Yardım Telefon çökmesi!

MIUI Omer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Note 11 pro 4G
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 13.0.3
Telefon Modeli
Xiaomi redmi note 11 pro 4G (viva)
Bootloader Kilidi
Açık
Merhabalar. İyi forumlar. Benim cihazim Xiaomi redmi note 11 pro, IMEI atılmış. Yüklü rom, android 11 MIUI 13.0.3.
Cihazımda 2 gün önce garip bir durum meydana geldi. Sabah telefonu şarjdan çektim, alarmları kapatıyordum. Bi anda çok kısa bir süreliğine kapanma animasyonu geldi (yuvarlak döndü ekranda) ve telefon kapandı. Tekrar açmaya çalıştım, ekrana recovery ekrani geldi ve sistemi yeniden başlattım. Sonra normal olarak açıldı. Şifremi girdim. Yaklaşık 20sn sonra tekrar aynı kapanma animasyonu geldi ve durum başa sardı. Ben de hard reset attım, sorun çözüldü sanıyordum ama hayır. Bugün telefonu kapatmıştım. Açtığımda yine aynı durum oldu. Ben de telefonu 1 kez recovery modda açtım, sonra normal modda açıtım, yine aynıydı. Birkaç kez yaptım bu sefer kapanmadı.

Demem o ki telefon yeniden başlayınca birşey telefonun çökmesine sebep oluyor. Ve bu durduk yerde oldu. Tuş basılı kalmış desem, hayır. Çünkü öyle olsa direkt ekraj gider kapanma simgesi gelmezdi.

Sorun sizce ne kaynaklı olabilir? Dediğim gibi durur yerde oldu bu. 4 aydır felan IMEI li şekilde sıkıntısız kullanıyordum cihazi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Not: İnternette bi yorumda ultra pil tasarrufunu, cihaz kapanmadan açıp, bie süre sonra kapatınca oluyor yazmıştı biri. Onu denedim bazen oluyor bazen olmuyor. Bir keresinde de maximum mobil üzerinden nfc temassız ödeme ayarlarken cihaz kapanmıştı. Yine aynı animasyon çıkmıştı. Çok kısa süre dönen yuvarlak.

Son düzenleme:
Konular
0
Merhabalar. İyi forumlar. Benim cihazim Xiaomi redmi note 11 pro, IMEI atılmış. Yüklü rom, android 11 MIUI 13.0.3.
Cihazımda 2 gün önce garip bir durum meydana geldi. Sabah telefonu şarjdan çektim, alarmları kapatıyordum. Bi anda çok kısa bir süreliğine kapanma animasyonu geldi (yuvarlak döndü ekranda) ve telefon kapandı. Tekrar açmaya çalıştım, ekrana recovery ekrani geldi ve sistemi yeniden başlattım. Sonra normal olarak açıldı. Şifremi girdim. Yaklaşık 20sn sonra tekrar aynı kapanma animasyonu geldi ve durum başa sardı. Ben de hard reset attım, sorun çözüldü sanıyordum ama hayır. Bugün telefonu kapatmıştım. Açtığımda yine aynı durum oldu. Ben de telefonu 1 kez recovery modda açtım, sonra normal modda açıtım, yine aynıydı. Birkaç kez yaptım bu sefer kapanmadı.

Demem o ki telefon yeniden başlayınca birşey telefonun çökmesine sebep oluyor. Ve bu durduk yerde oldu. Tuş basılı kalmış desem, hayır. Çünkü öyle olsa direkt ekraj gider kapanma simgesi gelmezdi.

Sorun sizce ne kaynaklı olabilir? Dediğim gibi durur yerde oldu bu. 4 aydır felan IMEI li şekilde sıkıntısız kullanıyordum cihazi.

Not: İnternette bi yorumda ultra pil tasarrufunu, cihaz kapanmadan açıp, bie süre sonra kapatınca oluyor yazmıştı biri. Onu denedim bazen oluyor bazen olmuyor. Bir keresinde de maximum mobil üzerinden nfc temassız ödeme ayarlarken cihaz kapanmıştı. Yine aynı animasyon çıkmıştı. Çok kısa süre dönen yuvarlak.
Umarım bootloader kilidi açıktır . Fastboot rom atın

Oyla:

MIUI Omer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Note 11 pro 4G
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefonu yeniden başlattım, yine oldu. 20 30sn sonra kapanma animasyonu ile birlikte telefon kapandı. 1 kez güvenli modda açıp, telefonu yeniden başlayınca düzeliyor. Sıkıntı ise uygulamalarda oluyor. Yerleri kayıyor uygulamaların, baştan düzenlemek gerekiyor.

