Soru Telefon Karşılaştıralım

Alperen24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
50
Dirençli olduğu zaman aklınıza gelen her şeyi yapabilirsiniz cihaza.
Hocam az once bı video izledim adam dirençli ise telefonu sıfırlayinca yada guncelleyince gittigini direnç için cihazın içini açıp kafesi vs söktuğu için bazı sorunlar daha dayanıksız oluyor vs dedi bı korkutmadi degil

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
16
Hocam az once bı video izledim adam dirençli ise telefonu sıfırlayinca yada guncelleyince gittigini direnç için cihazın içini açıp kafesi vs söktuğu için bazı sorunlar daha dayanıksız oluyor vs dedi bı korkutmadi degil
MTK işlemcili olduğu için custom rom veya twrp yi güncel olarak bulamazsınız.

Ama istediğiniz stock romu yükleme işleme yapabilirsiniz.

Doğru adımları yaptığınız takdirde cihazın ne numarası kaçar, ne de yazılımı uçar.

Alperen24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
50
MTK işlemcili olduğu için custom rom veya twrp yi güncel olarak bulamazsınız.

Ama istediğiniz stock romu yükleme işleme yapabilirsiniz.

Doğru adımları yaptığınız takdirde cihazın ne numarası kaçar, ne de yazılımı uçar.
Ah hocam rom olmaması harbi kötü olmuş note 9 prodan geçince biraz ozlicem gibi rom işini Xiaominin performans daha iyi rom vs de atmam o zaman zaten sadece hyperos yerine MIUI 14 e dönerim ama aklim s23fe de kalmıyor degil yapay zeka guncellemesi vs de geldi 0 cihaz neyse 1 ay sonraya alicam zaten şimdi dusunmenin mantığı yok hangisi kalırsa teşekkür ederim

Zaferksc78

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Sporcu
Konular
35
13T Pro için 2. El cihaza çok fiyat istemiş.
Sıfırı Çift Hat Kayıtlı (12/512 GB) 560$, 18.400-18.500 lira yani.

13T 12/256 GB içinde fiyat yüksek.
Sıfır Çift Hat Kayıtlı, 446$ 14.650-14.700 TL.

POCO X6 PRO 12/512 GB
Sıfır Çift Hat Kayıtlı, 342$ 11.250-11.300 TL.

Samsung A54'ü eleyin derim, Orta Segment bir cihaz.

Ben şahsen bu liste de aralarından Xiaomi 13T Pro'yu tercih ederdim.

Bu arada düz Xiaomi 13 (12/256 GB) da önerebilirim.
Mi 13 (12/512 GB) hafızalı olanı Çin için üretilen cihaz.
(Kendim 12-512GB Çin ama yazılım Global kullanıyorum, hiç bir sorunla karşılaşmadım ve Mi 13 bu liste de ki tüm cihazlardan önde bir cihaz)

Ama illa yurtiçi tercih edeceksiniz de bu liste de Samsung S23 FE derim.

Son düzenleme:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Xiaomi 13T Pro kağıt üstünde çok iyi cihaz ama Xiaomi'nin hem MTK optimizasyonsuzluğu, hem cihazın Çin romunun olmaması, hem gerçek kullanımda vaadettiği performansı vermemesi, hem de geliştirici desteğinin olmaması yönünden sıkıntılı. Xiaomi 13, Sahibinden'de 19K ve altına bulunabiliyor. Bence X13 düşünün derim. Küçük cihaz ama daha premium ve daha optimize edilmiş, üstelik geliştirici kitlesi de var.

Alperen24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
50
Xiaomi 13T Pro kağıt üstünde çok iyi cihaz ama Xiaomi'nin hem MTK optimizasyonsuzluğu, hem cihazın Çin romunun olmaması, hem gerçek kullanımda vaadettiği performansı vermemesi, hem de geliştirici desteğinin olmaması yönünden sıkıntılı. Xiaomi 13, Sahibinden'de 19K ve altına bulunabiliyor. Bence X13 düşünün derim. Küçük cihaz ama daha premium ve daha optimize edilmiş, üstelik geliştirici kitlesi de var.
Hocam geliştirici desteği çok fazla onemlimiki cihazı MIUI 14 e cekip birakicam zaten

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Hocam geliştirici desteği çok fazla onemlimiki cihazı MIUI 14 e cekip birakicam zaten
Rom atacağım diye yazmışsınız ya, ondan dolayı dedim hocam. MIUI 14 romları sorunsuz ve performansı iyi 13T Pro için. Özellikle Rusya romunu kurarsanız stok romlar arasında en iyisini kurmuş olursunuz. Custom rom olarak sadece Xiaomi.EU var ücretli olarak, o da iyi değil zaten. Greeshan Repack yapılıyor galiba şu an ama onun da en düşük sürümü HyperOS üzerine. HyperOS şu anlık özellikle oyun oynayanlar için iyi değil. Ama siz MIUI 14 kurarım sadece diyorsanız güzel tercih olur.

Bu arada eski bir parti üretimde kamerada buğulanma sorunu var. O yüzden cihazı alırken deneyin kamerayı özellikle 4K60FPS çekim yaparak.

Alperen24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
50
Rom atacağım diye yazmışsınız ya, ondan dolayı dedim hocam. MIUI 14 romları sorunsuz ve performansı iyi 13T Pro için. Özellikle Rusya romunu kurarsanız stok romlar arasında en iyisini kurmuş olursunuz. Custom rom olarak sadece Xiaomi.EU var ücretli olarak, o da iyi değil zaten. Greeshan Repack yapılıyor galiba şu an ama onun da en düşük sürümü HyperOS üzerine. HyperOS şu anlık özellikle oyun oynayanlar için iyi değil. Ama siz MIUI 14 kurarım sadece diyorsanız güzel tercih olur.

Bu arada eski bir parti üretimde kamerada buğulanma sorunu var. O yüzden cihazı alırken deneyin kamerayı özellikle 4K60FPS çekim yaparak.
Hocam zaten biraz arastirdim benim cihaz şuan note 9 pro bunda custom rom port rom vs atabiliyozda ona rom yok herhalde s23 fedede mi 13t prodada custom rom vs atamicam daha iyi olur aslında bağımliligimfan kurtulmuş olurum

Alperen24

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Note 9 Pro
Konular
50
13T Pro için 2. El cihaza çok fiyat istemiş.
Sıfırı Çift Hat Kayıtlı (12/512 GB) 560$, 18.400-18.500 lira yani.

13T 12/256 GB içinde fiyat yüksek.
Sıfır Çift Hat Kayıtlı, 446$ 14.650-14.700 TL.

POCO X6 PRO 12/512 GB
Sıfır Çift Hat Kayıtlı, 342$ 11.250-11.300 TL.

Samsung A54'ü eleyin derim, Orta Segment bir cihaz.

Ben şahsen bu liste de aralarından Xiaomi 13T Pro'yu tercih ederdim.

Bu arada düz Xiaomi 13 (12/256 GB) da önerebilirim.
Mi 13 (12/512 GB) hafızalı olanı Çin için üretilen cihaz.
(Kendim 12-512GB Çin ama yazılım Global kullanıyorum, hiç bir sorunla karşılaşmadım ve Mi 13 bu liste de ki tüm cihazlardan önde bir cihaz)

Ama illa yurtiçi tercih edeceksiniz de bu liste de Samsung S23 FE derim.
Hocam maalesef letgodakiler bunlar mi13 olsa koyaedim foruma fakat yok aklimda s23 fe ve mi13t pro var fakat garip bı şekilde s23 fe çok çekici geldi mi13t prodan daha düşük performansli olmasına rağmen

Üst Alt