Çözüldü Telefonum fastboot mode'da takılı kaldı

Farya Of The East

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fazıl
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
3
Öncelikle merhabalar, birkaç saat önce taksideyken telefonum taksideyken 30cm gibi bir mesafeden düştü ve sonrasında telefonun ses kısmı tuşunun basılı kalmıştı, sonrasında telefonu kilitleyip açınca düzeldi bu durum. Sonrasında telefonu yeniden başlattım. Şimdi telefonu açtığımda doğrudan fastboot sayfasına geliyor, komutlara tepki veriyor. Ancak telefonu yeniden başlatma durumunda, telefonun kilitleme, ses tuşları ve kilitleme tuşlarına bastığımda telefon kendi kendine açılıp tekrar fastboot mode'a giriyor. Bu durumu nasıl çözebilirim?

Çözüm
Cihazın büyük ihtimal ses kısma tuşu takılı kalmış. Kontrol edin. Tuşu çekebileceğiniz bir nesne ile zarar vermeden hafifçe çekmeye çalışın ve cihazı tekrar açmayı deneyin. Yine aynı durum olursa maalesef tuşta fiziksel zarar var demek açılıp onarılabilecek durumdaysa onarılması yoksa parçanın değişmesi gerekir.

Barca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Sinan
Cihazım
12 pro+ 5g
Meslek
Tekniker
Konular
99
Ses tuşu kısa devre olmuş olabilir

Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Garantisi varsa gönderin tuşları değişsinler.

Oyla:

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Cihazın büyük ihtimal ses kısma tuşu takılı kalmış. Kontrol edin. Tuşu çekebileceğiniz bir nesne ile zarar vermeden hafifçe çekmeye çalışın ve cihazı tekrar açmayı deneyin. Yine aynı durum olursa maalesef tuşta fiziksel zarar var demek açılıp onarılabilecek durumdaysa onarılması yoksa parçanın değişmesi gerekir.

Oyla: Çözüm
Üst Alt