Çözüldü Telefon açılmıyor, Şarj akınca Şimşek işareti çıkıyor

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
Merhaba, uyurken telefonu alarm birkaç alarm kurup yattım, wifi vs her şey kapalıydı. Uyandığımda telefon baya ısınmıştı. Anlayamadım, açılmadı. Şarj taktım tepki vermedi.
1-2 saat ellemedim soğusu diye, bilgisayara bağladım qualcomm driver yükledim şimşe işareti çıktı boş pil görüntüsünde. Şarja taktım yine aynı şimşek işareti ve şarj oluyor belirtisi yoktu. Şuan odada takılı şarjda.

Tel hiç açılmıyor up power veya down poser basıp eniyorum yine açılmadı. Şuan şarjda.
Şarj oluyor mubelili değil. Ne yapabilirim. Telde anormal hiçbişey yapmadım uyuyacagım zaman sadece yasıgımın altındaydı alarmı duymakiçin ve orda ısınıp nasıl neyden ısındıysa kapanmış altındayen...

Düzenleme ve Çözüm: odaya gidip baktım azonce, %38 gösteriyordu hala doluyordu. çok garip bir durum kendi kendine neden ısınıp kapanmış tamamen bitirmiş pili. böyle bir şey başına gelen olursa ekstra bir şey yapmasın, sadece şarja koyup en az yarım saat beklesin diye bu düzenlemeyi yapıyorum.
youtube'da da telefonların içini açmışlar afalladım. sorun yok şimdilik. kapatıp tekrar şarja koyacağım şimdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
cihazı dinlendirmeye çalısın ve orjinal sarj aletiyle şarj edin acele etmeyin belki pil hasar görmüştür sıcaklık nedeniyle

Melisa38

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melisa
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
18
kapattım hocam şimdi tekrar şarja koyucam, mesajı düzenledim şükür sorun yok..

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Üst Alt