Oyla:

bliesnd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail Emre
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Atanmış Tıbbi Sekr
Konular
38
aynısı bende de konu açtım. birebir aynısı şarjda idi çıkarttım kullandım kapandı birden, hata verdi android rescue twrpye attı açtım bu sefer açıldı 10 saniye sonra geri kapandı döngüye girdi. sıfırladım bir süre kullandım aynı, sürüm düşürdüm. devam etti. maximum mbobilden nfc ayarı yaaprken oldu son olan,
neyse şuan fasboot ile sıfırdan rom attım. kullanıyorum
dün yaptım bende sıfırdan romu
şuan bir şey olmadı dahaca
bekliyorum olacak mı olmayacak mı
telefonum poco x3 nfc

Şuan çalışıyor telefon. BL açık ama sorun romda mı?
bu zamana kadar kullandığım sıkıntısız romu kurdum onda bile aynı hata oluştu.
aynı anda sizlerde de bu hata olması normal mi acaba giggle~~

Son düzenleme:
Oyla:

MIUI Omer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Note 11 pro 4G
Konular
3
aynısı bende de konu açtım. birebir aynısı şarjda idi çıkarttım kullandım kapandı birden, hata verdi android rescue twrpye attı açtım bu sefer açıldı 10 saniye sonra geri kapandı döngüye girdi. sıfırladım bir süre kullandım aynı, sürüm düşürdüm. devam etti. maximum mbobilden nfc ayarı yaaprken oldu son olan,
neyse şuan fasboot ile sıfırdan rom attım. kullanıyorum
dün yaptım bende sıfırdan romu
şuan bir şey olmadı dahaca
bekliyorum olacak mı olmayacak mı
telefonum poco x3 nfc

bu zamana kadar kullandığım sıkıntısız romu kurdum onda bile aynı hata oluştu.
aynı anda sizlerde de bu hata olması normal mi acaba giggle~~
Güvenli modda açıp maximum mobili siliyorum ben de. Totem yaptım kendime öyle. Rom değişmene rağmen sorunun devam etmesi çok ilginç. Acaba ana kaynağı ne bu problemin? 2 mizde de bir anda olmuş. Gerçekten ilginç

Yeni rom da da aynı sorun devam edecek mi, güncelleme yaparsanız sevinirim.

Tek temennim telefonu günlük kullanırken olmamasi. Bi sekilde idare ediyorum böyle can sıksa da.

Oyla:

bliesnd

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail Emre
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Atanmış Tıbbi Sekr
Konular
38
Hocam sıkıntısz MIUI mind 12.0.13 kullanıyodum 13.0.1 yükledim çok güzel kullanıyodum kullanmaya başladım. işte telefon çöktü sıfırladım yine aynı şekilde oldu. Sürüm düşürdüm MIUI mind 12.0.13 e geri döndüm sıfır kurdum yine aynı şekilde oldu.
Eu 12.0.9 kurdum aynı şekilde oldu. En son mi flaş ile fasbot kurdum daha herhangi bir şey olmadı. Maximum mobili de denedim inadına yine olur mu olmaz mı bir sorun olmadı. Bende anlamadım. Şuan sıkıntısız kullanıyorum fazla bir şeyde yüklemedim olur mu olmaz mı bilmiyorum. Duruma göre yine custom romlara geri çekerim biraz bu şekilde dursun.
Sizde mi flash ile fasboot room kurun deneyin 1 hafta

Güvenli modda açıp maximum mobili siliyorum ben de. Totem yaptım kendime öyle. Rom değişmene rağmen sorunun devam etmesi çok ilginç. Acaba ana kaynağı ne bu problemin? 2 mizde de bir anda olmuş. Gerçekten ilginç

Yeni rom da da aynı sorun devam edecek mi, güncelleme yaparsanız sevinirim.

Tek temennim telefonu günlük kullanırken olmamasi. Bi sekilde idare ediyorum böyle can sıksa da.
MIUI mind 12.0.13 yükledim dedim herhalde olmaz. Günlük kullandım eve geldim pat diye kapandı. Allah'tan evdeydim başka yerde olsam önemli bir şey olsa napardım bilmiyorum öylece kalacaktım.

Oyla:

MIUI Omer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Note 11 pro 4G
Konular
3
Cidden can sıkıcı durum. Sorun tekrar ederse bildirin. Şuan finaller yaklaştı, uğraşmak istemiyorum. Ara tatilde bi rom işine girişmem gerekecek gibi. Ayrıca benim cihazimin güncel romundan Netflix SD çalışıyor. O yüzden sürüm düşürme yapmıştım ilk aldığımda. O da ayrı bir sorun zaten. Xiaomi de sorun tükenmez 😅

Oyla:

Zeskikara

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ZEKERİYA
Cihazım
REDMİ NOTE9 PRO
Konular
0

redmi note9 pro telefonumda 2 gün önce NFC de başka bankadan maximum seçeneğine geçişte de aynı sorun yaşadım. telefonum kayıtlı. fabrika ayarlarına alıp yeniden kurdum. maximum mobili sildim. sorunsuz çalışıyor.

Oyla:

KurtBeyOo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem Efe
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Özel
Konular
31
Hocam ilk öncelikle geçmiş olsun,
Yaklaşık 3 4 gün önce cihazım da oyun oynarken bir anda kendini yeniden başlattı ve bir anda faasboot olayına girdi ve bu durum üst üste iki kere tekrarlandı. Cihaz global versiyon note 8 pro ve her hangi bir yazılım vs. yok. Cihaz Hard rest attım Ve geriye sadece müziklerimi yükledim ve sorun çıkmadı.

Oyla:
Üst Alt