Yardım Telefon Kendi Kendine Bozuldu

demantools

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samed
Cihazım
Redmi 5Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Merhabalar, Telefonum bilgisayarıma bağlı bir şekilde duruyordu. her hangi bir dosya transfer işlemi gerçekleşmiyordu ancak Youtube'dan video izliyordum. bir anda ekranda çizgiler çıkmaya başladı bir kaç kere ekran gitti geldi daha sonra telefon kendine restart attı. buraya kadar her şey tamam ama daha sonra telefonu açmaya çalıştığımda Mİ logosunu geçiyor ancak işletim sistemi gelmiyordu. bende OrangeFOX'a giriş yaparak yazılımsal bir sorun mu test etmek istedim. OrangeFOX'a giriş yaptığımda dokunmatik ekranın çalışmadığını fark ettim. Şu anda erişebildiğim tek alan OrangeFOX. oradan girerek dosyalarımı kurtardım ancak şu anda cihaz işletim sistemini açmıyor ve dokunmatığı çalışmıyor. Açmaya çalıştığımda Loop'a düşüyor. Nemlenme gibi bir durum maalesef ki oldu.. tam olarak problem nerededir sadece ekranı değiştirsem yeter mi? bu arada unutmadan, bu sorun olmadan yaklaşık yarım saat önce sim kartını görmemeye başladı, bir iki gündür de şebeke sorunu yaşıyordum nem almadan önce.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315
Hocam,teknik bir sorun gibi görünüyor. Garanti varsa garantiye, yoksa bir tamirciye gönderebilirsiniz. Benim tavsiyem bilen birine gönderin. Zenex hocam işin ehlidir

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Sıvı teması oldu ise cihazın açılıp bir temizlenmesi, oksitlenen yerlerdeki oksitin giderilmesi gerekir. Şu durumda malesef ekranla düzelip düzelmeyeceğini söylemek zor.

Oyla:

demantools

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Samed
Cihazım
Redmi 5Plus
Meslek
Öğrenci
Konular
15
Sıvı teması oldu ise cihazın açılıp bir temizlenmesi, oksitlenen yerlerdeki oksitin giderilmesi gerekir. Şu durumda malesef ekranla düzelip düzelmeyeceğini söylemek zor.
Cevabınız için çok teşekkür ederim ben de tam buraya nasıl çözdüğümü anlatmaya gelmiştim. cihazın içini söktüm anakart ve diğer parçaları ayırarak selilözik tiner ile temizledim. cihazın iç donanımında korozyonlanma meydana gelmiş. şimdi dokunmatik de çalışıyor sistem de açılıyor başına gelen varsa tiner ile çözümü kesinlikle denesin. yumuşak bir diş fırçası ile silip 5 10 dk uçmasını bekledikten sonra montajı yapılabilir.

Oyla:

bluestorm02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Cevabınız için çok teşekkür ederim ben de tam buraya nasıl çözdüğümü anlatmaya gelmiştim. cihazın içini söktüm anakart ve diğer parçaları ayırarak selilözik tiner ile temizledim. cihazın iç donanımında korozyonlanma meydana gelmiş. şimdi dokunmatik de çalışıyor sistem de açılıyor başına gelen varsa tiner ile çözümü kesinlikle denesin. yumuşak bir diş fırçası ile silip 5 10 dk uçmasını bekledikten sonra montajı yapılabilir.
Tiner sıvı ile temas eden her cihazda işe yarar oksitlenmiş yerleri temizler.

Oyla:
Üst Alt