Çözüldü Telefonla konuşurken şebekenin 4.5G'den H+'ya düşmesi

semthan250

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
özgür
Cihazım
redmi note 8
Konular
38
S.a değerli forum sakinleri
Yaklaşık 1.5 aydır poco f2 pro kullanıyorum normalde tel 4.5g çekerken telefonla konuşurken şebeke birden h+ düşüyor karşı taraf sesimi almakta zorluk çekiyor nasıl düzeltebilirim şimdiden teşekkürler
(Cihaz yurtdışı)
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Pukiii

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Kemal
Cihazım
Note 8 Pro 64GB
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Operatörünüzden volte servisini etkinleştirdikten sonra arama uygulamasına girin ve şu kodu yazın ; *#*#86583#*#*
Sonra arama tuşuna basın. ... disabled yazısı geldikten sonra volte aktif olacaktır.

semthan250

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
özgür
Cihazım
redmi note 8
Konular
38
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Operatörünüzden volte servisini etkinleştirdikten sonra arama uygulamasına girin ve şu kodu yazın ; *#*#86583#*#*
Sonra arama tuşuna basın. ... disabled yazısı geldikten sonra volte aktif olacaktır.
Teşekkür ederim hocam

semthan250

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
özgür
Cihazım
redmi note 8
Konular
38
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorun çözüldü mü hocam rica ederim
Evet hocam hattımı yakın zamanda değiştirdim volteyi operatör üzerinden aktif etmeyi unutmuşum yaptım düzeldi şuan
Tekrardan teşekkürler

bilexsa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SB
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Eski telefonum Redmi Note 8 idi. Redmi Note 8'de iken VoLTE operatör (Türk Telekom) tarafında da telefon tarafında da açıktı. VoLTE'de 4.5G'nin iyi çekmediği yerlerde ses kesik kesik gelip gidiyordu. Ayarı telefondan kapattım ancak Operatör tarafında halen açıktı.

Yakın zamanda Poco X6 Pro aldım. Sim kartı taktığımda VoLTE aktifti. Baktım ki Poco X6 Pro'da VoLTE açma kapatma ayarı yok. Ben de operatör üzerinden kapattım.

Bugün fark ettim ki normalde 4.5G şebekesi aktifken telefon araması/görüşmesi esnasında şebeke H+ ya düşüyor. Bunun üzerine operatör üzerinden VoLTE'yi tekrar açıp denemek istedim. Ama bu defa da operatörde "Cihazınız VoLTE desteklemiyor" hatası veriyor ve VoLTE açılmıyor. Muhtemelen Türk TelekomPoco X6 Pro modelini desteklenen cihazlara eklememiş. Çünkü cihazda VoLTE desteği var. Zaten Redmi Note 8'den Poco X6 Pro'ya geçince VoLTE aktifti. Ben kapattım VoLTE'yi.
Neyse bakalım. Bir ara sim kartı tekrar Redmi Note 8'e takıp VoLTE'yi operatörden açıp tekrar Poco'ya takıp denerim.

Bilgilendirme yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Üst Alt