Çözüldü Telefonla beraber Fabrika çıkışlı gelen kılıf garanti kapsamına girmiyor mu?

Minsnicterb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
xiaomi mi t9
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
yok
Telefon Modeli
t9
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Xiaomi T9 kullanıyorum ve kutu içinden (Harici kılıf değil, Fabrika çıkışlı kılıf geliyor) telefonla beraber kılıf geliyor. Bu kılıfta garanti kapsamın değil mi? Kılıfın güç buton tuşu kırıldı. Ürünü servise gönderdiğimde Kılıf garanti dışıdır diye belirtmişler. Sonuçta fabrika çıkışlı telefonla beraber kılıfta geliyor. Ataptör gibi bu üründe garanti kapsamına girmesi gerekmiyor mu?

Duruma göre tüketici hakları vereceğim.

Çözüm
Xiaomi T9 kullanıyorum ve kutu içinden (Harici kılıf değil, Fabrika çıkışlı kılıf geliyor) telefonla beraber kılıf geliyor. Bu kılıfta garanti kapsamın değil mi? Kılıfın güç buton tuşu kırıldı. Ürünü servise gönderdiğimde Kılıf garanti dışıdır diye belirtmişler. Sonuçta fabrika çıkışlı telefonla beraber kılıfta geliyor. Ataptör gibi bu üründe garanti kapsamına girmesi gerekmiyor mu?

Kılıf, kordon vs. malzemeler kullanıcı kullanımına sunulmuş aksesuarlardır. Bu tür aksesuarlara garanti verilmez, gelen herhangi bir zarar vs. kullanıcı sorumluluğundadır. Gönderdiğiniz garanti firmasının beyanı doğrudur. tüketici haklarına verseniz dahi bir sonuç alınmaz, 20-30 liralık bir kılıf içinse...

kadiryalcin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi band 2
Konular
14

Kılıf, kordon vs. malzemeler kullanıcı kullanımına sunulmuş aksesuarlardır. Bu tür aksesuarlara garanti verilmez, gelen herhangi bir zarar vs. kullanıcı sorumluluğundadır. Gönderdiğiniz garanti firmasının beyanı doğrudur. tüketici haklarına verseniz dahi bir sonuç alınmaz, 20-30 liralık bir kılıf içinse uğraşmaya değmez.

Oyla: Çözüm

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Kılıfı, adamlar güzellik olsun diye gönderiyor. Birde bu şekilde, yaptıklarına pişman etmeyin adamları. haha--

Oyla:
Üst Alt