Soru Telefon arka cam kırıldı??

Sen 123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih Byrktr
Cihazım
Redmi note 7
Konular
101
Merhaba arkadaşlar.Bugun elimden rn8 pro telefon ön cam yere gelecek şekilde düştü.Fakat sonra telefonu elime aldigimda arka camın kırıldığını farkettim.Acaba telefonun ön tarafı yere çarpınca arka cama etki eder mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yokmu cevap

Son düzenleme:

abdulbakidrs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulbaki
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Telefonla alakalı değil fizik yasalarıyla alakalıdır hocam bu sorun. Ön yüzüyle düştüğü için sadece aldığı darbe ön yüzünü etkileyecek diye bir şey yok aksine acısını arka taraf aktaracak yüzey bulamayınca kendinde patlatır, arkanın hasar görmesi normaldir, sanıyorum ki RN8'in ön camı arka camından daha sağlam. Arkaya bir kılıf alıp görmezden gelebilirseniz iyi olur, bu aralar servislere ulaşmak zor ve hatta imkansız; sokak arası servislerde de yaptırmanızı tavsiye etmem. Geçmiş olsun.

Oyla:

Sen 123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih Byrktr
Cihazım
Redmi note 7
Konular
101
Telefonla alakalı değil fizik yasalarıyla alakalıdır hocam bu sorun. Ön yüzüyle düştüğü için sadece aldığı darbe ön yüzünü etkileyecek diye bir şey yok aksine acısını arka taraf aktaracak yüzey bulamayınca kendinde patlatır, arkanın hasar görmesi normaldir, sanıyorum ki RN8'in ön camı arka camından daha sağlam. Arkaya bir kılıf alıp görmezden gelebilirseniz iyi olur, bu aralar servislere ulaşmak zor ve hatta imkansız; sokak arası servislerde de yaptırmanızı tavsiye etmem. Geçmiş olsun.
Ama hocam rn7 de kullanıyorum ben.Telefon ranzadan yüzüstü düştü hicbirsey olmadı(1 buçuk metre civarı bir yükseklikten düştü.)Fakat Rn8 proyu elimden tahta parkeye düşürünce arka camının çatlaması anormal birşey değil mi ? Üstelik otururken düştü.Yani yerle mesafe çok az.30-40 cm falan.Bu arada yukarda belirtmemisim kusura bakmayın.
uzun zamandır telefonun arkasını kontrol etmediğim için acaba bu düştüğünde değilde başka düştüğünde olabilir mi diye düşünüyorum.
siz ne düşünüyorsunuz?

Oyla:

abdulbakidrs

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulbaki
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Şimdi kontrol ettim, her iki cihazın arkası ve önü Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Reklamını oldukça fazla yaptılar bu korumanın, oldukça da sağlam bir cam. Düşündüğünüz zemin, pozisyon, hız, momentum artık daha ne gibi terimler varsa sizin şansınıza kötü bir sonuç vermiş hocam maalesef buna diyebilecek bir şey yok. İki cihazın da tasarımsal farkları var ufakta olsa, hepsi böyle darbeleri yaymada ve nötrlemede etkili faktörler, iki cihazda çok sağlam denemez ama kullandıkları cam sağlam. Kırılınca da yaptırmaktan başka çare bırakmıyor maalesef.

Oyla:

Sen 123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih Byrktr
Cihazım
Redmi note 7
Konular
101
Şimdi kontrol ettim, her iki cihazın arkası ve önü Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Reklamını oldukça fazla yaptılar bu korumanın, oldukça da sağlam bir cam. Düşündüğünüz zemin, pozisyon, hız, momentum artık daha ne gibi terimler varsa sizin şansınıza kötü bir sonuç vermiş hocam maalesef buna diyebilecek bir şey yok. İki cihazın da tasarımsal farkları var ufakta olsa, hepsi böyle darbeleri yaymada ve nötrlemede etkili faktörler, iki cihazda çok sağlam denemez ama kullandıkları cam sağlam. Kırılınca da yaptırmaktan başka çare bırakmıyor maalesef.
Anladım hocam sağolun.İyi akşamlar dilerim

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Eski cihazım ayaktayken elimden parkeye uçtu, bir şey olmadı; otururken yumuşak bir yüzeye hafifçe düştü, ekranı kırıldı. Kimi ceviz kırar cihazla bir şey olmaz, kimi hafif çarpma sonucu ekranı kırar. Belli olmaz böyle şeyler.

En azından ön kısımda sorun yok. Arka camı kılıfla kapatırsanız bir süre daha rahatça götürür sizi. angel~~

Oyla:
Üst Alt