Yardım Telefon Görüşmesinde Ses Az Gidiyor.

XsilenT

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Onur
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
1
Herkese merhaba,

Telefonu 6 aydır kullanıyorum. Gayette memnunum ama son 2 haftadır karşı taraftakilerin ne anlamadım demelerinden huylanıyordum. Ama ses kayıt aracıyla deneme yapıp mikrofonun sorunsuz çalıştığını görüyordum. Dün eşimin telefonunu arayıp test yaptığımda. Bariz bir şekilde üstteki mikrofonun sesi çok net bir şekilde ilettiğini gördüm. Ama alt mikrofona yaklaştıkça sesi kısıyor ve boğuklaştırıyor. Benim yorumum gürültü engelleme fonksiyonunu alt mikrofon devralmış gibi.
Bunu benden başka yaşayan var mı ? 2-3 Geri bildirimde bulundum ama geri dönüş dahi olmadı.

Gezman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Mi 10 a güncelleyip denermisiniz arkadaşlar

Oyla:

dashowa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
1
Miui 10'dayım, tüm denemeleri yaptım, değişen bir şey yok maalesef. Kayıt vb. yaparken mikrofon normal, görüşme yaparken karşımdaki sesimin uzaktan zayıf geldiğini söylüyor ve bağırarak konuşmak zorunda kalıyorum :(. Soundabout çalışmıyor, google voice kapalı, hiçbir çözüm bulamadım. Farklı romları flaşlamak kaldı geriye ki o işle de uğraşmak istemiyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

dashowa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Mi6
Konular
1
Merhaba, kendimce bir çözüm buldum sanırım; microphone amplifier uygulamasını indirin, input filter ve output filter çubuklarının tümünü en sağa kaydırın, audio gain 25'e getirin (fazlası sesi bozabiliyor), sağ alt köşedeki mikrofon seçim düğmesine basarak 2 nolu mikrofona geçin, son olarak sol alt köşedeki açma kapama düğmesine basarak uygulamayı çalıştırın ve uygulamadan çıkış yapmadan ana ekrana dönün hepsi bu kadar. Benim uygulamada tutturduğum en uygun ayarlar bunlar. Tahminimce telefon üst ve alt mikrofonları yazılımsal olarak ters algılıyor ve ve ana mikrofona çevre gürültü filtrelemesi yaparak sesi kısıyor. Yaptığım denemelerde üst mikrofona konuştuğumda sesin karşıya cam gibi gittiğini ancak alt mikrofondan konuştuğumda (uygulama ile yükseltme yapsanız bile) biraz boğuk gittiğini gördüm. Ancak kayıt programları ile ana mikrofon ile kayıt yapıldığında yine problemsiz berrak kayıt yapılıyor. Uygulama ile çıkabilecek problemlerde sorumluluk kullanıcıya aittir arkadaşlar. Nasıl bu kadar temel bir yazılımsal hatayı giderememişler çok ilginç geliyor. Kameraydı, kıyak arayüzdü şuydu buydu derken en önemli işlevi test etmemişler. Bu arada denediğim pek çok ses kontrol uygulaması da çöktü, açılamadı yani sorun var mikrofon yazılımında kesinlikle.

Oyla:

HaKaaN35

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Alüminyum kompozit