Çözüldü Telefon fastboot'ta takılı kaldı (Mi 9T Pro)

DryreL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökdeniz
Cihazım
Mi 6X
Konular
2
Merhaba,
Kardeşimin telefonu Mi 9T Pro fastboot'ta takılı kaldı. Android başlamıyor.
Orijinal MIUI ve recovery yüklüydü. Custom ROM falan yoktu.
Şu anda telefona fastboot'tan recovery yüklemek istediğimde devices kısmında gözükmüyor. Recovery'e girdiğimde gözüküyor ama bu sefer unauthorized yazıyor.
Şu anda ne yapmalıyım? Teşekkürler.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Hocam benzer bir durumu Mi 9T'de yaşamıştım. (Etkisi olur mu bilmiyorum ama BL kilidi açıktı)
Linkteki uygulama ile recovery atıp çözüm sağlamıştım. İncelemek istersen eğer link bırakıyorum.

DryreL

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökdeniz
Cihazım
Mi 6X
Konular
2
O araç çok güzelmiş, biraz geç gördüm ama ileride işime yarayabileceği için kaydediyorum, teşekkür ederim.

---

Ben siz yazmadan önce bazı işlemler yaptım tam olmadı derken kendisi otomatik olarak açıldı. Yaptıklarımı anlatayım.
1- MIUI Recovery içerisinden her şeyi sıfırladım
2- üzerinden fastboot sürümlü orijinal rom'u indirdim. Bat dosyasını çalıştırdım bazı cmd işlemleri gerçekleşti.

O sırada fastboot ekranındaydı tabii. Bir süredir bir şey olmadı, ben bu sırada internette araştırma yapıyordum. Sonra kendiliğinden birden MIUI yazısı çıktı yani sistem başlatıldı. Hiç beklemiyordum.
3- Sistem başlatıldıktan sonra geliştirici seçeneklerini açtım. USB ayıklamayı vb. açtım. Flaş atmaya çalışıyorum, adb'de başarılı gözükse de bir türlü recovery değişmiyordu. Bunu da sonradan öğrendim ki, telefonu tekrar açıp, MI hesabınıza giriş yapmanız gerektiği (gerçekten gerekli!), sonra geliştirici ayarlarından "USB üzerinden dosya yükle" seçeneğini aktifleştirmek gerektiği. Bundan sonra recovery yükleme işlemim başarılı oldu. OrangeFox Recovery yükledim.
4- Bu sefer kurdum (Storage F2FS flaş da gerekliyor yoksa bootloop girersiniz). Şu anda telefon çalışıyor.

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
21
Sorunu çözmüş olmanıza sevindim.

QCerberusQ

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan Enes
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
O araç çok güzelmiş, biraz geç gördüm ama ileride işime yarayabileceği için kaydediyorum, teşekkür ederim.

---

Ben siz yazmadan önce bazı işlemler yaptım tam olmadı derken kendisi otomatik olarak açıldı. Yaptıklarımı anlatayım.
1- MIUI Recovery içerisinden her şeyi sıfırladım
2- üzerinden fastboot sürümlü orijinal rom'u indirdim. Bat dosyasını çalıştırdım bazı cmd işlemleri gerçekleşti.

O sırada fastboot ekranındaydı tabii. Bir süredir bir şey olmadı, ben bu sırada internette araştırma yapıyordum. Sonra kendiliğinden birden MIUI yazısı çıktı yani sistem başlatıldı. Hiç beklemiyordum.
3- Sistem başlatıldıktan sonra geliştirici seçeneklerini açtım. USB ayıklamayı vb. açtım. Flaş atmaya çalışıyorum, adb'de başarılı gözükse de bir türlü recovery değişmiyordu. Bunu da sonradan öğrendim ki, telefonu tekrar açıp, MI hesabınıza giriş yapmanız gerektiği (gerçekten gerekli!), sonra geliştirici ayarlarından "USB üzerinden dosya yükle" seçeneğini aktifleştirmek gerektiği. Bundan sonra recovery yükleme işlemim başarılı oldu. OrangeFox Recovery yükledim.
4- Bu sefer kurdum (Storage F2FS flaş da gerekliyor yoksa bootloop girersiniz). Şu anda telefon çalışıyor.
Hocam evo x rom hayırlı olsun keyfine bakın sorununuzun çözülmesine sevindim

Üst Alt