Yardım Telefon başlangıçta kalıyor

onur57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
mi a1
Konular
2
Güç tuşuna basılı tutun, cihaz kendini yeniden başlatacak. Birkaç kez yine açılışta kalabilir ama sonrasında açılabilir. Bu sorunu dün bir arkadaşım yaşadı, cihaz kendiliğinden yeniden başladı ve açılmadı. Bu şekilde hallettik.
Saatlerce bekliyor android one ekranında açılacağını sanmıyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kendi kendine kapandıysa emmc arızasıdır. xiaomi eski modellerde sık karşılaşılan bir sorun. yazılım atılsada açılmayacaktır. Donanımsal sorun..
Peki bunun çözümü nasıl biliyor musunuz

onur57

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
mi a1
Konular
2
ilk önce şu linki indir ... ( fastboot için a1 rom orjinal dosyası global )

sonra inince winrar ile sağ tık klasörüne çıkart masaüstüne "a1" diye bak birleşik küçük harfle bir klasör aç bu indiğin klasörü komple bunun içine at içeriğini at klasör şeklinde değil EDİT: HATA ALIRSAN BU "a1" KLASÖRÜNÜ D: sürücüsüne at direk ordan dene prorama göstermek için .... sonra aşağıdaki programı indir MİFLASH TOOL yani 2016 versiyonu x64 bit

Mi Flash Tool 20160401 – Xiaomi Tools

sonra telefonu fastboot moduna al ( ses kısma ve açma tuşuna bas ) bi tavşan görecen fastboot yazacak .... ardından programı aç yukardan select bas ve masaüstündeki "a1" klasörünü göster ardından freshde orda altta bi ab123ssaq gibi birşey görürsün o senin telefonun işte buraya kadar tamamsa sorun yoktur devam et ...

programda altta bak buna dikkat et altta sağ tarafta ( clean all ) seç ve herşey tamamsa yukardan sağda FLASH bass telefonu sökme pc kapatma bitmesini bekle dediklerimi harfen uygula BL kilit falan dinlemez telefonu açarsın kullanırsın sıkıntı olmaz ...

//// sorumluluk reddidir ... kullanıcı uygulayacağı bütün işlemlerden bizzat kendisi sorumludur ///
error : Erasing boot failed , maybe the device is locked diye hata veriyor

anne12

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
gECEm
Cihazım
REDMİ NOTE7 PRO
Konular
4
arkadaşın dediği gibi emmc arızası olabilir dediklerimi harfen uyguladıysan flash toolda yani programda fresh diyip oraya alta senin telefon geldiyse telefonundada fastboot yazıyorsa ekranında flasha bastıktan sonra error : Erasing boot failed hatası alıyorsan donanımsal olarak bi problem görülüyor kendi kanımca .... benim dediğim yöntemle locked moked dinlemez flashlar gecerdinde vardır bir sıkıntı istersen dediklerimi bir daha uygulayabilirsin ... yada tekrar bootloader kilidi açık hale getirmeye çalış diyecem oda olmayacak donanımsal gibi hocam buraya kadar çözüm önerim :?

EDİT : yada tekrar bi cihazı unlocked yapmaya çalışsan mı ?

Mi Unlock Tool – Xiaomi Tools bunu indir telefonu fastboot moduna al sonra cihazdaki mi hesabını bu programa yaz unlocked de olursa açılırsa unlocked işlemi dediğim gibi diğer mi flash ile yeniden yapmaya çalış ama onuda denemissindir muhtemel

Üst Alt