Soru Telefon Hakkında Bazı Sorularım Var!? Yardımcı Olabilir Misiniz?

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Arkadaşlar merhaba.

Mi Store dan Note 8 telefon aldım. Daha önce Mi Note 7 kullanıcısıydım.

Bazı şikayetlerim var içinde soru barındırıyor. Sizlerde de öyle mi merak ediyorum.

1-) İlk olarak Mi Note 7 kamerası çok daha iyi. Bu telefonda surat ve ten rengi çok değişik çıkıyor
. Her zaman olmasa da yapay bir renk katıyor gibi. Ayrıca Note 7 de fotoğraf çektikten sonra zoom yapınca piksel ölmüyordu belli seviyede bunda anında fotoğraf bozuluyor.

Sizde de bu veya buna benzer sorun oldu mu? Sizce sorun ne olabilir? 4 kamera hiçbir işe yaramıyor gibimi geldi.

2-) Arama ve mesajlar uygulamasını kaldırıp mi nin kendi uygulamalarını yükleme şansımız var mı? Çevirici çok kötü geldi bana.

Açıkçası 7 ile kasa aynı sanırım ama gerçekten 7 yi arıyorum. Sorunlu telefon mu sizce? Özellikle kamera olayı çok canımı sıkıyor.

Bu şekilde yazdım yanlış anlamayın tüm yorumları konuları okuyorum ama işin içinden çıkamadım.

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
google camera ile mükemmel fotoğraflar çekebilirsiniz. arama ve mesajlaşma uygulamasını rom değiştirerek çözebilirsiniz bunun için de bl kilidini açmanız gerekiyor.

Oyla:

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125
Arkadaşlar merhaba.

Bazı şikayetlerim var içinde soru barındırıyor. Sizlerde de öyle mi merak ediyorum.

1-) İlk olarak Mi Note 7 kamerası çok daha iyi. Bu telefonda surat ve ten rengi çok değişik çıkıyor
. Her zaman olmasa da yapay bir renk katıyor gibi. Ayrıca Note 7 de fotoğraf çektikten sonra zoom yapınca piksel ölmüyordu belli seviyede bunda anında fotoğraf bozuluyor.

Sizde de bu veya buna benzer sorun oldu mu? Sizce sorun ne olabilir? 4 kamera hiçbir işe yaramıyor gibimi geldi.

2-) Arama ve mesajlar uygulamasını kaldırıp mi nin kendi uygulamalarını yükleme şansımız var mı? Çevirici çok kötü geldi bana.

Açıkçası 7 ile kasa aynı sanırım ama gerçekten 7 yi arıyorum. Sorunlu telefon mu sizce? Özellikle kamera olayı çok canımı sıkıyor.

Bu şekilde yazdım yanlış anlamayın tüm yorumları konuları okuyorum ama işin içinden çıkamadım.
Kamera olarak Gcam kullanın hocam ve arama ve mesajlar için cihazin kilidini açmak istemiyorsanız Hindistan veya Endonezya Romu kurmalısınız

Oyla:

Glorious

Teknoloji Delisi, Supporter
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco X4 Pro 5G
Konular
28
Arkadaşlar merhaba.

Arama ve mesajlaşma uygulamalarını değiştirmek için Custom ROM yüklemenizi öneririm hocam.

Kamera için Google Camera modları forumda mevcut. Bunlar ile hem ok kaliteli hem de tonlama sorunu yapamayacağınız fotoğraflar ve videolar çekebilirsiniz.

Oyla:

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Çok teşekkür ediyorum. Şimdi söylediğiniz konulara göz atıcam. Zaten zamlı olarak aldım :) her telefona 600-800 arası vergi zammı gelmiş maalesef.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Çok teşekkür ediyorum. Şimdi söylediğiniz konulara göz atıcam. Zaten zamlı olarak aldım :) her telefona 600-800 arası vergi zammı gelmiş maalesef.
Vergi zammı gelmedi, belge istendi, o belgeyi vermeyince satıcılar 200 dolar altı tüm telefonlar 200 dolar üzerinden vergilendirildi. Xiaomi o belgeyi tamamlayıp verirse eski fiyata iner.

Keşke almasaydınız bu fiyatta. 2200₺ civarında TCL Plex öneriyorum sadece. Ya da az daha koyup Redmi Note 9S alabilirdiniz.

Oyla:

FastMember

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Vergi zammı gelmedi, belge istendi, o belgeyi vermeyince satıcılar 200 dolar altı tüm telefonlar 200 dolar üzerinden vergilendirildi. Xiaomi o belgeyi tamamlayıp verirse eski fiyata iner.

Keşke almasaydınız bu fiyatta. 2200₺ civarında TCL Plex öneriyorum sadece. Ya da az daha koyup Redmi Note 9S alabilirdiniz.

Haklısınız telefonum çalındı mağazada aşırı kalabalıktı sinir ve stresle acele karar verdim. 9S almadığıma pişmanım ama yapacak bir şey yok.

Son zamanlarda bu fiyatla ve güncelleme hatalarıyla devam ederse bence xioami nin popülerliği hızlı sönecek gibi. Telefon olarak konuşuyorum.

Oyla:
Üst Alt