Yardım Telefon çökmesi!

MIUI Omer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Note 11 pro 4G
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 13.0.3
Telefon Modeli
Xiaomi redmi note 11 pro 4G (viva)
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar. İyi forumlar. Benim cihazim Xiaomi redmi note 11 pro, IMEI atılmış. Yüklü rom, android 11 MIUI 13.0.3.
Cihazımda 2 gün önce garip bir durum meydana geldi. Sabah telefonu şarjdan çektim, alarmları kapatıyordum. Bi anda çok kısa bir süreliğine kapanma animasyonu geldi (yuvarlak döndü ekranda) ve telefon kapandı. Tekrar açmaya çalıştım, ekrana recovery ekrani geldi ve sistemi yeniden başlattım. Sonra normal olarak açıldı. Şifremi girdim. Yaklaşık 20sn sonra tekrar aynı kapanma animasyonu geldi ve durum başa sardı. Ben de hard reset attım, sorun çözüldü sanıyordum ama hayır. Bugün telefonu kapatmıştım. Açtığımda yine aynı durum oldu. Ben de telefonu 1 kez recovery modda açtım, sonra normal modda açıtım, yine aynıydı. Birkaç kez yaptım bu sefer kapanmadı.

Demem o ki telefon yeniden başlayınca birşey telefonun çökmesine sebep oluyor. Ve bu durduk yerde oldu. Tuş basılı kalmış desem, hayır. Çünkü öyle olsa direkt ekraj gider kapanma simgesi gelmezdi.

Sorun sizce ne kaynaklı olabilir? Dediğim gibi durur yerde oldu bu. 4 aydır felan IMEI li şekilde sıkıntısız kullanıyordum cihazi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Not: İnternette bi yorumda ultra pil tasarrufunu, cihaz kapanmadan açıp, bie süre sonra kapatınca oluyor yazmıştı biri. Onu denedim bazen oluyor bazen olmuyor. Bir keresinde de maximum mobil üzerinden nfc temassız ödeme ayarlarken cihaz kapanmıştı. Yine aynı animasyon çıkmıştı. Çok kısa süre dönen yuvarlak.

Son düzenleme:

MIUI Omer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Note 11 pro 4G
Konular
3
Hocam ilk öncelikle geçmiş olsun,
Yaklaşık 3 4 gün önce cihazım da oyun oynarken bir anda kendini yeniden başlattı ve bir anda faasboot olayına girdi ve bu durum üst üste iki kere tekrarlandı. Cihaz global versiyon note 8 pro ve her hangi bir yazılım vs. yok. Cihaz Hard rest attım Ve geriye sadece müziklerimi yükledim ve sorun çıkmadı.
Bendeki durum biraz daha farklı. Hard reset çözmedi sorunumu. Size de geçmiş olsun.

Oyla:

MIUI Omer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Note 11 pro 4G
Konular
3
Hocam ilk öncelikle geçmiş olsun,
Yaklaşık 3 4 gün önce cihazım da oyun oynarken bir anda kendini yeniden başlattı ve bir anda faasboot olayına girdi ve bu durum üst üste iki kere tekrarlandı. Cihaz global versiyon note 8 pro ve her hangi bir yazılım vs. yok. Cihaz Hard rest attım Ve geriye sadece müziklerimi yükledim ve sorun çıkmadı.
Teşekkür hocam, size de geçmiş olsun. Bendeki durum daha farklı lakin.

Şuan sorunsuz kullanıyorum, telefonu yeniden başlatmadığım ya da kapatıp açmadığım sürece sıkıntı olmuyor. Ama elbet yeniden başlatmam gerekecek. O zaman biraz uğraşıp, güvenli modda açıp normal olarak açıp sorunu geçici de olsa çözeceğim. Biraz can sıkıyor tabi, tüm uygulamalar ilk yüklendiği pozisyona dönüyor vs.

Eğer kalıcı çözüm bulan varsa buradan yazarsa çok sevinirim. Ara tatilde rom atacağım zaten. İnşallah o zaman tamamen çözülür. Zira hard reset işe yaramamıştı.

Oyla:

MIUI Omer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Note 11 pro 4G
Konular
3
GÜNCELLEME: Şuan telefonu kapatıp açsam da, yeniden başlatsam da bir şey olmuyor. Kendiliğinden düzeldi gibi sorun. İlginç

Oyla:

bara

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
As
Cihazım
Xiaomi redmi a7
Konular
0
Merhaba arkadaşlar benim cihazım mi 10 t pro cihazda mi 13.1 sürümü vardı yanlış olmasam hiç bir sıkıntı yoktu telefonda vb sonra cihaz yeniden başlatmm gerekiyordu başladığımda ekran açılıyor lakin siyah ekranda kalıyordu yaklaşık 1 2 saat açılma mi yazısından sonra sonra kendini resetliyordu sürüm çökmüştü yeni güncelleme mi 13.0.7 atigimda sistem açılıyor yeniden başlatınca tekrar çöküyor sisteme 12.5 serisinden 12.5.12 sersjne kadar rom atilinca telefon açılıyor ve hiç bir şekilde sistem çöküyor ama kötü haber sistemden ses gelmiyor avize sorunu yaratıyor bütün sesleri devre dışı bırakıyor oysaki kalmıyor Bluetooth onuda ses aktarmasijida devre dışı bırakıyor denemediğim sürüm kalmadj avruva ve global Türkiye de 6 8 denedim onda da aynı çökme sorunu var mı 14 surjmu gelecekti sözde bu cihaza oda gelmedi gelseydi eggerki duzelebilirdi

Oyla:
Üst Alt