Yardım Telefon kulaklik sesi az cikiyor

Kenan1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kenan
Cihazım
Xiaomi Mİ A3
Konular
1
Birtane kulaklik var abi takiyorum telefona ne bas var ne tiz. Ses cok az cikiyor. Ama bilgisayara takiyorum kulakligi son ses patliyor abi efsane. Ama telefona takiyorum cit yok. Derinden geliyor. Her yolu denedim olmadi. Kulaklik dandik ama bilgisayarda muhtesem. Mi Piston alsam duzelirmi?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam kulaklık girişine pislik kaçmış olabilir kürdan vb şeyler ile içindeki tozları temizlemeyi deneyin. Kulaklık tam oturmadığı için kötü ses verir

Oyla:

addidas_85

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Best
Cihazım
Note 4 SD 32
Konular
0
Powerampı kurup ayarlardan hifi sesi açın, bakalım yükselme olacak mı? Bir de global yüklerseniz onda ses sınırlandırması olmuyor genelde.

Oyla:

Rolnes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi Note3
Konular
5
Powerampı kurup ayarlardan hifi sesi açın, bakalım yükselme olacak mı? Bir de global yüklerseniz onda ses sınırlandırması olmuyor genelde.

Bu cihazi Android One için alma niyetindeyim. Bu kronik bir sorun mudur? Yoksa sorun değil, 'filanca standartlara göre bu ses seviyesindedir' mi? Cidden bu durum telefondan vazgeçmek için gereken tek sebep olabilir

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Bu cihazi Android One için alma niyetindeyim. Bu kronik bir sorun mudur? Yoksa sorun değil, 'filanca standartlara göre bu ses seviyesindedir' mi? Cidden bu durum telefondan vazgeçmek için gereken tek sebep olabilir
Kulak içi kulaklık takarak Redmi Note 7 ve Mi A3'ü eş zamanlı karşılaştırdım. Mi A3 diğerine göre birazcık daha az ses veriyor ama yeterli bana göre. En yüksek ses seviyesinde Redmi Note 7 kulaklarımı rahatsız ederken Mi A3 güvenli tarafta kalıyor.

Ses seviyesi sizin için birinci öncelikli ise sonradan pişman olmamak adına, denemeden Mi A3 almamanızı öneririm. Kulaklığınızı yanınızda götürüp bir teknoloji mağazasında Mi A3'ü test edebilirsiniz belki.

Oyla:

addidas_85

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Best
Cihazım
Note 4 SD 32
Konular
0
Hocam sesi yüksek vermeye veriyor ama ya global rom kurmalı yada root atmak gerekiyor, aracı halde iken Note 7 bir adım önde ama dediğim yöntemler ile birbirine denk iki cihaz oluyor. Bunu iki telefona da sahip olmuş biri olarak söylüyorum.

Oyla:

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
sesin az çıkması değil kalitesi önemli. ses çipi note 7'den daha iyi :)

Oyla:

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
Öyle miymiş? Telefonun ses çipine nereden bakılır ve hangisinin daha iyi olduğu nasıl anlaşılır?

geç cevap için özür dilerim...

iki telefonun da desteklediği ses formatlarına bakacak olursanız A3 daha fazla formatı destekliyor. Bu da daha ses bozulması ya da daha az ses kaybı ile farklı formatlarda kaydedilen müzikleri dinlememize olanak sağlıyor.

note 7 desteklediği formatlar:

AAC
AMR
FLAC
MP3
WAV

A3 desteklenen :

AAC
AAC+
AMR
AMR-NB
AMR-WB
eAAC
eAAC+
FLAC
MP3
PCM
WAV

flac ve wav ses kaybının neredeyse yaşanmadığı kayıt formatları. Ben genelde flac müzikler indirip dinlerim. Netten bir şey dinlerken ya da telefona atıp dinlerken bu kayıt desteği olayı önemli oluyor. Yazdığım formatları araştırıp bakabilirsiniz.

"İkisinde de flac ve wav var, fark yokmuş" diyecek olursanız: Kulağımıza gelen her ses sadece bu ikisi olmuyor hatta en az olan bu ikisi. Mesela aac, mp3 formatından %25-30 daha iyi. aac+ ise aac'den biraz daha iyi gibi düşünün :D

Oyla:

zeynepoktay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
zeynepoktay
Cihazım
Sony Xperia XA
Konular
1
geç cevap için özür dilerim...

iki telefonun da desteklediği ses formatlarına bakacak olursanız A3 daha fazla formatı destekliyor. Bu da daha ses bozulması ya da daha az ses kaybı ile farklı formatlarda kaydedilen müzikleri dinlememize olanak sağlıyor.

note 7 desteklediği formatlar:

AAC
AMR
FLAC
MP3
WAV

A3 desteklenen :

AAC
AAC+
AMR
AMR-NB
AMR-WB
eAAC
eAAC+
FLAC
MP3
PCM
WAV

flac ve wav ses kaybının neredeyse yaşanmadığı kayıt formatları. Ben genelde flac müzikler indirip dinlerim. Netten bir şey dinlerken ya da telefona atıp dinlerken bu kayıt desteği olayı önemli oluyor. Yazdığım formatları araştırıp bakabilirsiniz.

"İkisinde de flac ve wav var, fark yokmuş" diyecek olursanız: Kulağımıza gelen her ses sadece bu ikisi olmuyor hatta en az olan bu ikisi. Mesela aac, mp3 formatından %25-30 daha iyi. aac+ ise aac'den biraz daha iyi gibi düşünün :D
Bu yazılanlardan bir şey anladıysam arap olayım wasntme~~

Oyla:
Üst Alt