Yardım Telefona Başka Modelin Firmware'inin Atılması

Emir Akdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
2
Merhabalar. İkinci elden Redmi Note 5 aldım 9 ay önce. Telefona malum yollardan imei atılmış.

Sorunum ise şu: Bilgisayar telefonu görmüyor.
Taktığım zaman aygıt arızalı yazıyor ve hiçbir sürücüyü kabul etmiyor. Başka bilgisayarlarda da denedim. En sonunda sorunun şarj portundan kaynaklandığını sanıp şarj portu sipariş ettim ve değişimini yaptım fakat sorun hala çözülmedi.

Eğer anakartta bir problem yok ise (ki olduğunu sanmıyorum, sonuçta imei atmak için bootloaderı açılmış bu cihazın - yani daha önceden bilgisayara bağlanmış) problem yazılımsal gibi duruyor. Telefonun kutusunda MET7S yazıyor. Telefona ayarlardan baktığımda da MEE7S modele ait yazılım yüklü. Bilgisayarın telefonu görmemesi bundan kaynaklı olabilir mi? Eğer öyleyse yazılımı nasıl değiştiririm? Sonuçta bilgisayar görmüyor telefonu. Şimdiden teşekkürler.

TRMan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sulhi
Cihazım
Mi 10 Lite
Konular
12
Farklı kablolarla denedim. Farklı bilgisayarlarda da denedim yani bilgisayarla alakalı bir şey olduğunu sanmıyorum. Peki benim dediğim gibi olabilir mi? Esasında MET7S modeli olan cihaza MEE7S modeline ait yazılım yüklendiği için sapıtıyor olabilir mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Malesef, hepsini denemiştim ama tepki yok.

Kutunun o telefona ait olduğunu nereden biliyorsunuz? Kaçak telefonların kutusu da fason oluyor genelde. Kutuya güvenerek bu telefon aslında buydu demek çok doğru bir yaklaşım değil.

Oyla:

duhanzengin60

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Duhan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
2
Sorun IMEI atarken oluşan yazılımsal problem . Bilgisayarın görmemesi bu yüzden . 0 dan rom flashlanmasi gerekir mi tool ile veya hangi programı kullanıyorsanız onunla . Muhtemelen fastboot modda da görmeyecektir bunun için edl moda crackli boxlarla alınız öyle yükleyiniz .

Oyla:

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Ne olabilir peki? Şarj portunu da değiştirdiğime göre anakartta mı sorun var yani?
bu kadar tahmin ve deneme yanılma yapıp hem para hem vakit kaybedeceğinize, ayrıca cihazı bozma riskini de göze alacağınıza işin ehli birine verseydiniz de sorunu neyse bulup yapsaydı sanki daha mantıklı olacakmış

Oyla:

Emir Akdemir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 5 AI
Konular
2
Kutunun o telefona ait olduğunu nereden biliyorsunuz? Kaçak telefonların kutusu da fason oluyor genelde. Kutuya güvenerek bu telefon aslında buydu demek çok doğru bir yaklaşım değil.
İkincil IMEI numarası kutudakiyle aynı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorun IMEI atarken oluşan yazılımsal problem . Bilgisayarın görmemesi bu yüzden . 0 dan rom flashlanmasi gerekir mi tool ile veya hangi programı kullanıyorsanız onunla . Muhtemelen fastboot modda da görmeyecektir bunun için edl moda crackli boxlarla alınız öyle yükleyiniz .
Merhaba. Uzun zamandan sonra tekrardan vakit bulabildiğim için bununla ilgilenebileceğim. Benim cihazımın bootloaderı açık zaten halihazırda. Direkt EDL moda alıp miflash ile flashlayamaz mıyım? Yetkili yazılım sadece bootloaderı kapalı cihazlarda gerek oluyor diye biliyorum da ondan soruyorum.

Oyla:
Üst Alt