Yardım Telefona Başka Modelin Firmware'inin Atılması

Emir Akdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
2
Merhabalar. İkinci elden Redmi Note 5 aldım 9 ay önce. Telefona malum yollardan imei atılmış.

Sorunum ise şu: Bilgisayar telefonu görmüyor.
Taktığım zaman aygıt arızalı yazıyor ve hiçbir sürücüyü kabul etmiyor. Başka bilgisayarlarda da denedim. En sonunda sorunun şarj portundan kaynaklandığını sanıp şarj portu sipariş ettim ve değişimini yaptım fakat sorun hala çözülmedi.

Eğer anakartta bir problem yok ise (ki olduğunu sanmıyorum, sonuçta imei atmak için bootloaderı açılmış bu cihazın - yani daha önceden bilgisayara bağlanmış) problem yazılımsal gibi duruyor. Telefonun kutusunda MET7S yazıyor. Telefona ayarlardan baktığımda da MEE7S modele ait yazılım yüklü. Bilgisayarın telefonu görmemesi bundan kaynaklı olabilir mi? Eğer öyleyse yazılımı nasıl değiştiririm? Sonuçta bilgisayar görmüyor telefonu. Şimdiden teşekkürler.

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
usb hata ayiklama acikmi?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Oyla:

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
twrp den whyred firmwaresi atin

Oyla:

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
fastbootta telefonu goruyorsa cmd den twrp kur pc den

Oyla:

Emir Akdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
2
Asıl soru şu. Bilgisayara bağladiğınızda şarj oluyor mu?
Telefondan bağlantı türü seçebiliyor musunuz?
Evet bilgisayara bağladığımda şarj oluyor fakat bağlantı türü seçemiyorum. O seçenek hiç çıkmıyor, telefon sanki prize bağlanmış gibi davranıyor.

Oyla:

byersinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
25
Evet bilgisayara bağladığımda şarj oluyor fakat bağlantı türü seçemiyorum. O seçenek hiç çıkmıyor, telefon sanki prize bağlanmış gibi davranıyor.
Bilgisayarın algılamaması sorununu bilgisayarımdaki tüm adb ile alakalı dosyaları silerek çözmüştüm ben. Dediğim gibi tüm adb dosyalarını silin belgelerimde, c diskinde felan sonra cihazın driverlarını ve adbyi kurmayı deneyin

Oyla:

Emir Akdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
2
Tamam önce kablonuzu değiştirmeyi deneyin. Bu işe yaramazsa bilgisayarınızdan kullanılmayan cihazları kaldırın. Denetim Masası + Aygıtlar ve yazıcılar sekmesinde bulacaksınız. Bu zor olabilir. Bazen registry bir türlü bu cihazlara ait verileri silmez. Kerish Doctor veya wise care 365 cleaner programları ile derin temizlik ve kullanılmayan ama tanımlı cihazları kaldırın. Yeniden sürücüleri ve ADB kurun tekrar deneyin.
Farklı kablolarla denedim. Farklı bilgisayarlarda da denedim yani bilgisayarla alakalı bir şey olduğunu sanmıyorum. Peki benim dediğim gibi olabilir mi? Esasında MET7S modeli olan cihaza MEE7S modeline ait yazılım yüklendiği için sapıtıyor olabilir mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bilgisayarın algılamaması sorununu bilgisayarımdaki tüm adb ile alakalı dosyaları silerek çözmüştüm ben. Dediğim gibi tüm adb dosyalarını silin belgelerimde, c diskinde felan sonra cihazın driverlarını ve adbyi kurmayı deneyin
Malesef, hepsini denemiştim ama tepki yok.

Oyla:

Emir Akdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
2
Joyeuse cihazlara burada birçok kişi curtana twrp yükledi ve çalıştırdı, twrp ekranında bilgisayara sorunsuz bağlandı. Yani teoriniz tutarsız.
Ne olabilir peki? Şarj portunu da değiştirdiğime göre anakartta mı sorun var yani?

Oyla:
Üst Alt