Yardım Telefonu kapatınca edl mod

Alimln44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9T
Konular
4
Merhaba 2 gün önce telefonu kapattım akşama açmaya çalışınca açılmadı şarj bile almıyordu. Başta güncelleme yapıldı kapandı sandım. sonra araştırınca edl moda girdiğini anladım. Bugün uzun uğraşlar sonucunda telefonu reboota almayı başardım nvl dosyasını attım açtım baktım telefon güncellenmeden kapanmış. Bende yazılımda hata vardır diye güncelleyeyim dedim ve güncellerken yüzde 50de kapandı yine edl moda girdi yarım saat tuşlara basarak tekrar reboota aldım nvl hatası verdi ve nvl attım açtım. Ama artık telefonu kapatmaya korkuyorum yazılımsal mı donanımsal hatamı anlamadım yardımlarınızı bekliyorum

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Merhaba 2 gün önce telefonu kapattım akşama açmaya çalışınca açılmadı şarj bile almıyordu. Başta güncelleme yapıldı kapandı sandım. sonra araştırınca edl moda girdiğini anladım. Bugün uzun uğraşlar sonucunda telefonu reboota almayı başardım nvl dosyasını attım açtım baktım telefon güncellenmeden kapanmış. Bende yazılımda hata vardır diye güncelleyeyim dedim ve güncellerken yüzde 50de kapandı yine edl moda girdi yarım saat tuşlara basarak tekrar reboota aldım nvl hatası verdi ve nvl attım açtım. Ama artık telefonu kapatmaya korkuyorum yazılımsal mı donanımsal hatamı anlamadım yardımlarınızı bekliyorum
M3 cihazlarda repair varsa modem dosyası flashlaniyor diye hatırlıyorum hocam Stock rom dışında bir rom deneyin aynı sorunu yapacak mı bakın derim

Alimln44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9T
Konular
4
Yabancı forumlardan gördüğüm kadarıyla çok fazla kişi bu sorunu yaşıyor ve çözüm olarak telefon ana kartında ki koruma parçasını söküyorlar. Resimde ki işaretli yeri koruyan parçayı sıcak hava tabancasıyla ısıtıp çıkarıyorlarmış

Ekli dosyalar

• 20220124_171327.jpg
    20220124_171327.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 42

vozroo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
vozro
Cihazım
İPHONE ve poco
Konular
6
Yabancı forumlardan gördüğüm kadarıyla çok fazla kişi bu sorunu yaşıyor ve çözüm olarak telefon ana kartında ki koruma parçasını söküyorlar. Resimde ki işaretli yeri koruyan parçayı sıcak hava tabancasıyla ısıtıp çıkarıyorlarmış
çıkardıkları parça direnç parçası senin sorununda yazılımsal yani dirence dokunma çünkü ankartın çöp olma riski bazande ekranın patlama riski oluşur. elinden geldigince yazlımsal halletmeye çalış. mesela pixel experience varsa ondan atmayı dene.

Alimln44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9T
Konular
4
çıkardıkları parça direnç parçası senin sorununda yazılımsal yani dirence dokunma çünkü ankartın çöp olma riski bazande ekranın patlama riski oluşur. elinden geldigince yazlımsal halletmeye çalış. mesela pixel experience varsa ondan atmayı dene.
Hocam 12.5 güncellemesi var ama güncellemedim o da aynı olurmu

Alimln44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9T
Konular
4
olur olur farklı bir yazılım olsun da
Diğer güncellemeyi yaparken yüzde 50 de edl moda girmişti şuanki güncellemede öyle olursa brick olur diye korkuyorum ama yakın zamanda denemeye çalışırım

KaraTongay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
1
Hocam merhaba benim de telefonum edl moda girmiş hangi tuşlara basarak reboota aldınız bende denemek isterim. Ve nvl dosyası nedir?

Üst Alt