 1sene önce Kayseriden bir mağazadan sıfır almıştım. Şimdi sorgulattığımda global olmadığı yazısını yeni öğrendim. Cihaz bilgisinde sürümde MIUI 10.0 global yazıyor ve kararlı 10.0.1.0 OAHMI FH. yazmaktadır. Bir güncelledi durum çubuğunda operatör adı gitti. Sitede global olmayan telefonların durumu pek iç açıcı değil yazıyor. Şimdi ben güncelleme alamıcakmıyım. Benim telefonun durumu nedir anlayan varsa yazsın lütfen.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Hayda Benimkide global değilmiş ne gibi sorunlar olabilir? Hepsi buradadan almıştım
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynen bende hepsi burada dan almıştım. Benimki de global çıkmadı. Ne gibi sorunlar olabilir MI6 telefonum.
Ben Cepport dan aldım Benimki de global değilmiş mi 5s plus
Bildiğiniz gibi Xiaomi sadece Çin'e özel ve global olmak üzere iki cihaz üretiyor. Bu cihazlar Çinden ticari amaçla getirilip yasal yollardan kayıt edilen veya illegal yani IMEI yazılarak, Türkçe yazılım atılan cihazlardır. Yani cihaz Global değilse çin bölgesine aittir demektir. Global olmayan cihazlar için bir problem olmadı şimdiye kadar. Sadece resmi duyuru olarak çin bölgesine ait cihaza Global yazılım, Global olan cihaza ise Çin yazılımı atılamayacak denildi. Zaten marka globalleştiği için artık yurtdışından getirilmek istense bile Global cihaz bulunup getirilebiliyor. Eski cihazlar için de yazılıma müdahale edemedikleri için bir problem oluşturmayacaktır. Gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca sıkıntı olsa bile Custom Romlar var. Haftalık güncelleme veriyorlar. Onları kullanabilirsiniz

Oyla:

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Bildiğiniz gibi Xiaomi sadece Çin'e özel ve global olmak üzere iki cihaz üretiyor. Bu cihazlar Çinden ticari amaçla getirilip yasal yollardan kayıt edilen veya illegal yani IMEI yazılarak, Türkçe yazılım atılan cihazlardır. Yani cihaz Global değilse çin bölgesine aittir demektir. Global olmayan cihazlar için bir problem olmadı şimdiye kadar. Sadece resmi duyuru olarak çin bölgesine ait cihaza Global yazılım, Global olan cihaza ise Çin yazılımı atılamayacak denildi. Zaten marka globalleştiği için artık yurtdışından getirilmek istense bile Global cihaz bulunup getirilebiliyor. Eski cihazlar için de yazılıma müdahale edemedikleri için bir problem oluşturmayacaktır. Gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca sıkıntı olsa bile Custom Romlar var. Haftalık güncelleme veriyorlar. Onları kullanabilirsiniz
Teşekkürler hocam sağolun

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt