Diğer Telefon hastalığı

Mi 9T

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi 9T
Konular
1
1,5 yıl önce elimde Mi 4 vardı gayet güzel kullanıyordum o zamanlar kamerasıymış, ekran süresiymiş, hızıymış takılmıyordum zaten her işimi rahat rahat görüyordu. Sonra şeytan dürttü Note 5 e geçtim biraz kullandım vs. iyiydi ama o ara Mi 8 lite tanıtıldı dedim bu telefon tam benlik hoop ona atladım ama baktım şebeke sorunları, 4G sorunları, batarya vs. bıktırmaya başladı dedim böyle gitmicek elden çıkarayım bari derken Redmi note 7 yi gördüm her anlamda Mi 8 lite dan daha iyi bir cihazdı neyse aldım dedim bu sefer tamam aradığın cihazı buldun bir süre kullandım gayet güzel hiç bir sorun yok ama gün geçtikçe ekran çerçeveleri gözüme takılmaya başladı evet bildiğin alt-üst ve yanlarda ki boşluklar o kadar kalındı ki yani Mi8 lite gibi bir cihazdan geçtikten sonra bile gözüm alışamadı. 3 ay kadar kullandıktan sonra kardeşime verip 1 ay önce Mi 9T ye geçtim şuan artık cihaz değiştirmek istemiyorum ama sanırım bu hastalık oldu bende..

İnanın şuan Mi 4 varken ne yapıyorsan Mi 9T varken de aynısını yapıyorum. Bana ooooo süpermiş çok fark etti, hayatıma bir artı kattı vs. dedirtmiyor.

Bu akıllı telefon işinin hastalık olduğuna inanıyorum.. eskiden böyle değildim hatta Mi 4 ün ekranını kırıp 1,5 ay yaptırmamıştım kız arkadaşımdan çok eski bir LG telefon alıp onu kullanıyordum o kadar önemli değildi telefon ama şuan hayatımın bir parçası olmuş durumda. Her hafta EU beta güncellemesi takip etmeler, yok stabil mi oldu yoksa sorunlar mı var yine, yok ekran süresi şu kadar gitti yok şu programı indireyim yok şunu değiştireyim....

Bu forumun %90 lık kısmının da benim gibi olduğunu biliyorum, geri kalan %10 daha da beter.

aliytrklkmz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Note 7
Konular
24
Neyise ki sizin gibi değilim Galaxy A8 2015 kullanıyordum babamın telefonu bozulduğu için onu ona verip kendime Redmi Note7 aldım bunu da 4-5 yıl kullanırım yine en az. Telefon hastalığı size özgü bir şey para bolsa sıkıntı yok. Bu arada Mi 8Lite'den Redm Note7'ye geçince çerçevelerin büyük gelmesi normal çünkü RN7'nin Çerçeveleri 8 Lite'den zaten daha fazla :)

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21
bu bende de var malesef ya. iphone kullanıyordum mi a1 e geçtim. android one dan sıkıldım miui istedim. pocophone a geçtim. bu sefer büyük telefondan sıkıldım. mi 9 se ye geçtim. şimdi kim bilir ne bahane bulucam

EyuphanBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüphan
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
21
Hocam bence maddi durumlada alakalı eğer maddi durumun düşük veya orta olunca alayım bir kere alayım pişman olmayayım gibi düşünceler yüzünden telefona bişey olmadıkça insanın para harcayası gelmiyor ama maddi durum yüksek olunca sanırım telefonu da güncel tutma isteği geliyor hahaha biz öğrenciyiz böyle bir durum yaşayamadım daha :)

scrooldream

TENGRİ BİZ MENEN!
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android
Cihazım
NOTE4x Mi6
Meslek
Toyota Robot Teknisyeni
Konular
12
Arkadaş sadece cihaz değiştirmekten bahsetmemiş. Elinde değiştiği cihaz var ve forumlarda romlarım stabilliğini kontrol ediyor hatalarını makalelerini okuyor ister istemez araştırmalar yapıyor. Yani bize demek istediği her hangi bir problem olmadan bu tarz şeyleri araştırmamalıyım. Bunu nasıl başarabilirim diye soruyor. Yani hiç rom root işlerine bulaşmamış bir birey gibi. Ayda yılda bir bakmak gerekirken konulara makalalelere arkadas hergun takip ediyormus.

EyuphanBey

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüphan
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
21
Arkadaş sadece cihaz değiştirmekten bahsetmemiş. Elinde değiştiği cihaz var ve forumlarda romlarım stabilliğini kontrol ediyor hatalarını makalelerini okuyor ister istemez araştırmalar yapıyor. Yani bize demek istediği her hangi bir problem olmadan bu tarz şeyleri araştırmamalıyım. Bunu nasıl başarabilirim diye soruyor. Yani hiç rom root işlerine bulaşmamış bir birey gibi. Ayda yılda bir bakmak gerekirken konulara makalalelere arkadas hergun takip ediyormus.
Hocam o zaman takip etsinde, sorun çıkmadan değiştirmesini anlayamadım.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Size kendim hakkinda Su kadarini soyleyecegim anlayan anlar ;

"Son 5 Senede, 200 Den fazla telefon degistirdim.."

scrooldream

TENGRİ BİZ MENEN!
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android
Cihazım
NOTE4x Mi6
Meslek
Toyota Robot Teknisyeni
Konular
12
Hocam o zaman takip etsinde, sorun çıkmadan değiştirmesini anlayamadım.
Sorun çıkmadan değiştirmesi fazla garip bir olay. Bence arkadaş istediği cihazı teknolojik ve fiziksel değişimden dolayı tam olarak bilmiyor. Aldığı cihaz bir başka cihaza nazaran (-) yönlere sahip olabiliyor buda arkadaşı rahatsız ediyor sanırsam. Kullanıcılar belli profillerde cihazları gelistirebildikleri için hep bir fazlasını istemek bu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Size kendim hakkinda Su kadarini soyleyecegim anlayan anlar ;

"Son 5 Senede, 200 Den fazla telefon degistirdim.."
Sizi anlayabiliyorum. Eğer psikoloji dalından bir parça veya hipnotist olsaydım sizi incelemek isterdim, tabiki bilinçaltınızda yatanları.

MuratY

Marka değil, teknoloji fanboyu
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Samsung Note10+
Konular
21
2019 yılına kadar bir telefonu en fazla 40 gün kullanmıştım :P 2019 ocak ayında aldığım note 8 i 4 ay kadar kullanıp rekor kırmıştım bende giggle~~ genelde ya garantisiz ya da ikinci el aldığım için zararım pek olmuyor, ama note 8i çok özledim :)

Üst Alt