Çözüldü Telefon sahte mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tioma

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tayfun
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
4
arkadaşlar merhaba, geçen günüyurt dışı gelme Mi 9T Pro aldım, kontrol amacı ile cihazı açıp sistem bilgilerine bakıp bi kenara bırakmıştım.
Az önce sim kartı taktım kurulumlara başladım Google 'da oturum açtım, dolayısı ile Gmail'e güvenlik amacı ile gelen maili görüntüledim.
Google telefonu Redmi K20 Pro olarak görüyor :( şimdi bu durum nedir acaba bu telefon harbiden Redmi K20 Pro mu yoksa Mi 9T Pro mu?
Bunu nasıl anlayabiliriz şuan kendimi kötü hisediyorum kazıklandık mı ne? ilk Xiaomi telefonum.. yardımlarını bekliyorum... teşekkürler...

Ekolos25

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erkan
Cihazım
Mix 2
Konular
2
K20 pro ile mi9t pro aynı model. K20 pro çin için üretildi. Kazıklanmadınız rahat olun :)

tioma

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tayfun
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
4
aynı olduğunu biliyorum redmi k20 pro telefona global rom atılıp bana 9t pro diyemi sattılar onu anlamaya çalışıyorum k20 pro yu band20 den dolayı tercih etmeyip özellikle 9t pro aldım

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Yok kardeş, telefonun kutusu 9t değil mi. Bende de 9t vardı, kutusu ve imei numaraları örtüşen, cihaz adı olarak K20 geçiyordu. Kutu 9t ise ve üstündeki imei numaraları aynı ise sıkıntı yok, 9t dir.

tioma

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tayfun
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
4
kutudaki imei numaraları ile cihazdaki örtüşüyor sizde google cihazi remi k20 pro olarak mı görüyor ?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Google şaşırmış bakmayın ona , Redmi 5 plus cihazımı Mix 2s olarak görüyor:D

Ekli dosyalar

• IMG_20190918_031357.jpg
    IMG_20190918_031357.jpg
    78 KB · Görüntüleme: 35

tioma

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tayfun
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
4
Google şaşırmış bakmayın ona , Redmi 5 plus cihazımı Mix 2s olarak görüyor:D
:) tamam hocam anladım sağolun var olun, şaşıran google olsun :)
şimdi rahatladım biraz, güncelleme vardı telde ota ile geldi indirdim kurulum için bekliyordum bir yandan forumu okumaya devam ederken rollback olayları felam varmış o konuya denk geldim onu okuyordum googlede oturum açınca böyle bir şeyle karşılaşınca rollback + telefon ismi felam tırstım forumda arattım ama bulamayınca bende buraya yazma gereği duydum, henüz xiaomi ile ilk tanışmamız olduğu için yeni yeni öğreniyoruz forumu didik dik okuyoruz nihayetinde telefon garantili değil dikkatli olmaya çalışıyorum ilginiz için teşekkürler...

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Benim Mi6'yı da bazen Redmi olarak görüyor. Alıştık artık :)

Burak0635

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi5
Konular
2
Xiaomi sahtemi sorusu soranlar bence komik.

tioma

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
tayfun
Cihazım
Mi 9T PRO
Konular
4
Xiaomi sahtemi sorusu soranlar bence komik.
nesi komik hocam? mesajları okursanız sahteden kasıt telefonun kendisi değil modeli ile ilgili.
bende daha 2 günlük xiaomi kullanıcısıyım ve telefon almadan önce bu foruma üye olup ön bilgiler edinip öyle satın aldım.
daha önceleri hep giriş seviyesi telefonlar kullandım ve hepsi çöp olup gittiler en son kendi kendime amiral gemi olan bir telefon alacağım dedim
günümüz şartlarında maalesef maddi gücüm olmadığından bunu askıya almıştım (5-9k) netteki ilanlara baktım yarı fiyatına yurt dışı telefonlar var onlara yöneldim
evet garantisi yok evet kayıtlı değil risk aldım 3k nın altında bir ücrete gittim aldım 3k nın altı bile benim için çok ama sürekli kullan çöpe at yapacağıma uzun vadeli kullanayım diye bu şekilde karar aldım. dedim ya 3k para bile benim için çok hal böyle olunca kazıklanma aldatılma duyguları vardır ya bunlar depreşti bende gece gece doğal olarak bende buraya yazma gereği duydum. siz sanırım doğuştan Xiaomi kullanıcısısınız ki size bu durum komik gelmiş, dedim ya bende daha 2 günlük kullanıcısıyım !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt