Yardım Telefonum ara sıra krizi geçiriyor

Hakan1500

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hakan
Cihazım
Mi mix 2
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.0.1 Kararlı (PDEMIXM)
Telefon Modeli
mi mix 2
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar Temmuz 2018 de Mi mix 2 telefon almıstım.
2-3 kere kendim rom atmıstım en sonunda tekrar stock roma dönmüştüm root + twrp ile kullanırken güncelleme gelmişti onu yapmıstım ve uygulamalar telefonda dahil olsa bile kullanılamıyordu magisk gömülü şekilde var olmasına ragmen cihaz rootlu gözükmüyordu.
Neyse 1 yıldır sorunsuz şekilde kullanırken son 2 aydır telefonum krize giriyor.

Kriz şekli şöyleki Reset atılmıs gibi açılış ekranına dönüyor sonra brick olmus gibi başa sarıyor amblem geliyor sonra tekrar başa sarıyor yaklaşık en fazla 5 dk en az 30 saniye sürdügünü gördüm.
Haftada 3-4 kere bu krize giriyor. Kriz esnasında fastboot ve recovery moda sokabiliyorum.
Amma velakin telefon istemsizce kendini yine krize sokuyor işlem yapamadan tekrar açılıp kapanıyor.
Recovery moddayken sıfırlamak istedim ancak telefonun stabilitesi sıkıntı oldugu için büyük ihtimal brick olacak o yüzden hiç ellemedim bile.
Problemin donanımsal oldugunu düşünüyorum ama yazılımsal ise çok rahatlarım.

Bir promlemin daha var ve hala çözebilmiş degilim
Bilgisayarım monster abra a5 ve bu pc nin portları xiaomi fastbot cihazları görmüyor. Normal olarak dosya alısverişi yapabiliyor ama fastboot çalısmıyor
ilginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Cihazınızdaki sorun için fastboot üzerinden rom yüklemeniz büyük ihtimalle yeterli olacaktır.

Bilgisayarınızdaki sorun ise USB 3.0 kaynaklı. USB çoklayıcı aparatlar 2.0 ve uyumludur. Bunlardan bir adet alarak sorunu çözebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt